Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: urari de sarbatori

Mesajde MIHAEE'E » 01 Ian 2017, 12:39

La Mulți Ani ! Sa fiti sănătoși ! Sa aveti un an bun !
MIHAEE'E
 
Mesaje: 297
Membru din: 17 Noi 2014, 09:26
Localitate: Razvad DB

Re: urari de sarbatori

Mesajde gica.mosu » 01 Ian 2017, 13:47

.......A mai trcut un an :mrgreen: cu bune si rele..... :shock: fie ca acest an sa va aduca la fiecare mai multe satisfactii(inclusiv APICOL) bucurii si realizari https://www.youtube.com/watch?v=lOG5dmr56Sw......La muuulti ani celor nascuti pe 1-01....si celor ce sarbatoresc ziua de nume SF Vasile+derivatele...:!: De urmarit de la min 4 >>>>(in special aia miicaaa)+ finalul valabil pt toti...si sa va mearga la suflet tuturor-Cu respect G.M :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: urari de sarbatori

Mesajde gica.mosu » 14 Ian 2017, 10:41

...Astazi cei care sarbatoresc trecerea intr-un an nou se distreaza=petrec(unii dintre ei la"patrat",cum scriea Nazeb...)...ma alatur si eu https://www.youtube.com/watch?v=JeAooj6VNbc .... si le za'c: sanatace si srena nova godina;s novim godam!...Ti multsa' anj!...Z novym rokom! La multi ani si sa auzim de ghiniiiii...iar pt cei din"Holand"...pe invers..Un" anuuus" nou :mrgreen: .....(scuzati...."kacooofoniea" :lol: )....
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: urari de sarbatori

Mesajde namzeb » 14 Ian 2017, 11:39

Multumesc,mosule ieri a fost prinzul cel mare te-as fi poftit cu placere dar esti departe si drumurile sint inzapezite :lol: .Si nu mai scrie in chineza ca mi-am impleticit limba silabisind chiar am probat cu un canal chinezesc sa vad daca se potriveste. Esti pe aproape - mii tzuuu haiii- buna ziua :P . Cu respect
Toate fiintele au un rol in viata pe pamint.http://bismark.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
namzeb
 
Mesaje: 591
Membru din: 10 Iul 2011, 14:17
Localitate: Baleni jud.Galati

Re: urari de sarbatori

Mesajde gica.mosu » 14 Ian 2017, 18:44

Paaai daaa,....vineam cu cea mai mari placeriiii (nu m-ai chemaaat :oops:...glumeeesc )il sunam pi"nasu "C Casunatul..o luam si pi "croduta"=veneam cu halicopterul...si-o puneam de-o chindieee(suuus in deal la vie)...in dealul bujorului...numa'n ciuda "chiorului=sistemului" :lol: ....P.S-treaba cuuu...chineji,era pt -AROMANI no'sti ( pe lb looor)de orisi uni sor aflaaa.....si nu numai......,inca o data..... LA ff MULTI ANI tuturor pee"limba loor"...siii saaaa fiiiti iumbiiiti de cine vreti=va iumbeeesc(neconditionat) fara nr-fara nr.......:!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: urari de sarbatori

Mesajde Shrek » 14 Ian 2017, 20:05

Mosuleeeee! Ai pritocit cumva protofilu' de esti asa vesel!?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: urari de sarbatori

Mesajde gica.mosu » 14 Ian 2017, 20:31

>>>>ASAA am foost ,asa mis din ta't deauna...asa's unii moldoveni=o viata avem.....si-o gaura'n.."fundul cuuuurtii" 8-) ...indiferent de ce si cuuum-cate greutati aveeem...(fiecare le au-stie p'alor)....MERGEM 'NAINTI...bucurosi le-om duci ta'tiii de e paceee s-au.... "cutremur"...... :P ....
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: urari de sarbatori

Mesajde Shrek » 14 Ian 2017, 20:38

E clar! Ai vrut sa asculti stupii cu furtunu' si ai nimerit la crama! Da' nu-i bai! Sa fi sănătos si vesel tat anu'! Fara " farmece, blesteme si alte acatiste"!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: urari de sarbatori

Mesajde gica.mosu » 14 Ian 2017, 20:47

...Asaaa...e cum zici matale....Azi am fost la stupina,am dat mancare la"paznici"=caini....apoi am venit acasa s'am facut mancare...."multi dintre voi stiti si de ceee ;)" ...am sa vin si cu poze=racituri ca la mama acasa(am fost si bucatar in armata :P )...si daca, mai facem si cati o gluma...... asta'nseamna ca'm baut apa la "cateii' :oops: ....Iarta-l doamne ca-i pacatos si nu stie ceeeeee spuneee :mrgreen:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: urari de sarbatori

Mesajde gica.mosu » 15 Ian 2017, 16:41

...Da,i-mi place sa fac=sa iasa ceva de pe mana mea...racituri ca la mama acasa :shock: ...faine nuuu !?!!!! si cum pe 17 ian ac an,un frate d'al meu face 10 ani de cand nea parasit la doar 47 de ani :mrgreen: ...vad,ca tuuu Srekule i-mi cam porti de grija in ultima vreme :oops: ma gandesc sa-ti trimit de pomana si tie una...alaturi de o bucata=un capat de furtun sa-ti faci un caval...ceva de suflat....si sa-ti omori timpul intr-un mod mai constructiv si cu folos :D si sa ma lasi pe mini cu ale meleeee.. 8-) ..
Fişiere ataşate
20170115_094240.jpg
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Familii de albine arendate ??

Mesajde unincepator » 31 Dec 2019, 18:42

Shrek scrie:Luatul stupilor in " arenda", este ca datul banilor împrumut! Daca vrei sa strici o " prietenie", poti accepta o astfel de afacere. Dacă proprietarul nu are habar de creșterea albinelor cand iti da stupii in arendă, cu siguranta va deveni ....doctor în apicultura" cand vrei sa te scapi de el. Sa vezi ce calcule face , cu producții record de miere pe fiecare cules, n-spe roiuri pe ani, dintr-un stup, ceara vanduta, propolis, polen, mai ca te va convinge ca , de fapt, după doi trei ani, în care îi îngrijește stupii, stupina ta ii revine lui! După experienta mea( neplacuta) eu nu m-as prinde sa am grija de stupii altuia! Iar daca as vrea sa rog pe cineva sa ii îngrijească, as vorbi cu Ioan Gust! El " pare" ca se pricepe si la astfel de operațiuni! Fara nici o ironie!

CUOCAZIA NOULUI AN DORESC LA MULTI ANI LA TOTI APICULTORII SI NU NUMAI<LA TOT NEAMUL ROMINESC.
unincepator
 
Mesaje: 203
Membru din: 09 Oct 2011, 19:27

Re: urari de sarbatori

Mesajde lucky5strike » 01 Ian 2020, 13:42

La Mulți Ani ! Sa fim sănătoși ! Să avem un an bun !!! :) ;)
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: urari de sarbatori

Mesajde unincepator » 03 Ian 2020, 20:47

lucky5strike scrie:La Mulți Ani ! Sa fim sănătoși ! Să avem un an bun !!! :) ;)

sa multumim lui Dumnezeu de cele primite pina acum si sa ne rugam sa trimita harul lui peste noi toti.
unincepator
 
Mesaje: 203
Membru din: 09 Oct 2011, 19:27

Re: urari de sarbatori

Mesajde Cristian IONITA » 07 Ian 2020, 16:42

Un an nou bun si plin de impliniri

cu dedicatie pentru PSD si sustinatori

www.youtube.com/watch?v=aSsFzTcHWyI
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: urari de sarbatori

Mesajde paul » 07 Ian 2020, 19:50

Cristian IONITA scrie:Un an nou bun si plin de impliniri

cu dedicatie pentru PSD si sustinatori

http://www.youtube.com/watch?v=aSsFzTcHWyI

Multumesc frumos ! Asemenea va dorim si dumneavoastra ! :oops:
Cineva trebuia sa multumeasca pentru urare, nu-i asa ? ;)
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: urari de sarbatori

Mesajde gica.mosu » 08 Ian 2020, 10:34

LA MULTI ANI CELOR CE SARBATORESC PE RIT VECHI....https://www.youtube.com/watch?v=kPrvoNOQlDA... :!: :!: :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

AnteriorUrmătorul

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: kissi şi 14 vizitatori