Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

reclama apicultorilor din Romania

Mesajde mitiy_bot » 05 Apr 2011, 22:08

As dori idei la o reclama pentru produsele noastre apicole pe care sa le postam pe masinile noastre.Haideti toti sa ne gindim la acest subiect. O reclama buna ne-a facut stimata D-na TATOIU pentru care ar trebui sa-i multumim. Sa facem si noi mai multa reclama vizuala postind-o pe masinile noastre.
mitiy_bot
 
Mesaje: 31
Membru din: 03 Apr 2011, 22:03

Re: reclama apicultorilor din Romania

Mesajde Liviu Began » 13 Apr 2011, 13:42

Crezi ca mai este nevoie de reclama dupa stirea ... asta ??? :evil:

http://stirileprotv.ro/stiri/social/mie ... aieti.html

De ce asociatia apicultorilor nu a luat atitudine si sa spuna ca nu toti producatorii sunt asa si ca de fapt unii dintre procesatori sunt cei care INSEALA lumea in scopul de-a realiza profit ? :evil:
Munceste ca si cum n-ai muri niciodata dar ingrijeste-te de suflet ca si cum ai muri maine .
Liviu Began
 
Mesaje: 67
Membru din: 09 Apr 2011, 20:52
Localitate: Brasov

Re: reclama apicultorilor din Romania

Mesajde LUCIAN AVRAM » 13 Apr 2011, 22:21

@Liviu Began , ce treaba are sula cu prefectura ? :shock:

eu sper ca e vorba doar de procesatori si nu de apicultori , sau sunt eu mai credul :shock:
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: reclama apicultorilor din Romania

Mesajde MyBees » 14 Apr 2011, 01:40

Tocmai discutam azi ca "stirea" asta este interpretabila si ca poate fi gresit inteleasa de consumator. In sensul ca sunt multi care pot interpreta ca problema exista nu numai la procesatorii/comerciantii respectivi, ci in general la mierea produsa la noi. Mishu si Cristi ma "linisteau" ca nu e cazul... insa daca si un apicultor poate intelege asa... cred ca aveam dreptate.

Mai in gluma, mai in serios, ca tot vorbim de reclama si ne plangem pe forumuri de hegemonia procesatorilor, ce spuneti de pichetarea acestor supermarketuri de catre apicultorii corecti, in semn de protest la raul "facut" de acestia?

Picheteaza cateva zile un magazin din asta cu o pancarda pe care scrii "eu apicultorul mitiy_bot protestez impotriva practicilor procesatorilor, marilor comercianti straini, etc..." Un grup de apicultori, autorizatie de la primarie pentru protest, bla...bla...bla...
(Cu mare atentie puteti lua si cativa "pinguini". Ii puneti mai in spate daca rusinea e mare, ca sa nu faceti asocieri de imagine cu ei... :lol: )
Facuta cu cap, o chestie din asta iti asigura prezenta in prime time la ProTv(le dai si tu un telefon inainte sa vada oamenii ca initiativa lor nu ramane fara rezultate si poate mai trimit un reporter...)
Bashca te va sti tot orasul(nu stiu care, ca nu se vede bine scrisul la localitatea ta. Salut Proapis13!) ca pe apicultorul ala breaz caruia ii pasa de ce pune concitadinul in farfurie...
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: reclama apicultorilor din Romania

Mesajde ion marian » 14 Apr 2011, 07:53

:lol:
"... pai cam tot pe atunci am cumparat si eu vreo 20 tone , tot de la dan dumitriu , ca na , cu cat cumperi mai mult ai un discount mai mare , ma rog , nu au fost nici un fel de probleme , albinele l-au luat fff repede , aproape ca nu faceam fata sa alimentam hranitoarele , ...."
:roll:
ion marian
 
Mesaje: 86
Membru din: 21 Mar 2011, 12:49


Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 24 vizitatori