Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Closcutz » 12 Apr 2013, 19:26

Doamne ce-am mai ras... Esti tare.I-ai facut planul managerial :lol: :lol: :lol:
Closcutz
 
Mesaje: 1580
Membru din: 03 Ian 2012, 13:21
Localitate: Oltina, Judetul Constanta

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde cucubau » 13 Apr 2013, 16:33

Stiti de ce acel stup inventat in urma cu 60 ani nu a fost brevetat ? Simplu pe cat de inovator este, pe atat este ineficient . Totusi d-l profesor trebuie felicitat pentu curajul pe care il are in ai convinge pe vanatorii de chilipiruri si adepti cu ori ce pret ai noului sa se lase fraieriti.
S-ar putea ca pe viitor d-l profesor deasemenea sa breveteze alte inventii nepuse inca in practica : masina de muls apicola si stupul cu robinet.
La talentul pe care il are n-ar fi de mirare sa reuseasca!
........
Avatar utilizator
cucubau
 
Mesaje: 1073
Membru din: 19 Noi 2012, 10:55
Localitate: Curtea de Arges

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde jenica67 » 13 Apr 2013, 18:45

In unu din filmuletele lui mai la inceput, nu stiu daca mai exista filmuletul pe net, recunoaste ca nu el l-a inventat, dar el a inventat acea diafragma de trecere, din fata in compartimentul din spate si a pus la punct intretinerea lui. Acum find stupul lui, brevetat nu mai aminteste nimic. :lol:
Avatar utilizator
jenica67
 
Mesaje: 2557
Membru din: 08 Mar 2011, 17:30
Localitate: Resita

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Aurel1959 » 13 Apr 2013, 19:48

Probabil urmeaza sa breveteze si stupul cu anticamera
" In viata la toti li-e greu,dar nu la toti deodata si nu la toti la fel"
Aurel1959
 
Mesaje: 390
Membru din: 27 Oct 2012, 19:27
Localitate: Botosani

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Dragos2006 » 14 Apr 2013, 19:35

pe acest subiect vad ca sunt multe opinii contra dar on-line spune ca are si multi pro . Am deschis o petitie unde sa vedem aprox. cati sunt contra fenomenului on-line . Astept si comentarii la semnarwa petitiei .

http://www.petitieonline.com/salvati_ap ... _ioan_ursu
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ovidiu_78 » 14 Apr 2013, 19:45

Semnat
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde cantemir » 14 Apr 2013, 20:05

Dragos2006 scrie:pe acest subiect vad ca sunt multe opinii contra dar on-line spune ca are si multi pro . Am deschis o petitie unde sa vedem aprox. cati sunt contra fenomenului on-line . Astept si comentarii la semnarwa petitiei .

http://www.petitieonline.com/salvati_ap ... _ioan_ursu

Parerea mea (pe care nu mi-a cerut-o nimeni):
Daca n-ar fi fost atat de bagat in seama, daca nu i s-ar fi dat atata importanta,daca nu i s-ar fi facut atata reclama, daca nu s-ar fi scris atea pagini pe forumuri...ei bine, atunci prof. Ursu ar fi ramas un simplu profesor apicultor, cu niste clipuri pe youtube si ceva fustrari acumulate. Si gata!
Dar nuuu!
Noi trebuie sa dezbatem public, in mii de postari plus o petitieonline, orice-i bese mintea aluia!

Iaca-ta-ma si pe mine, un fraier in plus, care in loc sa-mi desfac linistit o bere si sa-mi vad d-ale mele, m-apucai sa umblu cu Ursu... on line! :D :D :D
Comentariu ai vrut- comentariu ti-am dat!
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Dragos2006 » 14 Apr 2013, 20:14

de orice poate fi acuzat Ursu dar de prostie , nu. Omul si-a facut reclama puternica in media asa ca multi incepatori cred ca "tehnologia ursu" este cea mai buna . Noi daca nu luam atitudine inseamna ca dam o aprobare tacita.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde Ioan Guist » 14 Apr 2013, 20:21

am pus si eu ...degetul.
Semnat.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde kamy » 14 Apr 2013, 20:26

cantemire,daca ai cetit mai pe la inceputuri am spus acelasi lucru,dar se pare c-am scris pe nisip,asa ca de e vorba de impreuna simtire sau ne,nu esti singur!
io l-am ascultat pret de 2 minute la cluj are omu har la povestit,nu gluma,mai castigati am fi cu tatii daca l-ar lua pe dragos de ucenic ca de ,,vorba dulce multe-aduce,, !ori tre facuta o petitie separata pe tema?
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde cantemir » 14 Apr 2013, 20:29

Dragos2006,
Si de cand porti grija incepatorilor? De unde stii ce cred incepatorii?
Nu mai suntem pinguini?
Eu nu acuz pe nimeni nici de prostie, nici de geniu. Impostura intra-n alta oala!
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ovidiu_78 » 14 Apr 2013, 20:36

Pinguini nu pinguini...cert e ca omul prosteste pe cei incepatori,apoi e prea tarziu pt ei,sau renunta pe baza stupului online,si toate ale apiculturii le baga in oala cu el
E o idee buna acesta petitie sa vedem cati sunt contra
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde kamy » 14 Apr 2013, 20:39

bre cantemire,io-ti spun de-a dreptul nu te pune cu finul,ca dupa ce termina cu profu se-ntoarce la pinguini!sau schimba chipul daca vezi ca reuseste!
kamy
 
Mesaje: 1879
Membru din: 18 Dec 2011, 15:30

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde cantemir » 14 Apr 2013, 20:58

ovidiu_78 scrie:Pinguini nu pinguini...cert e ca omul prosteste pe cei incepatori,apoi e prea tarziu pt ei...

Vezi tu, si eu sunt incepator si totusi nu ma las aburit asa usor. Pot face diferenta intre alb si negru.
Daca eu gandesc asa, toti incepatorii ar trebui sa fie ca mine!
Aici e marea mea greseala! Dar o pot indrepta...

Hai sa revenim la Ursul nostru...
cantemir
 
Mesaje: 816
Membru din: 27 Apr 2012, 13:54
Localitate: Ploiesti

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde MyBees » 14 Apr 2013, 21:01

Mie imi place, in filmul de mai sus, cum dau feciorii aia aprobator din cap, cu plecaciunile de rigoare.

- Nu-i asa ca 3+2 fac 7,43?
- Da, daa...(plecaciune) asa e, si...

Grija mare la minutul 6:15, ca i-a mai venit o idee. Tinand cont de locul in care se afla eu fac pariu ca in trei luni breveteaza "stupul diesel". Biodiesel, of course :lol:

Parerea mea personala e ca omul nu e decat un mare naiv care chiar crede in ceea ce spune. Cand il vezi cum isi bulbuca ochii si se inroseste in obraji cand isi prezinta "inventia", nu poti crede altceva. Ca si gaseste altii, si mai mari naivi, pe care sa ii jumuleasca, asta e o alta problema.
"Choose a job you love, and you will never have to work a day in your life"
---
my flickr | my facebook | my pinterest | my blog | my YM: MyBees_ro@yahoo.com | my Google+
Avatar utilizator
MyBees
 
Mesaje: 1285
Membru din: 23 Feb 2011, 13:01
Localitate: Bucuresti, stupina in Dambovita

Re: Luare de pozitie fata de reclama "profului on-line"

Mesajde ovidiu_78 » 14 Apr 2013, 21:13

Zice acolo in video ca isi face ceva tv online si acolo va posta in fiecare zi ce trebuie facut pas cu pas...DAR ca el va posta cu o saptaman inainte ca sa aibe timp oamenii cu biostupul sa faca cele necasare,acuma l-as intreba eu,cum poate sa le arate la acei oameni cum e la cules de salcam sa zicem,cand nici nu a inceput culesul????ca doar el face inainte totul cu o sapt,nu?! :lol: :lol: :lol:
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

AnteriorUrmătorul

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 22 vizitatori


cron