Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Mutare stupi

Mesajde gica.mosu » 22 Sep 2017, 22:03

Shrek scrie:Nu am vazut-o de 2 ani. Cineva mi-a spus ca o trecut o " furtuna" de etnie rroma si a luat ferestre, usi si o parte din acoperis. Ramane la planuri de viitor. Mai îndepărtat. Inițial vreau sa duc cativa stupi sa vad daca mai au ceva de adunat. In vremurile bune, erau undeva la 50-60 de stupi in grădina.

Paaai,problema cu caratul-instalatul o rez ff usor ca de esti baiat di baiat destept :P ...daaaar,cum o sa rezolvi cu adusul inapoi...daca mai ai ceee :idea: avand in videri ....pe ce locatie nepazita raman si pe mana celor cu manile lungi- palariosii=ti..ni :mrgreen: ...deci mare grija :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
gica.mosu

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde cristian bh » 22 Sep 2017, 22:08

gica.mosu scrie:...pe ce locatie nepazita raman si pe mana celor cu manile lungi- palariosii=ti..ni :mrgreen: ...deci mare grija :!:

Ei mosule,...pt el deja nu e o problema sa -si traga avatarul cat poarta de intrare si fug palariosii ca dracu de tamaie.
Mai greu a fost pan la prima eticheta!
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh

Mesajde State » 22 Sep 2017, 22:12

Shrek scrie:Omu' cand imbatraneste dă in mintea copiilor. Vreau sa refac decorurile copilăriei. Adică sa incropesc o mica stupina si sa reconditionez/constriesc " casa bunicilor. Este ca m-am narozat?!

Io întrebam de zonă unde vrei sa ajungi, vulpe bătrână.

Daca și acoperișul ți l-a luat Fortuna Rroma, stupii crezi ca-s greu de luat?

Că o paranteză. Daca ești departe de acea casa, mai bine stai cuminte în băncuță, îți spune Stan, satul de schimburi de ulei la 2-3luni. Acum sunt in hora și trebuie să termin hora. Eu n-am avut minte, de-aia zic.
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State

Mesajde Shrek » 22 Sep 2017, 22:27

gica.mosu scrie:..daaaar,cum o sa rezolvi cu adusul inapoi...daca mai ai ceee :idea: avand in videri ....pe ce locatie nepazita raman si pe mana celor cu manile lungi- palariosii=ti..ni :mrgreen: ...deci mare grija :!:

Plec de la premisa ca, daca vecinii vad ca s-o întors cineva, de fapt nepotu' luuuu ....., se vor bucura ca a mai venit cineva pe strada lor. Si daca pun mâna si ridic un gard, repar o poarta, curat o fântână si mai beu un det de rachie cu ei, isi vor fi adus aminte ca acolo am crescut si eu. Si cine stie, poate ii apuca remuscarea si nu mai pun gardu' pa foc. Vise tată! Vise!
Shrek

Mesajde cristian bh » 22 Sep 2017, 22:37

Clar ca nu te-ndrepti spre Ardeal!
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh

Mesajde State » 22 Sep 2017, 23:57

De asta îl întrebam și eu, da' nu vezi că nu vrea sa zică secretosu'?
State

Mesajde State » 23 Sep 2017, 00:00

Io-s de părere că vrea să sară din lac in puț, chiar daca îl curăță. Căpcăunule, nu vrei sa ne zici?
State

Mesajde Shrek » 23 Sep 2017, 11:47

Brrrrr, ce coșmar! ? Nu mai beu in viața mea vin de....dude! Duce la halucinații. Si ce frumos începuse visul......
Shrek

Mesajde gica.mosu » 23 Sep 2017, 17:08

...Sezi bland conasule,ca asa-i pana laaaa FUND.....Inceputu-i tragic....iar sfarsitu-i PROMITATOOOOR 8-) P.S- da-'nainte cu tupeu,nu mor caii cand vor cainii...Hai curaj si spor in toateee :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
gica.mosu

Anterior

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE