Prima pagină APICULTURA GENERALA DISCUTII APICOLE DIVERSE

Discutii despre apicultura care nu sunt clasificate in nici o sectiune a forumului .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Cat de mult "renteaza" un camion apicol????

Mesajde varza » 20 Noi 2021, 13:44

Ma tot bate un gand sa fac rost de un camion apicol gata omologat insa nu stiu daca face sens?Modul meu de lucru e cu cat 1/1 si 12 rame . Deci vreau si daca e sa trec pe camion la fel. Acuma ce am observat este majoritatea care au achizitionat camioane au fost f bucurosi pana au cumparat camionul dar dupa nu am mai auzit de ei . O fi taxele f mari sau nu sunt rentabile? Am lucrat putin in unul si pot sa zic ca nu a fost prea placut. Adica era f cald si fiind pe 4 randuri de stupi cu greu puteam controla la stupi de sus ramele.
varza

Re: Cat de mult "renteaza" un camion apicol????

Mesajde varza » 21 Noi 2021, 09:42

Nu are nimeni idee cât mai sunt taxele gen asigurare, rovinieta sa î-mi fac o părere dacă poate fi rentabil.
varza

Mesajde mausica » 22 Noi 2021, 00:26

varza scrie:Nu are nimeni idee cât mai sunt taxele gen asigurare, rovinieta sa î-mi fac o părere dacă poate fi rentabil.

De la mult la f mult is taxele in acest moment.
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
mausica

Mesajde peterneamt » 22 Noi 2021, 12:26

Apicultura nu prea mai are rentabilitate ,și, să mai și investești în camion second hand care se strică când ție lumea mai dragă, e .....,( când combustibilul , tazele impozitele etc. vor crește...).o aventură ! :roll:
peterneamt

Mesajde yuonyuon » 22 Noi 2021, 12:57

peterneamt scrie:Apicultura nu prea mai are rentabilitate ,și, să mai și investești în camion second hand care se strică când ție lumea mai dragă, e .....,( când combustibilul , tazele impozitele etc. vor crește...).o aventură ! :roll:
peterneamt scrie:Apicultura nu prea mai are rentabilitate ,și, să mai și investești în camion second hand care se strică când ție lumea mai dragă, e .....,( când combustibilul , tazele impozitele etc. vor crește...).o aventură ! :roll:
o investitie cat de cat ok ...daca vrei pastoral este o platforma extensibila.......o agati de un jeep si te duci la o floare doua.....
Investitie foarte mica....
yuonyuon

Mesajde peterneamt » 22 Noi 2021, 13:12

yuonyuon scrie:
o investitie cat de cat ok ...daca vrei pastoral este o platforma extensibila.......o agati de un jeep si te duci la o floare doua.....
Investitie foarte mica....
și dacă mai pui (la socoteală ) că, platforma nu se devalorizează și nici nu are o întrținere scumpă ....e de preferat ...!
peterneamt

Înapoi la DISCUTII APICOLE DIVERSE