Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde BOGDAN1982 » 25 Feb 2012, 20:58

Salut.
Firmele de consultanta pentru proiecte vor avea standuri sau vor fi prezente pe 11 in amfiteatru?
BOGDAN1982
 
Mesaje: 2
Membru din: 08 Feb 2012, 15:48

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde Ciuchi Sorin » 29 Feb 2012, 22:14

Astept sa ma intalnesc la acest targ cu romikele;orban stefan ; pharaonu75 .
Ciuchi Sorin
 
Mesaje: 35
Membru din: 08 Mar 2011, 13:10
Localitate: coroiesti

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde ciocansebi » 05 Mar 2012, 10:19

Vor veni si firme de consultanta.Pentru forumisti daca doriti sa ne intalnim,poate stabilim o anumita ora si locatie sa stam la un ceai,suc, bere..Veniti cu propuneri voi, sau daca doriti ne putem intalni la Restaurantul Cornelius, la o anumita ora.
Avatar utilizator
ciocansebi
 
Mesaje: 33
Membru din: 21 Iul 2011, 11:06
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde reformistul » 05 Mar 2012, 10:41

ciocansebi scrie:Vor veni si firme de consultanta.Pentru forumisti daca doriti sa ne intalnim,poate stabilim o anumita ora si locatie sa stam la un ceai,suc, bere..Veniti cu propuneri voi, sau daca doriti ne putem intalni la Restaurantul Cornelius, la o anumita ora.


La Cornelius cred ca ar fi ok si pentru colegii din alte judete deoarece e peste drum de locul desfasurarii targului. Stima domn' doctor ;)
reformistul
 
Mesaje: 242
Membru din: 08 Apr 2011, 11:31
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde fcvaslui » 05 Mar 2012, 15:59

Venim sambata. Mult succes domnule doctor si felicitari pentru initiativa.
fcvaslui
 
Mesaje: 41
Membru din: 30 Iun 2011, 21:08

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde ciocansebi » 07 Mar 2012, 23:00

reformistul scrie:
ciocansebi scrie:Vor veni si firme de consultanta.Pentru forumisti daca doriti sa ne intalnim,poate stabilim o anumita ora si locatie sa stam la un ceai,suc, bere..Veniti cu propuneri voi, sau daca doriti ne putem intalni la Restaurantul Cornelius, la o anumita ora.


La Cornelius cred ca ar fi ok si pentru colegii din alte judete deoarece e peste drum de locul desfasurarii targului. Stima domn' doctor ;)




Pai stabiliti voi ora si pentru sambata si(sau) pentru duminica sa ne intalnim toti forumistii care vin la targ...
Avatar utilizator
ciocansebi
 
Mesaje: 33
Membru din: 21 Iul 2011, 11:06
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde reformistul » 07 Mar 2012, 23:27

ciocansebi scrie:
reformistul scrie:
ciocansebi scrie:Vor veni si firme de consultanta.Pentru forumisti daca doriti sa ne intalnim,poate stabilim o anumita ora si locatie sa stam la un ceai,suc, bere..Veniti cu propuneri voi, sau daca doriti ne putem intalni la Restaurantul Cornelius, la o anumita ora.


La Cornelius cred ca ar fi ok si pentru colegii din alte judete deoarece e peste drum de locul desfasurarii targului. Stima domn' doctor ;)




Pai stabiliti voi ora si pentru sambata si(sau) pentru duminica sa ne intalnim toti forumistii care vin la targ...


Pai eu as propune reper ora 11:00 pentru ambele zile ca sa aiba lumea timp sa ajunga in dulcele targ al Iesilor si sa arunce o privire si pe vatra din fata de de la mall. ;)
reformistul
 
Mesaje: 242
Membru din: 08 Apr 2011, 11:31
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde manu8388 » 08 Mar 2012, 00:16

ciocansebi scrie:
reformistul scrie:
ciocansebi scrie:Vor veni si firme de consultanta.Pentru forumisti daca doriti sa ne intalnim,poate stabilim o anumita ora si locatie sa stam la un ceai,suc, bere..Veniti cu propuneri voi, sau daca doriti ne putem intalni la Restaurantul Cornelius, la o anumita ora.


La Cornelius cred ca ar fi ok si pentru colegii din alte judete deoarece e peste drum de locul desfasurarii targului. Stima domn' doctor ;)




Pai stabiliti voi ora si pentru sambata si(sau) pentru duminica sa ne intalnim toti forumistii care vin la targ...



au voie si incepatorii sa inteleg nu?:)
manu8388
 
Mesaje: 180
Membru din: 06 Ian 2012, 13:54
Localitate: cotu, copalau jud botosani

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde catalin.profiri » 08 Mar 2012, 02:57

Am vb azi din nou cu dl. Sebi.
Ramane stabilit ora 11? In fata la Cornelius? Alte propuneri??
Cred ca pe duminica nu poate sa ramana ora 11 pentru ca atunci ar fi sesiunea de comunicari. Parca anul trecut asa a fost. Revin maine cu detalii eventual cu programul.
„În conformitate cu Sfintele Scripturi, capătul posibilităţilor umane este frecvent locul de întâlnire cu Dumnezeu.”
catalin.profiri
 
Mesaje: 571
Membru din: 03 Mar 2011, 13:31
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde livas » 08 Mar 2012, 21:32

Daca nu sunt alte propuneri, ramane cum ai stabilit!!!!!!!!!!! ;)
Avatar utilizator
livas
 
Mesaje: 140
Membru din: 09 Mai 2011, 21:37
Localitate: Tg-Frumos, Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde catalin.profiri » 09 Mar 2012, 02:58

ok. atunci va astept acolo !!!
„În conformitate cu Sfintele Scripturi, capătul posibilităţilor umane este frecvent locul de întâlnire cu Dumnezeu.”
catalin.profiri
 
Mesaje: 571
Membru din: 03 Mar 2011, 13:31
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde Alecs » 10 Mar 2012, 16:38

Lume, lume! Dar ce de lume ! Parcarea laterala de la Iulius Mall. de o parte si de alta , frumos aranjate, standuri . Pline cu di tati. Stupi diverse modele, rame, caturi, faguri, centrifuge pentru toate buzunarele, utilaje de descapacit, masti, cutite, furculite, dalti, sarme, medicamente, dulcegarii pt. albine, etc,etc, etc, si ...........lumeeeee cat cuprinde. Din toata Moldova , cred. La intrare politicos si amabil asa cum il stim, organizatorul, Sebi Ciocan. Saluta el primul, desi e gazda, da mana cu toti cei ce intra, schimba vorbe de bun venit, urari de o parte si de alta. Tot discutand, privim peste masa mare de oameni , incerc o intrebare asa din curiozitate, oare din cati vedem aici ....Ghiceste ce vreau sa intreb si raspunde inainte de terminarea frazei : Da, zice. Toti sau 99 % sunt apicultori. Pe majoritatea ii cunosc. Bravo ! Felicitari domnule doctor. Felicitari si celor 99 % de apicultori care au umplut la refuz targul apicol. Unii au venit dupa cumparaturi , unii dupa noutati, dar sunt convins ca multi au venit de prin toate colturile moldovei si ( sau ) de prin tara doar asa sa se reintalneasca cu vechi cunostinte sau sa-si faca cunostinte noi. Ma strecor anevoie de la un stand la altul, as vrea sa fac cateva poze dar renunt numaidecat ca-i imposibil. Poate maine.Zambesc la o idee traznita ce-mi vine in minte: la atata lume cu standuri cu tot , ca sa te poti misca in voie nu ajungea nici Piata Unirii :D . Multumiri organizatorilor. Multumim domnule doctor Ciocan S ca ai reusit sa ne aduni si in acest an, parca mai multi ca anul trecut si cu siguranta mai putin ca la anul ce o sa vina.Plec din targ cu sufletul si "tolba" pline dar cu punga mai goala, si cu nerabdarea sa ma intorc maine. Ce-o fi maine ?
Alecs
 
Mesaje: 166
Membru din: 23 Feb 2011, 14:19
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde liviu1965 » 10 Mar 2012, 17:31

Subscriu la ceea ce a postat colegul Alecs.

Un targ reusit, muuuuuulta lume si care nu cumparau produsele albinei ci.... " scule ".

Daca conteaza,o nota: 10 cu felicitari.
Avatar utilizator
liviu1965
 
Mesaje: 1335
Membru din: 25 Iun 2011, 08:52
Localitate: IASI

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde LUCIAN AVRAM » 10 Mar 2012, 20:39

liviu1965 scrie:Subscriu la ceea ce a postat colegul Alecs.

Un targ reusit, muuuuuulta lume si care nu cumparau produsele albinei ci.... " scule ".

Daca conteaza,o nota: 10 cu felicitari.



subscrii , ok , dar la fata nu te-am vazut :(

ai stat mai pe la marginea targului ? :lol:
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde reformistul » 10 Mar 2012, 21:06

LUCIAN AVRAM scrie:
liviu1965 scrie:Subscriu la ceea ce a postat colegul Alecs.

Un targ reusit, muuuuuulta lume si care nu cumparau produsele albinei ci.... " scule ".

Daca conteaza,o nota: 10 cu felicitari.



subscrii , ok , dar la fata nu te-am vazut :(

ai stat mai pe la marginea targului ? :lol:


Domnu' Lucian nici peste mata nu am dat... :lol: Acum, lasand gluma la o parte pe langa ce firma sunteti amplasat cu marfa (daca sunteti). Ca vin maine iarasi si as vrea sa schimbam cateva vorbe pentru o comanda mai serioasa.
reformistul
 
Mesaje: 242
Membru din: 08 Apr 2011, 11:31
Localitate: Iasi

Re: Targ Apicol IASI 2012

Mesajde reformistul » 10 Mar 2012, 21:08

catalin.profiri scrie:ok. atunci va astept acolo !!!



S-a prezentat cineva la intalnire ca eu am intarziat 15 minute luat de valul din targ si cand am poposit la Cornelius nu era nici picior de forumist apicol :lol:
reformistul
 
Mesaje: 242
Membru din: 08 Apr 2011, 11:31
Localitate: Iasi

AnteriorUrmătorul

Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori