Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde yrynel_clau » 26 Mar 2012, 21:32

Olteni din toate partile ....UNITI-VA ! Cu mic cu mare sa ne-ntalnim la targ. Vremea va fi superba.
Ivancu Ilie-Irinel ,, Doamne", ,,Doamne" nu doarme .
yrynel_clau
 
Mesaje: 131
Membru din: 02 Iul 2011, 17:02
Localitate: Berbesti.VL

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde cidaniel » 27 Mar 2012, 15:00

yrynel_clau scrie:Olteni din toate partile ....UNITI-VA ! Cu mic cu mare sa ne-ntalnim la targ. Vremea va fi superba.

Să-mi faci loc lângă o ,,matcă,, bună că vin
cidaniel
 
Mesaje: 45
Membru din: 15 Iun 2011, 09:27

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde Dila Daniel » 30 Mar 2012, 13:52

yrynel_clau scrie:... Vremea va fi superba.

Sper sa fie adevarat si sa mai stea vantul asta...:)
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde BOBO » 30 Mar 2012, 15:48

Regret ca , nu pot onora invit.Dv. prin I.M. primit cu prilejul TG. apicol de la R.Valcea . Nu sunt oltean, dar pastrez amintiri deosebite in ceace privesc relatiile mele cu oamenii locului , fara a neglija PITORESCUL REGIUNII. Pentru a fi mai bine inteles v-a spun ca, am facut doi ani de armata in Craiova ,Pitesti ,MORARESTI, DEALUL NEGRU,COTMEANA ,VARZARU R. VALCEA . In anii tineretii,doream sa ma stabilesc in R. VALCEA ,fiind considerat de mine atunci in anii 60" unul din cele mai frumoase orase din tara. Promit ca , nu voi ezita sa va onorez cu prezenta mea la targ, daca acesta nu va fi organizat in aceiasi zi cu cea a orasului meu natal SLOBOZIA .Oricum eu v-a doresc din inima succes in realizarea acestui Targ apicol ! Sa auzim numai de bine!
BOBO
 
Mesaje: 11
Membru din: 17 Iun 2011, 21:34

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde peterneamt » 30 Mar 2012, 19:36

Noi, Craiovenii, venim cu prietenii, cu sotiile, cu copii, ca de mult ne dorim si noi un tirg mai aproape de casa . Pe la 7 e plecarea asa ca voi sa aveti gratarele rosii pe la 9 si opriti vintul si bagati berea la rece ca deaia vin cu nevasta ( la intoarcere conduce ea ). :P
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde MIHAI BALS » 30 Mar 2012, 22:05

la 7 plec si eu din bals si la 8.15 vreau sa beau cafeaua la valcea.
Avatar utilizator
MIHAI BALS
 
Mesaje: 3910
Membru din: 09 Feb 2012, 22:30
Localitate: Bals- Olt

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde MIHAI BALS » 31 Mar 2012, 21:57

la 8.25 am ajuns la targ.
preturi bune:ceara 30 lei---manere 2.5 lei---bluza cu masca tare 95 lei---distantiere rame 1.2 lei etc.
MERITA !
Fişiere ataşate
002.JPG
006.JPG
Avatar utilizator
MIHAI BALS
 
Mesaje: 3910
Membru din: 09 Feb 2012, 22:30
Localitate: Bals- Olt

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde CORNEL V. » 01 Apr 2012, 07:48

Mai bagati poze cei care au fost si ceva impresii.
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde ionut vlv » 01 Apr 2012, 10:13

ieri am fost si eu.m-am trezit pe la 6 ca am avut vreo 200km de "copitat",apoi pe la 10 am zis prezent.am tras o tura,m-am salutat cu Daniel(Dila),apoi cu Maximus.(salut si aici),apoi mi-am luat ceara in carca si am luat faguri de la pretenu' freecristian.ingramadeala mare la fagurii lui,pe la 12 cred ca i-a terminat.in rest de toate pentru toti.scule si mai bune si mai rele,centrifugi la fel,scumpe dupa parerea mea , f.slabe si frumoase la exterior.prezent si un "razboi" de descapacit ,cam invizibil pentru majoritatea apicultorilor.un nene facea reclama in draci la stupul din poliuretan,multi curiosi dar atat.pe o masa,stinghera,o sticla cu palinca culoarea acetonei(probabil si taria)cu chiu cu vai l-am dezlipit pe prietenul meu de langa ea.la cateva standuri(loc de clatit ochiu' la apicultor) pazeau cate 1-2 reginute in tinuta de vara pe vreme de octombrie.pe prea putini interesa marfa de pe tejghea,majoritatea preferau privirea de "ansamblu" de la 2-3metri.p'aci am zabovit si eu un pic.apoi telefon,sotia,(parca ma vedea) si a trebuit sa plec.m-am intors pe la 13.30 cu gandul sa ma reantalnesc cu Dila,dar nu l-am mai vazut probabil era la conferinta sau ii venise foame.dupa inca o juma de ora am plecat acasa.
nu pot decat sa felicit organizatorii si sa le multumesc aici in numele apicultorilor ce nu pot s-o faca.o singura observatie,locatia este prea in buricul targului.e bine pt consumatorii de produse apicole si promovarea lor dar rau pt apicultor din cauza parcarilor.de obicei vi la targ sa cumperi si cum majoritatea inventarului e voluminos e cam greu de carat sute de metri.
in rest numai de bine si sa ne vedem sanatosi la viitorul targ.
În dictatură, cineva te foloseşte cum vrea. În democraţie, ai dreptul să-l alegi pe cel care o să te folosească aşa cum vrea el.
Avatar utilizator
ionut vlv
 
Mesaje: 387
Membru din: 25 Feb 2011, 12:25
Localitate: BABENI,VALCEA

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde balu » 01 Apr 2012, 17:14

fost si eu, f bine, la unele marfuri pretul sub Blaj, cantitati mai mici pt inceput, dar la anu cred ca vor veni negustorii mai hotariti, acum au testat si ei piata. Am luat si o teapa frumos ambalata, niste rame 1/2 parca erau slefuite, dar cu smirghel dela fin , dar au 180 mm, o fi bine, n-am luat decit vo 200 si , de , ultimele :lol: :(, o fi auzit ca vreau MER> :)
balu
 
Mesaje: 545
Membru din: 20 Iul 2011, 10:27
Localitate: berbesti vl

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde balu » 01 Apr 2012, 17:19

SI ACUM rasuflu usurat, intra in cutie, am avut imppresia ca nu intra in cutie, de , fabricantii de mobila nu stie cu albinele :)
balu
 
Mesaje: 545
Membru din: 20 Iul 2011, 10:27
Localitate: berbesti vl

Re: TARGUL APICOL OLTENIA -RM. VALCEA 2012

Mesajde balu » 24 Aug 2012, 22:48

fratilor hai sa organizam tirgul in toamna, sa avem timp la iarna de alea- alea ca in aprilie, mai un sotron , mai o miuta, n-ai timp de rame, hai IMPLICARE, as ajuta si eu, cum pot, cu prezenta. 8-)
balu
 
Mesaje: 545
Membru din: 20 Iul 2011, 10:27
Localitate: berbesti vl

Anterior

Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori