Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Faget 2014

Mesajde Donbazil » 16 Feb 2014, 23:29

Sal'tare!

In speranta ca acest topic nu va fi inchis imediat, nu fac nici un fel de " reclama agresiva"......Pur si simplu postez afisul "oficial"....
Va rog stimati colegi sa nu postati nimic care ar putea suna a "reclama", ca sa nu fim nevoiti sa discutam despre targul din anul asta prin alte topicuri. :) :) :)
Sal'tare!
Donbazil
Fişiere ataşate
Targul apicol Faget.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Faget 2014

Mesajde Donbazil » 05 Mar 2014, 17:05

Sal'tare!
Fişiere ataşate
Curierul de Faget.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Faget 2014

Mesajde Donbazil » 14 Mar 2014, 01:07

Sal'tare!

O poza de anul trecut....
Fişiere ataşate
targul-apicol-faget-2.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Faget 2014

Mesajde Donbazil » 14 Mar 2014, 01:10

Sal'tare!

http://www.mondonews.ro/ce-faci-in-week ... tul-timis/

Sper sa fie vreme buna si sa ne intalnim cati mai multi.
Pe la ora 13,00 invit pe colegii forumisti sa ne vedem la o cafea ( si o rachie ) la cofetarie, peste drum de primarie, -tot acolo unde ne-am intalnit si in anii din urma......

Sal'tare!
Donbazil - Faget
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Faget 2014

Mesajde Donbazil » 14 Mar 2014, 21:57

Sal'tare!

Re: Povesti cu talc si farmec ........

Mesajde ves.lucian.zabrani » 5 minute în urmă
Nea Vasile , vezi ca maine vin cu gagicile !!! poate te faci ca ai treaba !!!
:lol: :lol: :lol:
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator..

......................................................................................................................................

Sal'tare!
N-ai treaba Luciane.....Numa sa veniti.....Pe la 11,30 - 12,oo ajung si eu ( dimineata merg cu doamna la Lugoj ca are ceva cursuri)....Ne vedem la targ sau la ora 13,oo la cofetarie, peste drum de primarie. Dau io o cafea si o rachie......
Sal'tare!
Donbazil - Faget :)
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Faget 2014

Mesajde Donbazil » 14 Mar 2014, 22:45

Sal'tare!

http://www.redesteptarea.ro/index.php

Doi miniştri sunt aşteptaţi la Târgul Apicol de la Făget. Participă peste 40 de firme şi producători din domeniu

Vineri, 14 Martie 2014 12:52
Dumitru Toma
Afişări: 65

Email
Imprimare
PDF

Tags: targ apicol,Faget,ministrul Agriculturii,participare
0 Comments

targ-apicolFăgetul va găzdui cea de-a XI-a ediţie a Târgului Apicol, eveniment tradiţional de mare amploare, ce va avea loc în zilele de 15- 16 martie.

Manifestarea, organizată de Cercul Apicol Făget, firma “Teclem Prod” Făget – producătoare de stupi şi alte componente apicole, cu sprijinul primăriei Făget va reuni peste 40 de firme şi producători de stupi, rame, miere, diverse utilaje apicole, echipamente de protecţie, hrană pentru albine şi multe altele din ţară, Serbia şi Ungaria.

Evenimentul va avea loc în parcul central şi sâmbătă va fi deschis între 9 şi 17,30, iar duminică între 9-15. “Credem că la târg vor participa circa 5.000 de vizitatori şi sperăm să ne onoreze cu prezenţa şi doamna Maria Grapini, ex-ministrul Turismului şi domnul Daniel Constantin, ministrul Agriculturii, cărora le-am transmis invitaţii”, a declarat pentru Redeşteptarea Biagio Pitaressi, managerul firmei “Teclem Prod” Făget, principala organizatoare a evenimentului. În proporţie de 90%, cei doi demnitari au confirmat participarea în prima zi a manifestării.

Tot atunci, de la ora 11, pe scena din parc va avea loc şi un spectacol folcloric organizat de făgeţeanul Ioan Oltean, cunoscut realizator de emisiuni populare, care va reuni nume mari ale foclorului bănăţean. Timp de trei ore, pe scenă vor urca interpreţii Tiberiu Ceia, Liliana Savu Badea, Mircea Cârţişorean, Otilia Radu, Floare Hojda Tomoiagă, Ştefan Isac, Daniela Văcărescu şi Ansamblurile Folclorice “Bujoreana” din Traian Vuia, “Florile Banatului” din Răchita şi Veţel din judeţul Hunedoara. Spectacolul va fi înregistrat şi va fi difuzat de televiziunea “Inedit”.
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Faget 2014

Mesajde iosca » 17 Mar 2014, 11:20

Donbazil scrie:Sal'tare!

In speranta ca acest topic nu va fi inchis imediat, nu fac nici un fel de " reclama agresiva"......Pur si simplu postez afisul "oficial"....
Va rog stimati colegi sa nu postati nimic care ar putea suna a "reclama", ca sa nu fim nevoiti sa discutam despre targul din anul asta prin alte topicuri. :) :) :)
Sal'tare!
Donbazil

Măi fratilor, de-aci' mi se trase mie anul trecut, că mă mâncă-n ......si nu-mi văzui de treaba mea ! Mama ei de reclamă agresivă că nici acu' nuș' ce-i aia !
Acu'-mi văd de treaba mea, si numa'-mi amintesc cu plăcere si nostalgie postările plăcute din anii trecuti, cu sute de poze de la această intâlnire, cu cârnatii lui nea Gică, Dumnezeu să-l odihnească in pace, palinca lui nea Vasile, nelipsitul Adrian, glumele lui nea Janese, ......etc. Era frumos, de unde-o fi apărut ha "reclamă agresivă" că numa' ea-i de vină că-i postarea asta asa pustie, bat-o vina s-o bată !
Pentru noi cei ce n-am ajuns, ar fi frumos să vedem oarece poze de la târg sau intâlnirea de la cofetarie, sau si numai niste fețe dragi pe care nu le-am văzut demult !
http://iosca.sunphoto.ro

Când te-aştepţi mai puţin, atunci îţi dă Dumnezeu mai mult !
Avatar utilizator
iosca
 
Mesaje: 327
Membru din: 08 Mar 2011, 19:48
Localitate: Calafat - Dolj


Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori