Prima pagină TARGURI APICOLE SI INTALNIRI TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE

Aceasta rubrica se vrea a fi un altfel de calendar apicol...adica unul scris de catre apicultori. Evenimente apicole, targuri de apicultura, simpozioane...
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Sarbatoarea Mierii - BLAJ, 26-27 Martie 2015

Mesajde apidava » 06 Ian 2015, 17:30

Targul de la Blaj va avea loc in zilele de JOI- VIneri, asa cum deja v-ati obisnuit, si speram la vreme buna.
Ne vom intalni in aceeasi locatie cu cea de la ultima editie, adica in centrul vechi al orasului, in Parcul Avram Iancu - langa Primarie si Catedrala, insa vom avea o echipa innoita de "albinute" care cu siguranta va vor incanta.

Va asteptam ca in fiecare an cu multi expozanti din tara si din afara tarii, cu un concert in aer liber si multe alte surprize placute. :)

Vom reveni cu mai multe detalii inainte cu 1 luna de eveniment.

Sugestii/ intrebari si detalii cu privire la eveniment ne puteti trimite pe adresa de contact office@ apidava.ro sau pe http://www.sarbatoareamierii.ro, la pagina "contact".

Ne gasiti si pe Facebook, cu un album complet de poze de la editia din 2014:http://www.facebook.com/SarbatoareaMierii

Cu respect,
Echipa Apidava
Avatar utilizator
apidava
 
Mesaje: 7
Membru din: 25 Ian 2013, 16:41
Localitate: Blaj, Str. Ghe. Baritiu 32

Re: Sarbatoarea Mierii - BLAJ, 26-27 Martie 2015

Mesajde balanciprian » 26 Mar 2015, 15:05

Salutare! Am citit pe undeva ca anul asta targul de ma Blaj se tine pe 27 si 28 martie, stie cineva daca este reala informatia?multam
Avatar utilizator
balanciprian
 
Mesaje: 131
Membru din: 18 Noi 2011, 21:47
Localitate: Sibiu

Re: Sarbatoarea Mierii - BLAJ, 26-27 Martie 2015

Mesajde gigibecalul » 26 Mar 2015, 20:08

26-27. Astăzi a fost prima zi. Va continua și mâine, dar...cu marfă mai puțină...
"În mintea mea e numai bine
La mine-n suflet e doar cald
Domesticesc de drag albine
Și-n roua raiului mă scald"
(Sergiu Cipariu)

"Dă-i albinei ce-i trebuie, fără să te zgârcești, și te va răsplăti la prima ocazie."
(C.V.)
Avatar utilizator
gigibecalul
 
Mesaje: 1145
Membru din: 15 Oct 2012, 00:54
Localitate: Teleac, Alba

Re: Sarbatoarea Mierii - BLAJ, 26-27 Martie 2015

Mesajde balanciprian » 26 Mar 2015, 21:25

Multam . Am citit unde nu trebuia. Mergem maine ceva ceva tot mai gasim.
Avatar utilizator
balanciprian
 
Mesaje: 131
Membru din: 18 Noi 2011, 21:47
Localitate: Sibiu

Re: Sarbatoarea Mierii - BLAJ, 26-27 Martie 2015

Mesajde mircea.costache » 27 Mar 2015, 13:25

Buna Ziua !


Felicitari. Frumos.Este putin daca incerci sa descri doar si cuvintele "sarbatoarea mierii la Blaj"

RESPECT.Mi-a placut ca de fiecare data.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Sarbatoarea Mierii - BLAJ, 26-27 Martie 2015

Mesajde balanciprian » 28 Mar 2015, 17:55

Si micii aia....buni ;)
Avatar utilizator
balanciprian
 
Mesaje: 131
Membru din: 18 Noi 2011, 21:47
Localitate: Sibiu


Înapoi la TARGURI SI EVENIMENTE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori