Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Stefan Madalin

Mesajde stefanmadalin » 20 Mar 2017, 22:42

Un gest bun facut in trafic de cel cu Tico. Apropo, tico-ul era praf, abia mai mergea pe strada, luminile nu-i prea functionau, motorul cu intreruperi, insa soferul lui a putut sa-i ofere acelui om "painea noastra cea de toate zilele".
Asa pofta ce mi se facuse pe painea aia....de nu va puteti inchipuii. Si asta doar pentru ca venea din mainile cui trebuia. Faptele bune sunt din ce in ce mai rare, intr-un Bucuresti asa de cenusiu.
Recunosc, am boala pe cersetori, si nu le-am dat niciodata bani, dar in imaginea atasata in mod sigur nu e vorba de inselatorie.

Apropo, cand ai donat/ajutat pe cineva ultima data?
Eu personal, direct, mi-am donat acei 2% catre un baiat bolnav.
Fişiere ataşate
ajutorare.jpg
stefanmadalin

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde un OM » 20 Mar 2017, 22:48

Daca am abonati care cred ca sunt dator sa fac fapte bune, se pune?
un OM

Mesajde stefanmadalin » 20 Mar 2017, 22:57

Le-ai facut ori ba?

La categoria fapta buna nu se incadreaza urmatoarea: Prin prisma meseriei, e foarte posibil ca la un moment dat sa fi contribuit la realizarea acelei paini, fie cu un sfat, fie cu un produs la care am lucrat, fie e facuta chiar din graul recoltat de mine.
stefanmadalin

Anterior

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?