Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 19 Sep 2017, 21:07

Shrek scrie: ..... Dar, daca voi ajunge curând în Bucuresti, te caut. Si poți fi sigura ca am sa te gasesc....

sper sa nu uiti ca ai datorii pe aici ...
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Sep 2017, 21:31

Shrek, am glumit cu fantoma, sper ca stii asta. E dreptul fiecaruia sa fie oricine vrea sa fie pe internet, pentru ca desigur...oamenii se simt mai in largul lor pe internet, exprimarea e mai usoara, motivele sunt diverse, stim cu totii. Dar exista deja topicul "forumistul si identitatea"...pentru ca mi'e lene sa mai scriu. Ma regasesc foarte mult in ceea ce scriu chiar si la modul general. Imi plac ocazional discutiile cu necunoscuti, mi se pare ca trebuie sa am dreptul sa'mi imaginez, mai ales cand imi miroase ca ceva...la persoana cu pricina, lasa de dorit. Imi place sa ma mint. La toti ne place. Ba mai mult, mi se pare ca minciunile sunt necesare, chiar daca din acest motiv sinceritatea, increderea par niste concepte ireale si nu isi mai au sensul...uneori...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mellis » 19 Sep 2017, 23:34

'zna,
Asta cu mirosul ai nimerit-o bine...stii ca'pcaunii sunt ca ceapa ;)
au straturi...
acum ca l-ai inghesuit in colt pe capcaun cu etichetele si s-a ascuns in mlastina, pe LU l-ai facut sa danseze..iar lui Pitaru' i-ai tulburat "templul" cu privirea de oaie-n blana ta de LUp...
ce mai urmeaza?
Santace buna..
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde State » 19 Sep 2017, 23:47

In ton cu vremurile actuale:

Nu face vantu' cu pomu' , ce face 'zda cu omul. :!:

Sa ramanem in tema: Omu' ie înainte de toate!
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 19 Sep 2017, 23:50

Bezna Zorilor scrie:Shrek, am glumit cu fantoma,............... am dreptul sa'mi imaginez, mai ales cand imi miroase ca ceva...la persoana cu pricina, ....

Strimfii, bată -i cucu sa-i bata! Ceia mirose ase tare ! Da' nu-i bai, can' ' oi vini la capitala iti promit ca-i schimb. Am unii nespalati de la revoluție! Cei care-i am amu, is numa' de la embargo'!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mellis » 19 Sep 2017, 23:56

in banat le mai zice si şioareşi...te'a mirosit mlastinarule...
Sa mergem inainte, ca inainte era mai bine...
Avatar utilizator
mellis
 
Mesaje: 3505
Membru din: 19 Ian 2015, 02:22
Localitate: Timisoara

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 20 Sep 2017, 14:14

Stie cineva ce face mircea? Curata pesti...oare ce face? Ca nu ne mai baga in seama... :evil: Ori nu e suficient de incins aici... :twisted:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 22 Sep 2017, 13:38

Revin aici pentru ca pe VRS a iesit focul din cusca. Ma tot urmaresc unii sa'mi zica peste tot ca sunt aroganta si e foarte multa baiate pe coada lupului care nici macar nu cred ca mai are par in ea, de'atata smotoceala. O singura coada blanoasa e pusa la bataie, lucru care da nastere la dujmanie si maciuceala. Dincolo, pe usa, era tabel cu "fara manele, fara certuri". Pentru ca dujmania a aparut deja, sunt curioasa cine o sa dea drumu' la prima manea.

Pana si CI a trecut la sentimente mai pasnice si State m'a lasat in pace. (cred, presupun)

Am incercat sa linistesc apa, dar am constatat ca uneori e bine sa schimbi luntrea cu totul. Sunt convinsa ca cine face valuri pe aici primeste de la univers mintea si zenul cele de pe urma, iar dupa pozitia de arbitru nimeni nu alearga, c'o fi el intelectual si mai intelept daca face asta (asa se spune)...stim cu toii ca ii ramane celui mai fraier. Lumea e guvernata de care pe care, in lupta se traieste adevaratul sentiment. Barbatii se uita la meciuri nu pentru ca le place sportul, ci pentru ca sportul este un surogat al luptei. Pe stadioane nu se striga Steaua a batut Dinamo, ci v'am batut. Tot omul cauta sa se regaseasca in lupta, nu in arbitraj. Intotdeauna e vorba despre cine castiga si cine pierde. Din pacate apartin genului slab, de aceea locul meu e dincolo de intrarea in pestera unde se tace si se asteapta...lucru care imi vine destul de greu, din pricina impulsivitatii cu care, daca as fi fost baiat, as fi spart dintii cu bolovani multora, la propriu. Din pacate (sau nu) suntem guvernati de gena si nu de mediu, si chiar daca reusim sa ne adaptam social, desi pe unii semeni nu'i putem ingurgita (citez lu), in realitate suntem prizonierii propriului nostru razboi dintre gena si mediu.

Cat am putut sa fac in sectiunea privata a forumului...am facut. Nu c'as avea vreo obligatie sa impac merele cu caprele, ci din simpatie pentru conducatori. Cat priveste modul de exprimare al unora, oamenii se tradeaza singuri. O singura propozitie spusa de gura "pacatoasa" a unui individ poate vorbi despre el mai mult decat ar pute'o face un tratat intreg. Imi doresc foarte tare sa ma insel la oameni si sa am un somn mai linistit, mai ignorant si mai binecuvantat. Dar sunt chinuita de faptul de a ma fi transformat intr'o introvertita (ceea ce nu face parte din mine)...din cauza lehamitei pe specie, pentru ca nu se cuvine sa le spui oamenilor chestii in fata si sa le declari razboi...ca cica nu e etic. Partea buna e ca ii poti aprecia cu adevarat pe cei care merita si tocmai de aceea.

Semneaza, o neinspirata care pariaza pe cai schiopi si pe lupi naparliti.

Stima lui Guist, mellis...si mi'ar placea ca Jean Valjean sa scrie mai des prin forum, dar l'am vazut recent si am inteles de ce nu o mai face. Era si foarte obosit asa...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde State » 22 Sep 2017, 13:54

'zno , eu am avut treabă cu tine până m-am convins că exiști. In rest, ești liberă la joaca.
Că ești de o aroganță maximă...e treaba ta. Atât timp cât stai pe secțiunile unde se pierde vremea și nu ataci, n-am nici cea mai mică problema.
Fa ce vrei, cum vrei, când vrei, doar nu suntem în biserică, pai no ?
Chiar daca va trăi printre găini,o privighetoare nu va cotcodăci niciodată.
State
 
Mesaje: 2028
Membru din: 12 Dec 2012, 00:27
Localitate: Sociopat

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Ioan Guist » 22 Sep 2017, 13:55

si asta intra la manele? Pot sa o pun pe VRS ?
https://www.youtube.com/watch?v=chG2lrzLULk
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 22 Sep 2017, 14:33

Deci, după ce am ascultat dedicatiile fara număr, de la " prințesa zorilor", " mama dragonilor" ori cum o cheamă p-aia mica " inainte sa te cunosc", mi-am ridicat privirea spre cer si am zas: multumesc Doamne ca ma iubeste si pa mine cineva, după Fiona , little capcaunes, juma' de mlaștină si un sfert de glob! Da' necunoscînd cine este tanti Călina ce trage cu discu' am intrebat pa capcaunu cel mic si mi-o zas ca este tanti ceia pe melodiea căreia s-o scufundat Titanicu'. Si-acu gândesc io cu voce tare: ori t-i s-o înecat corăbiile, ori gandesti ca io sunt titanic si vrei sa ma bagi la apă? !
Apoi am citit cum ca ai fi dedus ca sunt nefericit. Gresit! Sunt suficient de fericit pentru varsta mea, doar ca nu ma mai ia valul ca pe vremuri. Totusi, simt ca am o datorie morala fata de tine, pentru modul in care te-am intampinat, convins fiind ca esti clona lu' Modi. Din aceasta cauza uneori ai avut senzația ca iti i-au apărarea. Dar sa fii convins a ca nu ma " apasa" nici o depresie ori alte " sindroame" ale celor de varsta.....Ma rog care au o vârsta.
Ca s-o scurtez , nu sunt convins ca vrei sa pleci undeva, doar sa te dai putin rănită, in dorinta de a primi oarece mângâiere, despre care este foarte clar ca duci lipsă. Doar ca este foarte posibil ca p-aici efectul sa fie invers.
Hai pa!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 22 Sep 2017, 14:56

Nu plec si nici nu ma dau. M'am mutat de pe VRS inapoi de unde am venit. Adica aici. Ca sa te ascult pe tine, ca vad ca ai multe de spus.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 22 Sep 2017, 15:32

Bezna Zorilor scrie: .....

Pana si CI a trecut la sentimente mai pasnice ...


ce-ti mai place sa te dezmierzi ...

te asigur ca in ceea ce te priveste sentimentele subsemnatului sunt constante ... si in nici un caz beligerante
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde cristian bh » 22 Sep 2017, 21:53

Acu,vrei nu vrei,citesti si pe care nu vrei! :)
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 25 Sep 2017, 21:36

Tzatza Floarea si clona ei...poza cu dedicatie CI-ului, dar facuta cu gandu' la Shrek.

Am ajuns sa fiu subiect discutat in zona verde, insa dupa cum arata situatia...nu cred sa se reconcilieze nimica, siatuatie care'o generat si suparare in barlogu' la lup, fix cand sa ma manance si pe mine...in bezna. Nu stiu de ce nu ma surprinde ca aia care m'or muscat de fund periodic s'or adunat si acolo pe zona. De ce? Numa' ei poa' sa stie. Sunt curioasa daca Puiu Jones e clona lu' mircea, astia doi scriu la fel si subliniaza pe logica de'a 9-a...care, zic astia pe la tv ca ar trebui sa se predea mai mult in scoli. Insa pe mine ma intereseaza foarte tare de conditia lupului pe forum, pentru ca este un artist.

Nu tin neaparat sa imi ia cineva apararea. Mi'ar fi placut sa fie altcineva in locul meu, ca sa pot sa urmaresc si eu meciul si sa intervin pe unde se poate. Situatia de fata nu imi permite, insa...

Smiorc!
Fişiere ataşate
IMG_20170917_223255.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde cristian bh » 25 Sep 2017, 22:39

,. scufita vanata de lup! :)
Fişiere ataşate
rsz_569_11_1.jpg
Onorabililor,sa fim generosi:daca putem, sa resuscitam si capra vecinului!
cristian bh
 
Mesaje: 2090
Membru din: 10 Mar 2013, 12:49
Localitate: Carpinet Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 67 vizitatori