Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

APELUL VETERANILOR

Mesajde Donbazil » 26 Feb 2024, 23:18

Salut!

Inspirat de postarea colegului Florinelu, m-am gândit să facem un apel al veteranilor.
Fac un apel la cei mai vechi de pe forum și care au peste 55 - 60 de ani, dacă vor să mai comunice.
Să vedem care mai răspunde și ce mai face, cum e cu viața, cu apicultura, etc.
Fişiere ataşate
Respect!.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: APELUL VETERANILOR

Mesajde Shrek » 27 Feb 2024, 00:02

Eu nu sunt veteran dar încă mai "sunt". De fapt parca nici nu as vrea sa fiu veteran adică aproape de eliberare. Nu mai sunt nici măcar un monstru. Am ajuns doar sa fiu....mustruluit. Și parca m-am " împrietenit" cu prea mulți medici. Cu trecea anilor, sănătatea devine precum gardul de la femeia vaduva! Repari aici, pica dincolo, apoi cade cu totul!
Dar eu sunt un tip optimist, mâine poate fi mai rau! Doar ca am sperat ca ieșind la pensie, voi intineri!
Cu mierea ii bai mare! Sortimentul de salcâm, l-am gătat din toamna! S-a dus și merea din anii anteriori. Teiul de anul trecut este aproape intact. Culmea, ceva miere făcută în sud , experimental din doi stupi, miere de mai cum ii spuneam când eram copii, solidificata din cauza rapitei, a început sa fie solicitata. Ba chiar cred ca o voi gata zilele următoare. Cantități mici desigur!
Ma gândesc totuși, vom avea salcâm anul acesta în vest? Ce spune prognoza traditionala?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: APELUL VETERANILOR

Mesajde Donbazil » 03 Mar 2024, 22:17

Salut!

Dragă monstrulețule, am început acest demers cu intenția de a mai vedea ce fac ortacii noștri apicultori, care ani de zile au ținut în viață acest forum...
Pe lângă cele scrise aici, am contactat și prin alte surse media pe câțiva dintre veterani.

Cu multă politețe și franchețe mi s-a răspuns că pe acest forum NU...

...Acest forum aparține beznei și lui cristi ioniță și toate bălăcărelile de pe forum au îndepărtat sau au creat o lehamite în rândul vechilor colabortatori, care efectiv scârbiți nu mai vor să scrie pe-aici...Citesc dar nu intervin....
Asta mi s-a transmis, asta îți comunic și eu ție...

Avem multe alte variante pentru că netul s-a dezvoltat și există posibilități de comunicare prin alte canale.
Mie-mi pare rău pentru că am pus mult suflet în toate cele aproximativ 4.000 de postări pe care le-am făcut pe STUPARITUL vechi și cel nou, așa că probabil peste un timp voi șterge acest topic și n-am să mai intervin nici eu pe acest forum, deși mă doare sufletul, dar asta-i viața!....

Mergem înainte!...Sănătate și toate cele bune!
Fişiere ataşate
Șhrek.jpg
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: APELUL VETERANILOR

Mesajde FLORINELU » 04 Mar 2024, 08:30

dupa cate inteleg eu domnul Donbazil a luat o initiativa laudabila zic eu de a reinvia forumul cat de cat macar cu veteranii si acuma e primul care abandoneaza? eu zic sa mai incercam poate totusi va functiona cumva si ne vom aduce aminte de anii trecuti fiindca am invatat toti cate ceva de pe acest forum. au mai fost si bune si rele ,astai viata,cele rele sa se spele,cele bune sa se adune.eu promit ca voi fi printre ultimii care vor abandona forumul.
Avatar utilizator
FLORINELU
 
Mesaje: 2224
Membru din: 26 Sep 2011, 18:44
Localitate: TIMISOARA

Re: APELUL VETERANILOR

Mesajde FLORINELU » 04 Mar 2024, 10:46

haideti domnilor,daca nu vreti sau nu aveti nimic de spus pe aici macar dati buna ziua asa din politete si noi sa vedem ca inca nu ati dat coltu. vreti sa fac eu apelul cu nume si prenume?
Avatar utilizator
FLORINELU
 
Mesaje: 2224
Membru din: 26 Sep 2011, 18:44
Localitate: TIMISOARA


Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori