Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Gica.mosu

Mesajde Shrek » 01 Mar 2016, 21:51

Mosule! Te apuci de pus plombe? Sau pentru ce este scula ceea ca nu se vede ghinii!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Gica.mosu

Mesajde gica.mosu » 01 Mar 2016, 21:56

Shrek scrie:Mosule! Te apuci de pus plombe? Sau pentru ce este scula ceea ca nu se vede ghinii!


..."Glumetuleee" nu am "sarit calul" deci ...o recompensa pi masura...Stiea ca-mi trebuie ;)...P.S- eeee o autofiletantaaa :!:
Ultima oară modificat de gica.mosu pe 01 Mar 2016, 21:58, modificat 1 dată în total.
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Gica.mosu

Mesajde Florin Dobre » 01 Mar 2016, 21:58

gica.mosu scrie:...Cand ai un socru bun si de treaba...si daca te porti fruuuumos cu fiica lui :) ...iata ca te mai baga uneori in seama cu cate o "bijuterie"...e super buna pt pastoral si nu numai :!:

Care-i textul cu care trebuie sa mi-l abordez pe socrelu'? Ca-mi trebuie si mie o jucarie dinasta. :)
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Gica.mosu

Mesajde gica.mosu » 01 Mar 2016, 22:02

...Fl Dobre(alias Suca :D )...textul se intelege din"contecst"....stiea ca-mi tb pt mutarea stupinei in pastoral...si m-a lovit uni trebuie :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Gica.mosu

Mesajde Florin Dobre » 01 Mar 2016, 22:07

Al meu e oltean pur sange mosule...intelege numa ce-i convine. Stie ca-mi trebuie...mi-a gasit unealta asta prin vecini cand am avut nevoie de ea la FS.
Sa-i scriu o scrisoare ca la Mos Craciun? :lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: Gica.mosu

Mesajde gica.mosu » 06 Mar 2016, 20:53

.....Da Florine,tb sa-i scrii neaparat....Eu i-am scris,si m-a ascultat....Iulie 1975,veneam de la munca,si uneva pe o banca in fata unui bloc, vaaaad o fatuca frumoasa fooc....Dupa 3 zile o zaresc iar ,cobora din autobuzul care aducea muncitorii la fabrica de cauciuc Onesti...o urmaresc(ca'nfilme) ... lucra la 100m de sectiea mea...Caut sa arunc"undita" dar fara rezultat..Sept 15 cand incep anul 3 liceu seral,eu in banca 3 di la geam...iar in fata mea ,apare cine credeti(ca'n filmele cu.....)ca era :idea: fatuca de pe banca...Am facut,politicos cunostinta,si i=am za's:daca pana acum ai scapat....pana aici ti-o fost...Am mers de 2 ori la film,spectacol..si la urmatoarea intalnire...pauza :mrgreen: O sun la "celularul-ala cu 25 di bani"...i-mi zice adresa(era putin racita)...Merg,sun la usa,siiii la usa cine raspunde=deschide... un coleg de sectie tot electiciean...Paaai dv?!??...dar tu,ce-i cu tini la usa mea...o cafea ,o dulceata siiii dupa 6 luni eram la cununie+nunta...iar pe 28 aprilie fac 40 de ani de casnicie :PP.S-daca ai "scule " si daca mai stii sa te porti si sa-i respecti pe parinti,inclusiv fiica-fiul lor,treaba iese buna pana la urma....Socrul ari 90 de ani si nu ne-am certat,jignit "NEWAR"...ba ii mai bagam cati una..am un socru sa-mi traiascaaa,altul nu-mi mai trebuie :D ...Asta va doresc si voua ,in special la cei tineri...necasatoriti,dar sa nu uitati"repectand pe cel de langa tine ,te respecti in primul rand pe tine,,,",,,Spor-G.M :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Gica.mosu

Mesajde Augustin78 » 06 Mar 2016, 21:42

Respect !
Mare om,mare caracter....va salut cu drag,Nea Gica ;)
proverb: Albina are mare nevoie de aripi chiar si dupa ce a adunat mierea in stup.
Avatar utilizator
Augustin78
 
Mesaje: 1347
Membru din: 05 Ian 2014, 18:46
Localitate: Mioveni - Arges

Re: Gica.mosu

Mesajde gica.mosu » 11 Apr 2016, 10:38

VIIIIN,sarbatorileee...am inceput" pregatirile".....cu di ta'ti :P :idea:
Fişiere ataşate
IMG_0338.jpg
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Gica.mosu

Mesajde gica.mosu » 11 Apr 2016, 10:42

...SIII,dupa ceva ore de truda,mere si-o "friptura"...plus un pahar de ZAIBAR ca desert(pt tensiuneee)..... :shock: :!:
Fişiere ataşate
IMG_0334.jpg
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Gica.mosu

Mesajde Shrek » 11 Apr 2016, 11:20

Uico! Daca este post, este post si pentru alcool (zaibar)! Sau daca fabrici lumanari...... crezi va iti vor fi iertate pacatele?! Ori te antrenezi pentr sf. Gheorghe?
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3309
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Gica.mosu

Mesajde csaa » 11 Apr 2016, 13:49

Are dezlegare la vin, untdelemn si...
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Gica.mosu

Mesajde Cornea Ovidiu1 » 28 Apr 2016, 08:03

gica.mosu scrie:.....Da Florine,tb sa-i scrii neaparat....Eu i-am scris,si m-a ascultat....Iulie 1975,veneam de la munca,si uneva pe o banca in fata unui bloc, vaaaad o fatuca frumoasa fooc....Dupa 3 zile o zaresc iar ,cobora din autobuzul care aducea muncitorii la fabrica de cauciuc Onesti...o urmaresc(ca'nfilme) ... lucra la 100m de sectiea mea...Caut sa arunc"undita" dar fara rezultat..Sept 15 cand incep anul 3 liceu seral,eu in banca 3 di la geam...iar in fata mea ,apare cine credeti(ca'n filmele cu.....)ca era :idea: fatuca de pe banca...Am facut,politicos cunostinta,si i=am za's:daca pana acum ai scapat....pana aici ti-o fost...Am mers de 2 ori la film,spectacol..si la urmatoarea intalnire...pauza :mrgreen: O sun la "celularul-ala cu 25 di bani"...i-mi zice adresa(era putin racita)...Merg,sun la usa,siiii la usa cine raspunde=deschide... un coleg de sectie tot electiciean...Paaai dv?!??...dar tu,ce-i cu tini la usa mea...o cafea ,o dulceata siiii dupa 6 luni eram la cununie+nunta...iar pe 28 aprilie fac 40 de ani de casnicie :PP.S-daca ai "scule " si daca mai stii sa te porti si sa-i respecti pe parinti,inclusiv fiica-fiul lor,treaba iese buna pana la urma....Socrul ari 90 de ani si nu ne-am certat,jignit "NEWAR"...ba ii mai bagam cati una..am un socru sa-mi traiascaaa,altul nu-mi mai trebuie :D ...Asta va doresc si voua ,in special la cei tineri...necasatoriti,dar sa nu uitati"repectand pe cel de langa tine ,te respecti in primul rand pe tine,,,",,,Spor-G.M :!:


.....40 ani de casatorie , ce frumos suna ! LA MULTI ANI ,va ureaza nepotul vostru, Ovidiu .... si odedicatie :
https://www.youtube.com/watch?v=2YZx8k3pQwQ
Cornea Ovidiu1
 
Mesaje: 1
Membru din: 28 Apr 2016, 07:13

Re: Gica.mosu

Mesajde irina » 28 Apr 2016, 15:32

La multi ani !
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Gica.mosu

Mesajde gica.mosu » 29 Apr 2016, 07:35

...Multumesc frumos d-na Irina...sa ma ajungeti=depasiti pe :mine :!: Multumesc si celor care ma-ti sunat,trimis Ms de sf Gh...sa fiiti sanatosi,voiosi ,stupi plini....si un paste fericit tuturor....Cu respect-G.M :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
Avatar utilizator
gica.mosu
 
Mesaje: 2658
Membru din: 12 Feb 2012, 12:56
Localitate: Onesti,Bacau

Re: Gica.mosu

Mesajde irina » 13 Aug 2016, 21:42

La multi ani cu sanatate!
Avatar utilizator
irina
 
Mesaje: 1098
Membru din: 27 Aug 2012, 12:43
Localitate: Arges, Pitesti

Re: Gica.mosu

Mesajde BRUMITA » 13 Aug 2016, 22:04

LA MULTI ANI !
Dacă ai mult , dă și altora din bunurile tale .
Dacă ai puțin, dă din inima ta.
(Fernad Fauriner Avery )
Avatar utilizator
BRUMITA
 
Mesaje: 945
Membru din: 04 Mar 2014, 22:11
Localitate: Pucioasa DB

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 38 vizitatori