Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Gica.mosu

Mesajde Augustin78 » 15 Aug 2017, 11:00

La multi ani nea Gica sa fiti sanatosi.
Cu respect,Augustin.
proverb: Albina are mare nevoie de aripi chiar si dupa ce a adunat mierea in stup.
Augustin78

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde gica.mosu » 20 Aug 2017, 07:13

.....Multumesc ff mult pt urari, tel, MS...daaar si celor care ma-ti uitat. :!: ....Ca de fiecare data...D-na Irina=prima :idea: ...La fel va doresc si eu tuturora=sa-mi prindeti urmaaaa,si de ce nu sa ma depasiti...D-zeu stie :shock:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
gica.mosu

Mesajde gica.mosu » 20 Aug 2017, 07:25

csaa scrie:Sa va plimbe sanatosi!

DAAAAA,dar la cum se circula pe soselele de la noi,,,mai ales in luna august cand vin "ai nostri" in CO,o adevarata nebunie pe toate soselele :mrgreen: Daca nu esti atent te scot din trafic=se circula ca-n CODRU....Pe 12-13 aug ac an s-au dat 30mii de amenzi,s-a retinut 2000 de permise...cauza=viteza, depasirile si consum de alcool :shock: Da, uneori se circula can'codru COSMINULUI,si de nu le faci loooc=sa-i eviti tu ...o iei in freza=ajungi in sant 8-) Asadar mare atentie dragi colegi si nu numai :!: P,S-am facut in 4 zile=12-15 aug 570 km si eram sa fiu implicat in 6-7 accidente daca nu eram vigilent.....O zi buna tuturor-G.M :!:
Sa ne multumin cu ce avem,sa ajutam si pe altii si sa ne rugam sa fim sanatosi!!!!
gica.mosu

Mesajde Augustin78 » 20 Aug 2017, 19:29

Sanatate maxima si drumuri bune.
Cu respect,Augustin.
proverb: Albina are mare nevoie de aripi chiar si dupa ce a adunat mierea in stup.
Augustin78

Mesajde gica.mosu » 20 Aug 2017, 21:01

Multamesc frumos Augustine........Dar,sa mai vb un piiic si despre apicultura paicisa pi pag mea...Asadar,2017 un an apicol ff dificil(meteo vb)cu zapada la sf de aprilie si cu canicula in iulie-august :mrgreen: Totusi am miscat ceva......daca in 'o16 am cladit=folosit 11 pachete de faguri artificial,in ac an doar 6...si da, am vandut scavai stupi/6-8-10rame,ceva matci,roi/2-3-4-6r,am scos si ceva miere aprox25 kg/fam LOCO...am avut si"ragalii'care i-am folosit la nuclee-roi,s-au unificati :idea: Cu multi dintre voi am mai vb si la telefon v-am sunat s-au ma-ti sunat voi,si nu va mint cu nimic=nu vreau si nu am facut newar din tantar armasar :!: Acum sunt la faza de stim-completare+tratamente...si din cand in cand mai "evadez" la sf de sapt cu sotiea in pimbare...si da,voi pleca si la un pescuit pt ca aud ca vremea se mai racoreste o ta'ra si poate pune"botul"si pestele :P P.S- nu am scris mai des(semnal slab la tara/stik=digi) am sa incerc sa recuperez si din cand in cand sa mai dau din"casa"...Spor-G.M.....
gica.mosu

Anterior

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?