Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Oltenasu Sorin

Mesajde oltenasu » 27 Apr 2011, 08:34

Buna ziua,

Ma numesc Oltenasu Sorin, am 31 de ani, sunt nascut in Slobozia, Ialomita, dar din 2003, lucrez si traiesc in Calarasi.
Din iulie 2010, am trei stupi care sunt situati la 10 km de Calarasi, in comuna Gradistea.
In Gradistea, impreuna cu restul familiei, am plantat acum 10 ani aproximativ 1000 de pomi (salcami, plopi, salcii si pomi fructiferi), deci cred ca baza melifera exista din belsug (pe langa pomii vechii din vatra satului, la 200 de m de locul unde sunt stupii, incep culturi de rapita, floarea soarelui).
Acum am mai comandat inca 12 stupi verticali (pe 10 rame, cu magazie 1/1, cu fund antivarroa). Sper sa imi fie livrati in data de 30 aprilie. Mai ramane sa gasesc sa cumpar si material biologic pentru a umple acesti stupi.

Voi reveni cu imagini ale stupinei cat mai curand.

Cu stima,
Sorin
oltenasu
 
Mesaje: 59
Membru din: 26 Apr 2011, 21:05
Localitate: Calarasi

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori