Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: gabi bee

Mesajde gabi bee » 03 Iun 2013, 00:42

Dupa o pauza cam lunga de scris pe aici , revin cu ceva poze de la pastoralul de anul asta ! primele sunt la rapita , unde eu am fost multumit adica rame mari si caturi crescute , umplute si familii bine dezvoltate !
Fişiere ataşate
Fotografie0302.jpg
Fotografie0302.jpg (32.44 KiB) Vizualizat de 9498 ori
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: gabi bee

Mesajde gabi bee » 03 Iun 2013, 00:53

la salcam a fost bine dar eu ma asteptam la si mai bine !scuze pt poze dar sunt facute cu un telefon care nu mai avea memorie ! :D
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: gabi bee

Mesajde robert.s_robert » 03 Iun 2013, 01:45

ce motor are transporterul??? cat consuma ,cati stupi au loc in el,se strica des? cum e cu tractiune fata??? crezi ca ar ajuta mai bn propulsia (spate?
0762616363
Avatar utilizator
robert.s_robert
 
Mesaje: 126
Membru din: 04 Sep 2012, 18:37
Localitate: Pitesti Arges,Danicei Valcea

Re: gabi bee

Mesajde gabi bee » 03 Iun 2013, 08:51

ai uitat sa dai buna ziua si ai trecut direct la interogatoriu !nu e bine ! am sa iti spun totusi despre masina : motor 2,5 tdi ,consum 6,5 cu 8 % ,102 cp ! daca dai canapelele jos intra 20 stupi fara caturi dar asta inseamna sa iti bati joc de masina , adica o faci varza inauntru ! eu am bagat mai putini inauntru si restul intr-o remorca! al am de 4 luni si merg cu el non stop si merge perfect , nici vorba de defectiuni , asta poate si pt ca este cea mai buna motorizare de la transporter ! in cazul asta , tractiunea fata este mai buna si mai indicata decat cea spate !
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: gabi bee

Mesajde Florin Dobre » 04 Oct 2013, 01:02

La multi ani sanatosi si fericiti!
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: gabi bee

Mesajde redoo » 04 Oct 2013, 07:59

La multi ani Gabi! sanatate si butoaie pline :D
Life is BEE...utiful!!!
http://e-redoo.ro/
Avatar utilizator
redoo
 
Mesaje: 985
Membru din: 21 Mar 2011, 17:48
Localitate: bucuresti/ cartojani

Re: gabi bee

Mesajde paul » 04 Oct 2013, 08:50

LA MULTI ANI ... GABI !!! :P
Si sa stii de la mine, pauzele lungi si dese (pe forum) nu sunt neaparat cheia marilor succese !!! :P Era sa scriu "succesuri" da' mi-am revenit ... :oops:
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter nu poate nimic !
Avatar utilizator
paul
 
Mesaje: 5607
Membru din: 17 Sep 2011, 12:12
Localitate: falticeni

Re: gabi bee

Mesajde ignatov andrei » 04 Oct 2013, 09:13

La multi ani! Tot ce-i mai bun... si tie, dar si noua!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: gabi bee

Mesajde popageorgian » 04 Oct 2013, 16:25

la multi ani nea Gabi, multa sanatate si belsug!
http://popageorgian86.sunphoto.ro/

Un om cinstit este cea mai nobila lucrare a Lui Dumnezeu
Avatar utilizator
popageorgian
 
Mesaje: 770
Membru din: 21 Iul 2011, 15:07
Localitate: Gaesti Dambovita

Re: gabi bee

Mesajde TDI » 04 Oct 2013, 17:03

La multi ani!
TDI
 
Mesaje: 1609
Membru din: 07 Aug 2013, 17:31
Localitate: Bacau-Roman

Re: gabi bee

Mesajde nicu has » 04 Oct 2013, 17:52

LA MULTI ANI GABI :D
nicu has
 
Mesaje: 811
Membru din: 26 Feb 2011, 19:36
Localitate: caransebes

Re: gabi bee

Mesajde doru c. » 04 Oct 2013, 18:47

La Multi Ani!!! Sa traiti multi ani si sa va bucurati de ei!!!
SALUTARE NATIUNE!!!
doru c.
 
Mesaje: 66
Membru din: 11 Oct 2011, 14:02
Localitate: CRAIOVA

Re: gabi bee

Mesajde gabi bee » 04 Oct 2013, 23:34

Multumesc tuturor pt urarile de bine si aceleasi ganduri bune va transmit si eu ! :D :D :D

Paule , asa este , am mai facut ceva pauze pe forum dar doar cu scrisul , ca de citit sunt prezent mereu ! am avut si am in continuare un an greu din mai multe puncte de vedere dar le rezolv din mers insa un lucru important este ca albinele sunt ok , nr stupilor a crescut si intru in iarna cu 42 familii bunicele , dupa ceva unificari ! vreau sa pun si ceva poze dar vorba lui Janese , poze cu stupi , cu rame de miere are toata lumea :lol: , insa o sa arat ceva diferente intre ramele de iernare dadant si layens , zilele urmatoare ! toate cele bune ! :D
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: gabi bee

Mesajde CATALIN » 01 Feb 2014, 17:38

Vad ca ma musti de prin spate ,asa fara sa iti zica nimeni nimic ! ceva de apicultura ai de spus pe aici pe forum, ca de comentarii balast e plin forumul ?


ce te face pe tine sa crezi ca am facut referire la tine.....ce treaba am eu cu tine frate...esti un baiat inteligent care stie ce tre sa faca sa ajunga sa-si atinga scopu....personal asa putin chiar te apreciez...ai vazut te-am votat la timpul tau...erai o minune aici pe fourum cel mai activ....acum ai dreptate si tu ....ce mai ai de castigat

ps despre albine ce sa vb daca sunt bata.....
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

Re: gabi bee

Mesajde gabi bee » 01 Feb 2014, 20:21

cataline , stii bine ce ai scris si nu e bine ! la inceput toti postam mult , aratam ce si cum facem si punem intrebari de tot felul , multe din ele f banale pt cei mai vechi !cu trecerea anilor se mai aduna experienta si intrebarile se diminueaza iar pofta de a posta ce faci in fiecare zi dispare , asa se explica frecvanta interventiilor mele ! sa stii ca sunt insa multi din ''leatul'' meu care au disparut de pe forum spre deosebire de mine si altii care merg inainte cu meseria asta iar cu forumul sunt in fiecare zi ! tine aproape ca o sa vin cu niste poze bune in primavara !
Masoara timpul cu faptele tale !
Avatar utilizator
gabi bee
 
Mesaje: 1334
Membru din: 11 Apr 2011, 23:41
Localitate: mizil , prahova

Re: gabi bee

Mesajde CATALIN » 02 Feb 2014, 08:01

gabi bee scrie:cataline , stii bine ce ai scris si nu e bine ! la inceput toti postam mult , aratam ce si cum facem si punem intrebari de tot felul , multe din ele f banale pt cei mai vechi !cu trecerea anilor se mai aduna experienta si intrebarile se diminueaza iar pofta de a posta ce faci in fiecare zi dispare , asa se explica frecvanta interventiilor mele ! sa stii ca sunt insa multi din ''leatul'' meu care au disparut de pe forum spre deosebire de mine si altii care merg inainte cu meseria asta iar cu forumul sunt in fiecare zi ! tine aproape ca o sa vin cu niste poze bune in primavara !


sunt de acord cu tine....pe undeva ai dreptaqte...practic recunosti ca forunu te-a ajutat...?
mai punctez...la inceput...iar adevarat.....incepator ..iar adevarat...insa si aici iar ai fost ajutat??
intr-o oarecare masura forumu te-a initiat(asa dai de inteles)...bun

acum nu crezi ca dupa experienta acumulata e randul tau sa ajuti pe altii??
cat despre leat...daca au plecat...asta e insa tu ai stat in primul rand ai fost candva preferatul nostru.....si toti ne-am inchipuit ca ai obligatia morala de a ne mai prezenta si ajuta sfaturi din ceea ce ai acumulat
poate m-a insel...poate....personal nu am nimic cu tine...ti-am scris doar pt ca tu m-ai citat in rest toate bune

ps eu unu astept curios poze,implicare,activitate,
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori