Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Dragostea este totul

Mesajde letsoc » 26 Dec 2014, 19:42

Un nou an fericit! Dumnezeu sa va binecuvanteze!
Fiindca atat de mult a iubit DUMNEZEU lumea, ca a dat pe singurul Sau Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. Ioan3/16
Avatar utilizator
letsoc
 
Mesaje: 163
Membru din: 18 Feb 2012, 10:55
Localitate: Focsani-Vrancea

Re: Dragostea este totul

Mesajde lucky5strike » 28 Dec 2014, 01:00

Sarbatori Fericite si tie!

Am o curiozitate legata de sah, poti sa ma lamuresti?
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Dragostea este totul

Mesajde letsoc » 31 Dec 2014, 12:08

lucky5strike scrie:Sarbatori Fericite si tie!

Am o curiozitate legata de sah, poti sa ma lamuresti?

Va salut si va doresc multi ani fericiti !Despre ce este vorba, legat de sah ,care este curiozitatea? O curiozitate care provoaca curiozitate . :o
Fiindca atat de mult a iubit DUMNEZEU lumea, ca a dat pe singurul Sau Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. Ioan3/16
Avatar utilizator
letsoc
 
Mesaje: 163
Membru din: 18 Feb 2012, 10:55
Localitate: Focsani-Vrancea

Re: Dragostea este totul

Mesajde lucky5strike » 31 Dec 2014, 12:24

Uite, la o intrunire, un amic de-al meu mi-a povestit ca a fost batut de un ins care a jucat cu spatele.

Ala doar ii cerea sa i se spuna ce piese muta adversarul si unde... gen, pion la D3, cal la G4.

E posibil? Amicul nu e chiar slabut... :D
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Dragostea este totul

Mesajde letsoc » 31 Dec 2014, 18:38

lucky5strike scrie:Uite, la o intrunire, un amic de-al meu mi-a povestit ca a fost batut de un ins care a jucat cu spatele.

Ala doar ii cerea sa i se spuna ce piese muta adversarul si unde... gen, pion la D3, cal la G4.

E posibil? Amicul nu e chiar slabut... :D

Da e posibil ,numai ca nu oricine poate face asta ,trebuie sa ai o memorie f. f. buna sa cunosti f. bine tabla ,deci sa fii un jucator de fiecare zi . Eu n-am cunoscut un astfel de jucator ,insa am fost la un simultan cu Fl. Ghioghiu ,am jucat prin corenspondenta in campionatul national acum 25 ani,am fost membru intrun club judetean. Te rog sa scuzi lipsade modestie! :oops:
Fiindca atat de mult a iubit DUMNEZEU lumea, ca a dat pe singurul Sau Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. Ioan3/16
Avatar utilizator
letsoc
 
Mesaje: 163
Membru din: 18 Feb 2012, 10:55
Localitate: Focsani-Vrancea

Re: Dragostea este totul

Mesajde proapis13 » 31 Dec 2014, 20:05

lucky5strike scrie:... un amic de-al meu mi-a povestit ca a fost batut de un ins care a jucat cu spatele. E posibil?

In liceu am avut un prof de biologie ce predase in capitala la o scoala ajutatoare sau cu dizabilitati cum i se zice acum
Intr-o zi doi dintre elevi au intarziat la ore,erau internisti,iar proful a plecat la camin dupa ei sa vada de ce intarzie
A avut surpriza sa-i gaseasca jucand...SAH asistati de...un vazator...ce le transmitea mutarile si se ocupa de piese
Surpriza vietii lui a fost cand a luat bataie de la unul dintre ei...de atunci nu a mai jucat SAH...avea mandria lui..fusese campion national..

Asta vara la Herculane in statiune asistam din intamplare la un masaj facut de un nevazator,undeva la o piscina
Ma si gandeam cat de priceputi sunt oamenii astia si ce simt tactil trebuie sa aiba cand fac masajele
A sunat telefonul,si-a cerut scuze si a raspuns ; ...daca muti tura in doua trei mutari esti Mat...si a inchis... :shock:
peste cateva minute a sunat din nou telefonul ; ....daca ai mutat calul acolo esti Mat...hai sa trecem la alta partida....
Am ramas mut...pe mine m-a facut MAT replica maseorului
A doua zi am aflat la masaj ca tipul a ramas orb in urma unui accident...stia SAH dinainte de a-si pierde vederea... :!:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Dragostea este totul

Mesajde letsoc » 01 Ian 2015, 15:09

proapis13 scrie:
lucky5strike scrie:... un amic de-al meu mi-a povestit ca a fost batut de un ins care a jucat cu spatele. E posibil?

In liceu am avut un prof de biologie ce predase in capitala la o scoala ajutatoare sau cu dizabilitati cum i se zice acum
Intr-o zi doi dintre elevi au intarziat la ore,erau internisti,iar proful a plecat la camin dupa ei sa vada de ce intarzie
A avut surpriza sa-i gaseasca jucand...SAH asistati de...un vazator...ce le transmitea mutarile si se ocupa de piese
Surpriza vietii lui a fost cand a luat bataie de la unul dintre ei...de atunci nu a mai jucat SAH...avea mandria lui..fusese campion national..

Asta vara la Herculane in statiune asistam din intamplare la un masaj facut de un nevazator,undeva la o piscina
Ma si gandeam cat de priceputi sunt oamenii astia si ce simt tactil trebuie sa aiba cand fac masajele
A sunat telefonul,si-a cerut scuze si a raspuns ; ...daca muti tura in doua trei mutari esti Mat...si a inchis... :shock:
peste cateva minute a sunat din nou telefonul ; ....daca ai mutat calul acolo esti Mat...hai sa trecem la alta partida....
Am ramas mut...pe mine m-a facut MAT replica maseorului
A doua zi am aflat la masaj ca tipul a ramas orb in urma unui accident...stia SAH dinainte de a-si pierde vederea... :!:

N-am comunicat de anul trecut :) Asta spuneam si eu trebuie sa cunosti f. bine tabla , sa ai cunostinte multe si mult studiu. Asta doar avand dragoste de ceea ce faci, valabil in orice domeniu. Pasiunea are la baza dragostea.
Fiindca atat de mult a iubit DUMNEZEU lumea, ca a dat pe singurul Sau Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. Ioan3/16
Avatar utilizator
letsoc
 
Mesaje: 163
Membru din: 18 Feb 2012, 10:55
Localitate: Focsani-Vrancea

Re: Dragostea este totul

Mesajde letsoc » 22 Mai 2016, 14:30

Photo0149.jpg
imagini din Mongolia
Fiindca atat de mult a iubit DUMNEZEU lumea, ca a dat pe singurul Sau Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. Ioan3/16
Avatar utilizator
letsoc
 
Mesaje: 163
Membru din: 18 Feb 2012, 10:55
Localitate: Focsani-Vrancea

Re: Dragostea este totul

Mesajde letsoc » 22 Mai 2016, 14:41

Photo0073.jpg
O alta imagine din Mongolia.
Fiindca atat de mult a iubit DUMNEZEU lumea, ca a dat pe singurul Sau Fiu, pentru ca oricine crede in El sa nu piara, ci sa aiba viata vesnica. Ioan3/16
Avatar utilizator
letsoc
 
Mesaje: 163
Membru din: 18 Feb 2012, 10:55
Localitate: Focsani-Vrancea

Anterior

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori


cron