Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Ignatov Andrei

Mesajde ignatov andrei » 20 Ian 2017, 13:11

Puffy scrie:Vam văzut pe youtube cu domnul rosu cand zicea dumnealui ca a facut una si dumneavoastra ziceai ca ai facut cand zicea el ca cunoaste pe unul si dumneavoastra ziceai cal cunosti pana sa nervat rosu si a zis ca a crăpat capul la albina sa vada glandele aici tea înfundat eu zic cai mai bun rosu .


Fiind ROSU, are si tensiunea marita...
Doamne fereste, mai stii...?!? :lol:
Ultima oară modificat de ignatov andrei pe 20 Ian 2017, 13:23, modificat 1 dată în total.
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ignatov Andrei

Mesajde ignatov andrei » 20 Ian 2017, 13:22

LIMBRICII

Fratilor, cand afar' sunt -10 grade, sau o temperatura mai scazuta, familia de albine tureaza motoarele cam de 10 ori pe zi, adica... incepe sa consume si "sa se framante" ca sa creasca temperatura pentru "MADAM"...
Zapada din jurul stupilor este inghetata...

Atunci intra LIMBRICII in actiune...
Ne trimit, limbricii naibii, sa umblam printre stupi...!
Paraitul zapezii, sub calcatura "barosanului grijuliu", este mai periculos decat lovirea cu piciorul a stupului!
Cum nu toate familiile incep sa tureze la aceeasi ora, plimbarea barosanului gaseste familii care abia tureaza, sau sunt la final de turare...
Deodata, barosanul, aude vuiet...
Vai mama, zice EL si deschide familia sa umble, "sa-i vina in ajutor"...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ignatov Andrei

Mesajde ignatov andrei » 20 Ian 2017, 13:27

Puffy, cu Laurentiu Rosu sunt prieten!
Daca e mai bun, ma bucur pentru prietenul meu!

Pacat de unii care se uita doar dupa ceea ce a ramas in WC!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Puffy » 20 Ian 2017, 13:37

Domnule ignatov ati scris frumos despre limbrici miau dat lacrimele mia placut ca sint harnici si nu sint chiulangii cu toate ca mănâncă stii dumneavoastra ce Cum se scrie limbricii chiulangii ? Am scris bine ? Oamenii care sint chiulangii pot fi limbrici sau constructori de chiulase sau depulați?
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Ignatov Andrei

Mesajde ignatov andrei » 20 Ian 2017, 14:41

Puffy scrie:Domnule ignatov ati scris frumos despre limbrici miau dat lacrimele mia placut ca sint harnici si nu sint chiulangii cu toate ca mănâncă stii dumneavoastra ce Cum se scrie limbricii chiulangii ? Am scris bine ? Oamenii care sint chiulangii pot fi limbrici sau constructori de chiulase sau depulați?


Pacat ca aici, pe Forum, nu am posibilitatea sa te "dilesc"...
Daca vrei sa fii spiritual, incearca sa traduci... ai vazut ca sunt mai greu de cap...
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ignatov Andrei

Mesajde ignatov andrei » 20 Ian 2017, 15:25

Puffy scrie:Domnule ignatov


Da. Puffy, asa ma numesc...
Dupa tine cum sa strig:
- bai anonimule...;
- Bai k...;
- bai bulangiule...;
- ...?!?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Puffy » 24 Ian 2017, 18:29

ignatov andrei scrie:
Puffy scrie:Domnule ignatov


Da. Puffy, asa ma numesc...
Dupa tine cum sa strig:
- bai anonimule...;
- Bai k...;
- bai bulangiule...;
- ...?!?

Rog sa fie banat domnul Ignatov ca m-a facut bulangiule
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Ignatov Andrei

Mesajde nicu » 24 Ian 2017, 19:13

fiecare cu rabdarea lui.... :)
vremea vine...vremea trece...sa nu uitam ca suntem muritori.
cumpar intelepciune...
nicu
 
Mesaje: 69
Membru din: 09 Mar 2011, 23:09
Localitate: bucuresti stupina in calarasi

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Puffy » 25 Ian 2017, 15:51

Chiar asa ?Bulangiule ? Dar K ce vrea să însemnene? Si pe dumnealui vad ca nul banează niminea ? Si toate astea ca mia placut cum a scris de limbrici ?
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Puffy » 25 Ian 2017, 18:20

Oare domnul Rosu tot bulangiule mar fi facut daca as fi zis cai mai bun domnul Ignatov? Bre domnule ieu mi am exprimat numai o parere nu am vrut să supăr pe nimeni si mia placut cum a lăudat limbricii cat sint ei de harnici iarna
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Augustin78 » 25 Ian 2017, 18:35

salut puffy
esti nou pe forum,ai te rog grija la limbaj si la alte "instigari"
Daca te-a facut nea Andrei b*******giu e treaba lui si a ta.....o poti rezolva pe mesaje private.
Numai bine.
ps: o pagina personala de prezentare nu ai?
Eu cred ca ai facut cont NUMAI pentru a cauta scandal...parerea mea. :)
proverb: Albina are mare nevoie de aripi chiar si dupa ce a adunat mierea in stup.
Avatar utilizator
Augustin78
 
Mesaje: 1347
Membru din: 05 Ian 2014, 18:46
Localitate: Mioveni - Arges

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Puffy » 25 Ian 2017, 19:21

Da dumnealui ma facut bulangiule in mesaj privaprivat? Adica dumnealui sa ma faca bulangiule in public si ieu sa abordez in privat? La ce limbaj sa am grija va iei nam jignit pe nimenea iei sint blând si cumsecade săi ceara scuze domnul Ignatov ca ma facut bulangiule si termin si ieu ma simt foartfoarte lezat in demnitatea mia de om dacă cere scuze termin si ieu da aici in public ca mie dacă mia placut cum a scris de frumos de limbrici nu trebuia sa ma faca bulangiule vam pupat adica nu ca mi ai zis sa am grija la limbaj vam salutat atunci ca iei Nu sint ********
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Ignatov Andrei

Mesajde petru71 » 25 Ian 2017, 20:54

Pufulete, cu abordari de-astea nu o sa-l scoti pe Ignatov la dezbateri pe teme apicole (daca acesta este scopul).
Eventual, o sa reusesti exact opusul.
Incearca alta abordare, ca asta-i complet penibila. Hai ca poti mai bine de-atat !
Vezi ce faci si cu tastele alea pe care le gresesti complet intentionat... :mrgreen:
Sa traiesti !
petru71
 
Mesaje: 1791
Membru din: 17 Oct 2013, 18:12
Localitate: Tg. Mures 0744 757224

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Shrek » 25 Ian 2017, 21:04

Puffy scrie:........... Adica dumnealui sa ma faca bulangiule in public si ieu sa abordez in privat? La ce limbaj sa am grija va iei nam jignit pe nimenea iei sint blând si cumsecade săi ceara scuze........i Nu sint ********

Adevaru' e ca numele tau de avatar cam duce cu gandu' la.......Bulan! Iar Igantov nu e tac' tu sa te fi facut el! Io zic sa nu te mai fatai cu nădragi -n vine pa pagina lu' dom' profesor ca nu te iartă! Cum te prinde cum te..tzuca! Io am patit-o!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Puffy » 25 Ian 2017, 21:39

Văz ca țineți cu dumnealui ieu Nu vreau decât să isi ceară scuze ca ma facut bulangiule in public la shrek nu am pretentii cand foloseste apelativul tac'tu ca la el la servici asa se vorbeste asta este nivelul lor de academicieni nu poti avea mai multe pretentii de la unul care foloseste bulanul...adica de la un ... nu stiu cum să spui sa nul jignesc
Puffy
 
Mesaje: 96
Membru din: 05 Ian 2017, 16:19

Re: Ignatov Andrei

Mesajde Shrek » 25 Ian 2017, 21:52

Bah Pufy! Bulangii sunt aia de fac bule! Sau spume! Ceva cu bulburuci!?Oricum ceva legat de sapun!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3304
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator