Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde alt stupar » 27 Dec 2013, 00:10

mircea.costache scrie:Am 80 famili de albine.Cea mai mare provocare pentru mine ramane insa APICULTURA.

Daca esti amabil, detaliaza.
Or fi orizontali ? Ceva verticali ?
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde activ » 27 Dec 2013, 00:19

mircea.costache scrie: Ne cunoastem ,ai fost la mine,ce nu ti-a placut de facem pe prosti.


Păi tu VIRTUAL patinezi rău, ... şi eu mă luai după tine; :) ... pote aşa vezi şi tu cum e. Şti cum e cu "mortul" ? ... el nu mai simte nimic ... dar suferă cei apropiați.

LIVE eşti un om de toată isprava, te-am cunoscut, am fost la tine acasă, ... RESPECT. Dar tocmai fiindcă te respect ... nu-mi permit să râd prin dos (pe privat, la o bârfă), ci prefer să ți-o spun AICI, fiindcă aici consider, prieteneşte, că patinezi rău. Şi dacă ți-o spun 1,2, 3 ... 10 prieteni că patinezi mai mult pe c*r ... ieşi nene de pe "gheață" ... şi dă-o pe APICULTURĂ, că tot ai zis că-ți place.
NIMENI nu le ştie pe TOATE ! ... Ascultă-i pe TOŢI şi fă cum e mai bine pentru TINE !
Avatar utilizator
activ
 
Mesaje: 1102
Membru din: 28 Iul 2011, 15:14
Localitate: CRAIOVA

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 00:33

peterneamt scrie:Problema este că nu am timp să citesc tot ce se scrie pe forum şi selectez subiectele interesante ( pe teme apicole) din "vizualizare subiecte active" ( Danii m-a învăţat ) .
http://www.youtube.com/watch?v=1Mi212ZM ... tYNE0RkAFg
Hai la sârbă , hai să înebunim un pic, că fără nebunie nu-ţi mai aminteşti de cât de frumoasă e viaţa şi ea, nebunia , reprezintă reperele vieţii...... amintirile noastre.....:D

Sarut-mina .Multumesc.
Cu respect.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 00:39

activ scrie:
mircea.costache scrie: Ne cunoastem ,ai fost la mine,ce nu ti-a placut de facem pe prosti.


Păi tu VIRTUAL patinezi rău, ... şi eu mă luai după tine; :) ... pote aşa vezi şi tu cum e. Şti cum e cu "mortul" ? ... el nu mai simte nimic ... dar suferă cei apropiați.

LIVE eşti un om de toată isprava, te-am cunoscut, am fost la tine acasă, ... RESPECT. Dar tocmai fiindcă te respect ... nu-mi permit să râd prin dos (pe privat, la o bârfă), ci prefer să ți-o spun AICI, fiindcă aici consider, prieteneşte, că patinezi rău. Şi dacă ți-o spun 1,2, 3 ... 10 prieteni că patinezi mai mult pe c*r ... ieşi nene de pe "gheață" ... şi dă-o pe APICULTURĂ, că tot ai zis că-ți place.

Multumesc mult.
M-am inscris deja la automeditatie.Invat singur.Dar ceea ce nu place altora trebuie sa placa tie neaparat ce este al altora.Prefer sa nu invat lectia asta imi iau 2 fara comentari si tin de corigenta. Voi trece corigenta examinat de mine nu de te miri cine stie ce profesor care a facut facultatea la X si O sau punind la bataie averea parintilor sau pe a sa personala.
Chiar nu citesti ce am spus despre stupina mea si stuparitul meu. O dai pe X si O.
La Revedere.
Ultima oară modificat de mircea.costache pe 27 Dec 2013, 00:42, modificat 1 dată în total.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde proapis13 » 27 Dec 2013, 00:41

La 80 de familii ce le ai si le ai de ceva timp ar trebui sa dai mai mult,mai o poza mai o vorba buna acolo,hai nu fi zgircit la info apicola ca ai ce scrie
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 01:01

M alas provocat. Sunt POLITIST cu diploma arma GRANICERI.
Sunt inca activ.Solicitarea este pot sa zic maxima. Este foarte greu sa fi politist.Tot ce vedeti in haina de politist nu este neaparat un politist ORIGINAL. Ma citez nam ce face .Este un politist X si O SAU (euro)politist. Si cind te gindesti ca m-am plins institutiei politiei ,iar un angajat al institutiei sai zicem cu grad mare si functie imi raspunde tip politist X si O sau (euro)politist. Te crucesti cu ambele miini de citi politisti cu functi mari sunt politisti X si O sau (euro)politisti-dinamovisti.Parca mai buni erau dinamovisti originali.Stiau una si buna. Ba te ia mama dracu daca nu dai cu subsemnatul,cu ciocu sau nu ma faci si pe mine cu ceva bun.
In apicultura cu greu fac fata solicitarii. Numai cel cu ajutorul caruia mai fac fata(descurc) si ii multuimesc public pentru tot si toate, poate spune cum ma descurc.Greu ,greu.Imi place ce fac si asta imi da satisfactie maxima in ambele cazuri.
Apropo. Sa ridem putin .Fratilor acum o luna ma prinde radarul in loc. cu 80 km la ora.Ma ia FC Dinamo nu Dinamo si ma face chisalita,ma pune ca pe prost sa recunosc ca nu am purtat centura cind purtasem de fapt centura. Cica da bine la stabilirea sanctiuni. Imi ia bani de meditatie ai fetitei pe luna respectiva si imi arata in scris ca sunt PROST.Ei bine de atunci stau cu OUG.195/2002 actualizat si Hotarirea Guvernului privind normele de apicare a OUG195/2002 la purtator si la prima oprire cu radar le fac plingere penala pentru abuz in serviciu...etc. pe 112. Dar am pus burta pe carte cum se zice.
Am sa revin cu d'ale dinamovistilor ca tare multe trasnai am a va povesti de pe pielea mea dar a altora.
Cu stima, respect si consideratie.
Ultima oară modificat de mircea.costache pe 27 Dec 2013, 01:16, modificat de 3 ori în total.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde activ » 27 Dec 2013, 01:10

mircea.costache scrie: Multumesc mult.
M-am inscris deja la automeditatie.Invat singur.Dar ceea ce nu place altora trebuie sa placa tie neaparat ce este al altora.Prefer sa nu invat lectia asta imi iau 2 fara comentari si tin de corigenta. Voi trece corigenta examinat de mine nu de te miri cine stie ce profesor care a facut facultatea la X si O sau punind la bataie averea parintilor sau pe a sa personala.
Chiar nu citesti ce am spus despre stupina mea si stuparitul meu. O dai pe X si O.
La Revedere.

Eu tot te RESPECT !!!
NIMENI nu le ştie pe TOATE ! ... Ascultă-i pe TOŢI şi fă cum e mai bine pentru TINE !
Avatar utilizator
activ
 
Mesaje: 1102
Membru din: 28 Iul 2011, 15:14
Localitate: CRAIOVA

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 01:30

alt stupar scrie:
mircea.costache scrie:Am 80 famili de albine.Cea mai mare provocare pentru mine ramane insa APICULTURA.

Daca esti amabil, detaliaza.
Or fi orizontali ? Ceva verticali ?

Am onoarea sa va salut.
Detaliez la cerere.
Am inceput pe vertical cu rama 1/2. Am 3 orizontali de amorul artei sa zicem.Am continuat pina la 10 buc pe vertical cu magazie cu rama 1/2. Am cotit-o din n factori si motive pe vertical cu magazie cu rama 1/1.Am 80 buc pe vertical cu mag. cu rama 1/1.
Fratilor imi este usor sa vorbesc dar si greu sa muncesc in doua locuri. La mine se face nu se face intr-o parte ramine in cealalta parte sigur.Insa ma pregatesc asidu pentru ce va sa fie in viitor.
Cu respect si consideratie
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 01:49

activ scrie:
mircea.costache scrie: Multumesc mult.
M-am inscris deja la automeditatie.Invat singur.Dar ceea ce nu place altora trebuie sa placa tie neaparat ce este al altora.Prefer sa nu invat lectia asta imi iau 2 fara comentari si tin de corigenta. Voi trece corigenta examinat de mine nu de te miri cine stie ce profesor care a facut facultatea la X si O sau punind la bataie averea parintilor sau pe a sa personala.
Chiar nu citesti ce am spus despre stupina mea si stuparitul meu. O dai pe X si O.
La Revedere.

Eu tot te RESPECT !!!

Am onoarea sa te salut.
Hotaraste-te tati mai stam pe geata amindoi sau ma cer afara.
Eu te-am respectat intotdeauna.Tu n-ai vazut.
Vezi ce inseamna la revedere,. Ne revedem in aceiasi termeni.Nu dau lecti. N-am faculta sa o pot face. Imi e de ajuns sa ma automeditez.Fiecare sa-si caute profesor sau institutie de invatamint. Eu mi-am ales autoinvatamintul.
Cu respect.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 02:01

Buna seara!
Fratilor daca ma pot adresa astfel recunosc public pina nu este prea tirziu urmatoarele:
DIN PUNCT DE VEDEREV APICOL DAR SI DIN ALTE PUNCTE DE VEDERE:
-am crescut, dezvoltat si invatat in "umbra" lui D.D.
-am avut parte si am parte de experienta,intelegerea,ajutorul,... etc lui D.D.
-am fost si sunt ajutat de D.D.
-am avut rabdarea,intelegerea si ajutorul...etc. lui D.D.
-am etc.,... lui D.D.
-MULTUMESC public ENTITATI SUPREME (Dumnezeului Suprem)ca exista D.D. si multumesc public lui D.D ca a existat si pentru mine.
Ce stima,respect si consideratie.
Ultima oară modificat de mircea.costache pe 27 Dec 2013, 02:05, modificat 1 dată în total.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde duma » 27 Dec 2013, 02:04

Bun venit ! Vad si din ce am citi ca nu esti dispus sa dai din casa ..... ( stupina ta ) foarte bine tinele toate pentru tine . Cu o floare nu se face primavara , dar apreciez ca esti dispus sa ne critici pe noi incepatorii din toate punctele de vedere ( aici ma refer duar la mine ca si incepator ) este si acesta un inceput .
P.S. 80 km/h in localitate ...... :o :o :o mai ai tare mult sa ma ajungi , si daca ma ajungi ai sa vezi ca iti vor da ei bani :lol: :lol: :lol si daca ti mortis te fac si vedeta la PROTV .
Dar aici vorbim de alibine ! Bafta si numai bine !
Salutare !
Daca poti distinge sfaturile bune de cele rele, atunci nu mai ai nevoie de sfaturi.
Avatar utilizator
duma
 
Mesaje: 1499
Membru din: 25 Apr 2013, 23:15
Localitate: Timisoara

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 02:12

duma scrie:Bun venit ! Vad si din ce am citi ca nu esti dispus sa dai din casa ..... ( stupina ta ) foarte bine tinele toate pentru tine . Cu o floare nu se face primavara , dar apreciez ca esti dispus sa ne critici pe noi incepatorii din toate punctele de vedere ( aici ma refer duar la mine ca si incepator ) este si acesta un inceput .
P.S. 80 km/h in localitate ...... :o :o :o mai ai tare mult sa ma ajungi , si daca ma ajungi ai sa vezi ca iti vor da ei bani :lol: :lol: :lol si daca ti mortis te fac si vedeta la PROTV .
Dar aici vorbim de alibine ! Bafta si numai bine !
Salutare !

Am onoarea sa te salut
Pe cine am criticat? Ce nu am dat din casa? Faptul ca am deconspirat ca sunt FC Dinamo inseamna ca nu dau din casa.Ai citit ce am spus despre stupina mea. Esti pe forum cu X si O sau (euro)apicultor. Te rog sa ma ierti-scuzi da, ce nu place altora(tie) trebuie neaparat sa placa mie ce este al altora(al tau).
Cauta sa iei seama ca esti bine venit pe pagina mea si citeste ca sunt inscris deja la o institutie de invatamint(autoinvatamintul).Cauta alt candidat pentru a-ti deveni elev, student, masterant,doctorand.
Suparare- nesuparare,intelegere-neintelegere,etc.-etc.
Cu respect
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde duma » 27 Dec 2013, 03:09

Te respect si te voi respecta !
Despre datul din casa.....ma refeream strict la apicultura despre tainele Apiculturii care nu sunt scrise in carti si sunt din stupine , din experiente propii si sau imbunatatite care au dat rezultate unora s-au altora . Ca ai deconsirat ce esti FC Dinamo ..... pentru mine poti fi si AS Recas prea putin important acest lucru cat si despre religie la fel poti fi ..... duar un singur Dumnezeu exista . Nu sunt cu x si 0 aici sunt sa deprint lucruri NE SCRISE despre apicultura . Ca sunt pe pagina ta si sunt bine venit nu ma face decat sa imi dea increderea in ...... " a fi domn e o intamplare a fi om e lucru mare " in omenia ta de a venii cu sfaturi din cultura si experienta ta in apicultura cand am dileme . Cat despre lumea virtuala precum spune un coleg pe acest forum sa fim mai ......apropiati si sa dezvelim misterele virtuale sa ne prezentam cat de cat si prin bunavointa fiecaruia sa atasam si cate o poza doua despre... si cu noi nu strica nimanui .
Salutare si respect virtual !!
Daca poti distinge sfaturile bune de cele rele, atunci nu mai ai nevoie de sfaturi.
Avatar utilizator
duma
 
Mesaje: 1499
Membru din: 25 Apr 2013, 23:15
Localitate: Timisoara

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde Dila Daniel » 27 Dec 2013, 09:37

mircea.costache scrie:Buna seara!
Fratilor daca ma pot adresa astfel recunosc public pina nu este prea tirziu urmatoarele:
DIN PUNCT DE VEDEREV APICOL DAR SI DIN ALTE PUNCTE DE VEDERE:
-am crescut, dezvoltat si invatat in "umbra" lui D.D.
-am avut parte si am parte de experienta,intelegerea,ajutorul,... etc lui D.D.
-am fost si sunt ajutat de D.D.
-am avut rabdarea,intelegerea si ajutorul...etc. lui D.D.
-am etc.,... lui D.D.
-MULTUMESC public ENTITATI SUPREME (Dumnezeului Suprem)ca exista D.D. si multumesc public lui D.D ca a existat si pentru mine.
Ce stima,respect si consideratie.

Mircea(M.S.)...chiar era nevoie de mesajul acesta?
stiu ca nu este scris la oha,dar...e prea mult!
Ar trebui probabil sa ma simt "cool" dar sincer ma simt jenat fata de cititori.Daca imi dai(te rog) acceptul,am sa il sterg.
Suntem prieteni si cu, si fara internet.Cel putin eu sunt mereu acelasi.
Sa ai o zi cum iti doresti!
Nu sunt perfect dar sunt eu insumi...si sunt mandru de asta!
Cu stima D.D.
Avatar utilizator
Dila Daniel
 
Mesaje: 2447
Membru din: 18 Feb 2011, 22:51
Localitate: Craiova

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 27 Dec 2013, 10:56

Buna dimineata!Sa traiesti.Salut.
Daca, ce sa zic .Vrei sa incep a minti? Vrei s-o dau pe X si O.Ma vrei adevarat?Accepta te rog adevarul meu.Ai sa poti? Am sa vad.
Te pup... mesaj.Il sti pe dinafara.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde CATALIN » 27 Dec 2013, 20:07

Dila Daniel scrie:
mircea.costache scrie:Buna seara!
Fratilor daca ma pot adresa astfel recunosc public pina nu este prea tirziu urmatoarele:
DIN PUNCT DE VEDEREV APICOL DAR SI DIN ALTE PUNCTE DE VEDERE:
-am crescut, dezvoltat si invatat in "umbra" lui D.D.
-am avut parte si am parte de experienta,intelegerea,ajutorul,... etc lui D.D.
-am fost si sunt ajutat de D.D.
-am avut rabdarea,intelegerea si ajutorul...etc. lui D.D.
-am etc.,... lui D.D.
-MULTUMESC public ENTITATI SUPREME (Dumnezeului Suprem)ca exista D.D. si multumesc public lui D.D ca a existat si pentru mine.
Ce stima,respect si consideratie.

Mircea(M.S.)...chiar era nevoie de mesajul acesta?
stiu ca nu este scris la oha,dar...e prea mult!
Ar trebui probabil sa ma simt "cool" dar sincer ma simt jenat fata de cititori.Daca imi dai(te rog) acceptul,am sa il sterg.
Suntem prieteni si cu, si fara internet.Cel putin eu sunt mereu acelasi.
Sa ai o zi cum iti doresti!


helooouuu pai....deci....hmmm...face-ti diferente sa inteleg????
as mai zice as mai comenta da....tac insa nici explicatie nu gasesc :roll:
In natura nimic nu se pierde, nimic nu se castiga, totul se transforma”
Avatar utilizator
CATALIN
 
Mesaje: 2309
Membru din: 29 Aug 2011, 16:46
Localitate: Craiova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 86 vizitatori