Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: M.S.COSTACHE

Mesajde mircea.costache » 01 Ian 2014, 00:26

La Multi Ani !
Nea' Paul sa vorbesc putin limba olteneasca.
Uitasi sa spui ca citasi din Luceafarul de acelas M.Eminescu.
Sa va traduc io in lb. olteneasca ce inseamna M.S.COSTACHE.
Mircea (prenumele) Stan (initiala tatalui) Costache (numele de familie)
Multumesc ca observarati in mine un rege inscaunat al meu personal.Ce bine observarati voi.
BRAVOS.
Ce ma facurati sa ma gudur.
Va pup si va iubesc .Retineti doar intr-un an odata. Dupa vine rindul la femei.
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
mircea.costache

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde mircea.costache » 01 Ian 2014, 01:36

LA MULTI ANI !
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
mircea.costache

Mesajde mircea.costache » 02 Ian 2014, 20:27

Buna Seara !
Mesaj necititde paul » Astăzi, , 10:27
modigliani scrie:
paul scrie:
Ooooh ... cobori in sus lucifer doct(semi)
Paule , mai stii , mah , ceva de Dorell ?
"Bai"... gand la gand cu bucurie ! :P
Nu-s' ce am avut zilele trecute, ba de fapt,stiu, (State era "impresionat"de faptul ca exista cineva pe forum care-l intelege pe M.S. ...)si ma gandeam sa-i raspund ca mi-am dat doctoratu' in dorell. (M.S. ... e-o umbra palida) 8-) Si uite-asa mi-am reamintit de dorell , dar mai ales de faza in care la "presiunea"ta a postat poza aia cu ochelarii pe nas si cu zambetul ... "superior"("intelectual") :lol: , pe care mai apoi nu dovedea s-o stearga ... :lol:
Cand imi amintesc si de faza cu ... "a mai cazut o stea", devin ... depresiv ! Din lipsa de ... dorell ! :oops: Chiar mi-e dor de el si de elucubratiile lui ..."docte"!
LE ... si cand imi mai amintesc si de ceilalti dorei care ne-au trecut prin tasta ...
LE2 ... prin ungherele nepatrunse ale computerului tau nu mai ai salvata poza aia cu ... "intelectualu" dorell ????
Caracterul fara inteligenta poate mult.Inteligenta fara caracter , nu poate nimic!

Multumesc mult.

Cu tot respectul.
mircea.costache

Mesajde modigliani » 02 Ian 2014, 20:52

本課程是以四堂演講的方式,分別討論中國文化的四個主要面向,彙文學、歷史、哲學、藝術于一爐。每一個主題以一篇或兩篇經典文本爲基礎,指導學生如何精讀作品,學習以欣賞和批判的雙重角度重新解讀經典,同時獲得對中國文字的陶冶和享受。它本爲大學一年級學生所設,但不限於中文系本科專業,希能為學生鑒賞中國傳統文化開啟新的視野。
授課時采用古今中外的各種文本和材料(包括通俗媒體)作互文式的解讀,並兼及其他文本。學生將跟隨教師在精讀經典篇章之余,得以鑒賞中國古文、詩歌、繪畫、書法作品,學習如何把傳統文化和現代意識和感受連在一起。四個主題各有特色又互為映襯,為學生學習、鑒賞中國古典文化,開啟新的視野。

La fel , cu tot respectul ........
modigliani

Mesajde mircea.costache » 03 Ian 2014, 09:20

Buna dimineata!

Multumesc pentru intelegere.Se si vede cit de mult ai inteles.Este bine si ma bucur ca mi-ai aratat intelegerea ta.

Te pup si te iubesc.
mircea.costache

Mesajde TDI » 03 Ian 2014, 12:54

modigliani scrie:本課程是以四堂演講的方式,分別討論中國文化的四個主要面向,彙文學、歷史、哲學、藝術于一爐。每一個主題以一篇或兩篇經典文本爲基礎,指導學生如何精讀作品,學習以欣賞和批判的雙重角度重新解讀經典,同時獲得對中國文字的陶冶和享受。它本爲大學一年級學生所設,但不限於中文系本科專業,希能為學生鑒賞中國傳統文化開啟新的視野。
授課時采用古今中外的各種文本和材料(包括通俗媒體)作互文式的解讀,並兼及其他文本。學生將跟隨教師在精讀經典篇章之余,得以鑒賞中國古文、詩歌、繪畫、書法作品,學習如何把傳統文化和現代意識和感受連在一起。四個主題各有特色又互為映襯,為學生學習、鑒賞中國古典文化,開啟新的視野。

Conform google translate traducerea este:

Cursul este de patru mod vorbitori au fost discutate pentru patru cultura majoră chineză, Departamentul de literatură, istorie, filosofie, artă într-un cuptor. Fiecare subiect într-un articol sau două bazate pe text, lucru intensiv clasic cu privire la modul de a ghida elevii să învețe să aprecieze dublă perspectivă critică și re-interpretare a clasic, în timp ce accesul la textul chinez de mucegai și bucurați-vă. Acesta a fost stabilit de către student în anul întâi, dar nu se limitează la Departamentul de licență din China, Grecia poate deschide noi orizonturi pentru ca elevii să aprecieze cultura tradițională chineză.
În orice moment, atunci când se utilizează o varietate de texte și materiale didactice (inclusiv populare mass-media), ca stil de lectură intertextuală, și în același timp, și alte texte. Elevii vor urma profesorului intensiv Classic capitolul I, pentru a aprecia poezia chineză clasică, pictura, caligrafie, să învețe cum cultura tradițională și conștiința modernă și sentimentele împreună. Patru teme au propriile lor caracteristici și reciproc, pe fondul, elevii învață să aprecieze cultura clasică chineză, pentru a deschide noi orizonturi.
TDI

Mesajde modigliani » 04 Ian 2014, 22:30

Bine .
modigliani

Mesajde mircea.costache » 04 Ian 2014, 23:39

TDI scrie:
modigliani scrie:本課程是以四堂演講的方式,分別討論中國文化的四個主要面向,彙文學、歷史、哲學、藝術于一爐。每一個主題以一篇或兩篇經典文本爲基礎,指導學生如何精讀作品,學習以欣賞和批判的雙重角度重新解讀經典,同時獲得對中國文字的陶冶和享受。它本爲大學一年級學生所設,但不限於中文系本科專業,希能為學生鑒賞中國傳統文化開啟新的視野。

Conform google translate traducerea este:

Cursul este de patru mod vorbitori au fost discutate pentru patru cultura majoră chineză, Departamentul de literatură, istorie, filosofie, artă într-un cuptor. Fiecare subiect într-un articol sau două bazate pe text, lucru intensiv clasic cu privire la modul de a ghida elevii să învețe să aprecieze dublă perspectivă critică și re-interpretare a clasic, în timp ce accesul la textul chinez de mucegai și bucurați-vă. Acesta a fost stabilit de către student în anul întâi, dar nu se limitează la Departamentul de licență din China, Grecia poate deschide noi orizonturi pentru ca elevii să aprecieze cultura tradițională chineză.
În orice moment, atunci când se utilizează o varietate de texte și materiale didactice (inclusiv populare mass-media), ca stil de lectură intertextuală, și în același timp, și alte texte. Elevii vor urma profesorului intensiv Classic capitolul I, pentru a aprecia poezia chineză clasică, pictura, caligrafie, să învețe cum cultura tradițională și conștiința modernă și sentimentele împreună. Patru teme au propriile lor caracteristici și reciproc, pe fondul, elevii învață să aprecieze cultura clasică chineză, pentru a deschide noi orizonturi.

Buna-Seara !
Sunt fumate de mult vremurile de provocare.Poti incerca si altceva ?

Cu respect.
mircea.costache

Mesajde modigliani » 05 Ian 2014, 01:33

mircea.costache scrie: Sunt fumate de mult vremurile de provocare.Poti incerca si altceva ?

Chistoace de vremuri ..... e bine ? :shock: :shock: :shock:
modigliani

Mesajde mircea.costache » 05 Ian 2014, 11:36

modigliani scrie:
mircea.costache scrie: Sunt fumate de mult vremurile de provocare.Poti incerca si altceva ?

Chistoace de vremuri ..... e bine ? :shock: :shock: :shock:

Buna Dimineata ! Te pup.

Multumesc interesului tau pentru pagina mea.
Multumesc minunatelor zile pe care mi le faci cind te citesc.
Multumesc lui Dumnezeu ca existi si pentru mine.

Cu respect, stima si consideratie. Te pup inca o data si te iubesc.
mircea.costache

Mesajde Mircea_63 » 05 Ian 2014, 11:42

Mah, si eu il "iubesc", dar ai grija ca e un EL. ;)
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63

Mesajde ignatov andrei » 05 Ian 2014, 11:55

Mircea_63 scrie:Mah, si eu il "iubesc", dar ai grija ca e un EL. ;)

Mircea_63, citeste legislatia si urmareste... "trendul mondial"!

Sa traiesti multi ani... MIRCEApunctCOSTACHE!
ignatov andrei

Mesajde alt stupar » 05 Ian 2014, 12:13

ignatov andrei scrie:urmareste... "trendul mondial"!

trend, frend... important e ca iubirea-i nelipsita :lol:
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
alt stupar

Mesajde Mircea_63 » 05 Ian 2014, 12:14

Corect! "Pupat toti piata Independentei"
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63

Mesajde modigliani » 05 Ian 2014, 14:55

mircea.costache scrie: Cu respect, stima si consideratie. Te pup inca o data si te iubesc.

.Costache , sentimentul este absolut reciproc ! Sunt fascinat de tine ! Realmente-mi redefinesti motivatia sederii pe Stuparitul ! :shock:

Acuma zii , ne bagam sa facem "posta" un chistoc de vremuri de frumoasa amintire ? Ce leat esti , manca-ti-as ? Ca sa stiu de un' te-apuc .....

Puii mei , e foaie personala si noi nu-ti stim varsta !

...................................

p.s. Bai , Big Brothers , app de "foaie" , ...... daca io va zic ca-i abuziva decizia de "zavorare" a foii lu Foae ..... imi iau capace ? :o :o :o
modigliani

Mesajde mircea.costache » 05 Ian 2014, 15:17

mircea.costache scrie:Buna seara tuturor.
Ma sincer ati fost bucuria mea de sfirsit de an.Sincer va multumesc frumos.PAULE repet pentru mine esti MARE MARE MARE . Citat sa mi se potriveasca nici ca puteai gasi.
Cum as putea sa va bucur si eu?
Sunteti oameni si nu DOMNI.
Hai sa postez doua strofe si ficare sa aleaga.
Citez din M.S.:
"In focul credintei sta puterea celui
Care cu putere aprinde
FOCUL SFINT al credintei"

"Hai mindruto la parau
Sa-ti arat naravu meu
Sa ma rog la Dumnezeu
Sa iubesti doar cei al tau
Sa poti dar sa daruiesti
VIATA sa pecetluiesti"
Va pup si va iubesc.
P.S. Nu mergeti prea departe ca va rataciti.Nu sunt pe invers.Sunt heterosexual.

Buna Ziua !
Ce repede uitati postarile anterioare !
Cititi numai P.S. si va rog frumos si respectuos sa si tineti minte.
Acum ca ne-am lamurit putin sa stiti ca e prea multa GELOZIE si prea putina sau deloc IUBIRE.
As. Sper ca n-am pus paie pe foc.
Contingent 1967.09.12.

Cu stima.
mircea.costache

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?