Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Pagina lui Acum

Mesajde acum » 21 Mar 2014, 17:47

va salut pe toti, eu sunt Radu din Campina
acum doi ani am achizitionat numai roiuri insa fiind la inceput nu am avut cu ce sa-i ajut si nu au iesit din iarna, si oricum aici in curte in Campina nici nu prea aveau cules
in prezent am trei stupi facuti din roiuri naturale anul trecut la salcam si ii tin la un prieten intr-o stupina langa Mizil ceea ce e foarte departe - ei sunt acuma bine.
vreau foarte mult sa ii am aproape sa ma pot ocupa de ei, daca ma poate cine ajuta cu o gradina undeva unde sa-i pot gazdui aici prin imprejurimi as fi tare recunoscator
si mai mult mi-ar fi de ajutor un apicultor cu experienta aici aproape
va multumesc
acum

Re: Pagina lui Acum

Mesajde proapis13 » 21 Mar 2014, 19:54

Bun venit la pagini personale !!!
Acum e nevoie sa ai stupii cat mai aproape si sa te ocupi de ei
Nu uita ca de ceea ce le faci acum or sa depinda rezultatele obtinute
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
proapis13

Re: Pagina lui Acum

Mesajde catalin_vl » 21 Mar 2014, 21:21

bine ai venit pe forum...
la concurs nu mai poti participa.
dar la anu ai toate sansele...
sanatate!
''albinele au nevoie de flori ca sa traiasca si florile au nevoie de albine ca sa rodeasca''
catalin_vl

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?