Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Prisaca "SACARA" republica Moldova

Mesajde petru MD » 17 Mar 2016, 09:16

nicus scrie:Petrule , poate prezinti "vechitura" cu care tratau ai tai varroa. Spor in noul an!


da cam nam ce prezenta))) din spusele tatalui bunelu cind a parat prima data varoua la noi tratau cu oxalicu multi ani... apoi a aparut varachetu pe asta de ja tin minte si eu ca trebuie dimineata tare de trezit si tot facem cu placutele celea aprinse si trebue de inchis ordinisele a fost interesant))))) apoi a fost un an cind la noi in tara sa adus varachet fals si la multi au murit albinele .... tot atunci a aparut si mavricu primii ani facem cu el numai odata toamna si a fost destul peurma trebuea mai multe ori pe an apoi a aparut tactiku ..... si acum combinam takticu su mavriku ...)))) cam asta,.....
Avatar utilizator
petru MD
 
Mesaje: 212
Membru din: 20 Ian 2015, 16:08
Localitate: Moldova or.Chisinau

Re: Prisaca "SACARA" republica Moldova

Mesajde petru MD » 01 Apr 2016, 21:41

Avatar utilizator
petru MD
 
Mesaje: 212
Membru din: 20 Ian 2015, 16:08
Localitate: Moldova or.Chisinau

Re: Prisaca "SACARA" republica Moldova

Mesajde petru MD » 14 Apr 2016, 22:21

Avatar utilizator
petru MD
 
Mesaje: 212
Membru din: 20 Ian 2015, 16:08
Localitate: Moldova or.Chisinau

Anterior

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori