Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 08 Sep 2018, 11:42

Asta cu "Vade retro satana" este mai mult o problema de trinitas, care urla prea tare in difuzor si nicidecum una de forum .
Si totusi, daca nimic nu mai functioneaza, un trei banuti aruncati intr-o fantana, fie ea si una a dorintelor neimplinite, poate aduce linistea unor suflete chinuite de bezna si de "fermece" facute cu ulcica .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 08 Sep 2018, 22:41

Si ce o zis fleru' dumitale, donbazile? Ca sunt barbat, asa'i? Asta pana ne'am cunoscut pe fb... N'as vrea sa agit spirite vechi...dar unii oameni imi inspira asa...a securisti.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 10 Sep 2018, 17:24

Donbazil scrie:Salut!

Domnu Ionita, dumneavoastra sper ca ma intelegeti, ma stiti de multa vreme. Nu am pretentia ca le stiu pe toate dar am ramas cu un anumit fler, simt niste chestii si de la primele aparitii ale personajului am avut o presimtire rea, chiar foarte rea....Vremea imi va confirma poate presimtirea, - sau poate nu.
Daca o fi sa gresesc, mi-o asum. Oricum cat timp acest personaj malefic este pe-aici, am sa incerc sa ma feresc...
Uneori nici tamaia si nici aghiazma nu fac fata... "Vade retro"...

P.S. Pacat de forum, era chiar util si ne obisnuisem cu vechiul stil, mici ciupeli, certuri, impacari , etc....Acum forumul a intrat in bezna si Mircea e vinovat!...


He, he, he ... ce-ti e si cu premonitiile astea ... in ceea ce priveste "personajul" iti garantez ca in realitate este mult mai agreabila decat se "branduieste" pe forum.
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 21 Sep 2018, 17:04

Daca nu mai intra Bezna pe forum, nu se mai cearta nimeni cu nimeni.

Mai baieti, am avut o vara incendiara. Adica, chiar m'a batut soarele in cap. Nu m'am imbogatit, dar a fost frumos. O sa fiu pe minus pana anul viitor inclusiv.
Si nici nu am plecat nicaieri, inca, ca asa s'au adunat toate pe capul meu. Si tot ce mai am sunt niste rezerve de dulceata si ceaiuri, pentru ca vinul a fost facut in cerc restrans, baut in cerc restrans, si am hotarat sa ramana asa, din motive care tin de armonie (sau lipsa ei) intre persoanele din jur.

Nu am mai intrat pe forum, dar desi mi'a fost dor de voi, simt ca iar o sa ma umpleti de nervi. Nu am mai intrat pentru ca mi'a fost...cum se zice, lehamite, nu de voi, ci de caldura. Si in ultima perioada am fost ocupata cu un fel de introspectie, culmea, cu rezultate pozitive, pentru ca in general introspectiile se lasa cu o stare de chin, perplexitate in ceea ce priveste exteriorul si calitatile lui, frica de a avansa in ceva, o stare depresiva, anxioasa, nu stiu...zic si eu. Si vorbesc cu o oglinda, si dialogul nu se mai termina (a se inlocui oglinda...).

Siii, baiatu' ala zis si LU'pu'...stie cineva ceva de el? Sau trebuie consemnat pe undeva ca pentru prima oara in atatea reeditari ale povestii, scufita i'a facut de petrecanie cu mult inainte de termen?
As vrea sa povestesc ceva si de baiatu' ala maxim de "finut" M05, dar mi'e atat de...scarba. Unii nu se mai satura in a fi...asa cum sunt ei. Stiu ei cum si stiti si unii dintre voi.

Am inteles ca nu e grav ca nu mi'am restrans stupul nici pana la ora asta. Si pentru ca nu sunt nici in pericolul de a fi infestata, amanarea tratamentului pentru varroa...de asemenea nu e grav. Asta ca sa ma mai culc putin.

Ah, dar mai voiam sa zic ceva, ca tot nu au terminat securistii forumului in a ma impaia mental pe mine, Ana Pauker, cam idioata. Zelea Codreanu...nu prea.
Hai, tzuca'va pe toti!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 22 Sep 2018, 08:37

In concluzie ....esti bine mersi !
Ceea ce ne dorim si noua...
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 22 Sep 2018, 09:58

"Dragă" Bezna! Am primit o notificare de pe pixieland, de fapt o fotografie " fotoshopata" din care reiese că îi pui bărbi unui domn! S-au îi scarpini barba?! Să înțelegem că ți-ai găsit alt lup?!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3310
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2018, 17:21

Beau un vin de la tipul cu barba si ma intreb cine esti tu pe fb si ai dat like la Pixieland.
M'as apuc sa dezgrop niste morti, dar nu a mai scos nimeni niste fosti securisti pe fatza de masa, niste moldoveni, niste ardeleni... mircea asteapta la mine sa scriu...uite nu scriu... ca nu ma inghionteste nimic...si nu am inspiratie.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2018, 21:04



The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2018, 21:24

Mhmmm, si voi de ce nu sunteti bine mersi, mai mircea?
Zici ceva de cafeaua aia arabica? Am fost recent intr'un loc frumos...si cred ca vreau sa te duc.
Ha, acu' isi fac ganduri astia de pe forum...poate ma cheama cineva pe controverse.
Desenele stau in plic inca. Si poate urmeaza sa mai postez si eu ceva pe aici, ca a venit frigul, si frigul e inspiratie.
Nu am dat traseul, dar curand.
As avea si eu nevoie de niste provizii de miere pentru iarna.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde csaa » 26 Sep 2018, 21:38

Parca ai si tu doua familii de albine.
csaa
 
Mesaje: 2256
Membru din: 26 Aug 2012, 11:37
Localitate: Oltenita

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2018, 22:34

Pai am numai una...si din miere dau si prietenilor...apropiati. :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde ignatov andrei » 27 Sep 2018, 19:50

Bezna Zorilor scrie:Pai am numai una...si din miere dau si prietenilor...apropiati. :lol:


Masurand pe display, sau in km de "aftomobil"...?!?
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Sep 2018, 20:53

Haha, buna asta! Ignatoave, pana la urma ai miere sau nu ai? Nu trimiti si inspre Bezna? Hai ca stii ca sunt o fata cinstita si o recompensez pe masura. Si vreau sa iau de la moldoveni, vreau ca $$$ sa ajunga in zona'ceea. :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde ignatov andrei » 27 Sep 2018, 21:23

Bezna Zorilor scrie:Haha, buna asta! Ignatoave, pana la urma ai miere sau nu ai? Nu trimiti si inspre Bezna? Hai ca stii ca sunt o fata cinstita si o recompensez pe masura. Si vreau sa iau de la moldoveni, vreau ca $$$ sa ajunga in zona'ceea. :lol:


Esti in urma, ca inapoiata nu mai ai cum... Moldova e , inca, parte din Romania...
Ma pupi...
$$$ sa-l folosesti matale, ca acusica te iau la ranga ISIS-istii..!!
ignatov andrei
 
Mesaje: 5315
Membru din: 28 Ian 2013, 18:53
Localitate: Vaslui

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Sep 2018, 21:37

Ignatoave, unde am zis io ca nu e parte? Am zis zona aceea pentru ca am niste fanteztii nesatisfacute inca si nu am timp sa ajung sa imi vad niste prieteni dragi si am stat un timp acolo si am vazut o situatie destul de trista. Nu am vrut prin asta sa te lezez cu ceva, Ignatoave, ca tu poate esti un bogat. O spuneam in ideea in care imi place sa fac pomeni sau cumparaturi...pe zona aia. Imi iau multe chestii de acolo, haine si dulciuri. Calmeaza'te brusc, ca am impresia ca suferi de un atac de misoginism.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 28 Sep 2018, 22:00

Mai sa fie, de cand dolarii nu mai au valoare, de nu poti cumpara nici un borcan cu miere, pe oameni ii poti cumpara la kil , pe firfirici .
Ofuscat cineva ? nu cred....doar adevarul are valoare universala , nu-i asa ?


Mai mult calm nu strica nimanui .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori