Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Sep 2018, 23:12

De ce, mircea sa fim calmi? Lasa oamenii sa se isterizeze si sa troleze!

Am si io o alta intrebare...Mai stau apicultorii pe Tinder? Cum mai stati cu...cotcaiala?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 01 Oct 2018, 22:34

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 07 Oct 2018, 22:14

Lumina pentru pescari.
Fişiere ataşate
18157076_1499408096750398_265650455273603980_n.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 14 Dec 2018, 22:43

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 31 Dec 2018, 15:07

La o coada interminabila la mega ma uitam in gol, dezamagita de imprejurari, la casierite care isi ieseau din minti din cauza oamenilor infometati de sarbatori care se calcau in picioare, la barbatii grasi si impunatori care luau femeilor locul la coada pentru ca se grabeau, la oamenii care dau din coate sa ia cat mai multe produse otravite de pe raft pentru ca mai apoi sa ia colebil si eventual sa sune si la prietena 112...si mai rumegam pe undeva prin mintea mea problema feministelor in lume, pentru ca...nu poti totusi sa urasti barbatii prin generalizare. Invers, misoginii - avand exemple si aici pe forum - sunt mult mai misogini decat mine, pentru ca stim ca se sprijina de biserica si pe o asa zisa spiritualitate si cuvinte mari, de aceea sunt cei mai periculosi. Oamenii astia nu se multumesc cu motive palpabile pentru a uri femeile - sa nu uitam ca si eu sunt misogina la randul meu - dar crestinismul, biserica, exclud femeile: femeile nu trebuie sa faca sex decat pentru reproducere, femeile trebuie sa faca sex doar la dorinta barbatilor, femeile nu trebuie sa intre in biserica daca sunt in acea perioada a lunii, si totusi dumnezeu a facut femeia asa, si la fel de plina de placeri ca si barbatul. Dar stim ca cei crestinopati sunt intaii misogini (si ai forumului). Nu exista oameni mai perversi si mai ipocriti. De aceea apreciez jegurile directe si asumate, oameni printre care ma numar si eu.

Am vrut sa zic ceva de craciun, dar nu prea am avut stare. Bunicul meu de 95 de ani a dat coltul, situatie care a scos la iveala trasaturi ale neamului de tot felul, neamuri chiar apropiate cu care, din pacate, sunt inrudita in sange. Oameni care nu sunt in stare sa cheme preotul sa faca o impartasanie, a trebuit sa fac eu asta, din Bucuresti, sunand acasa la TR din popa in popa. Oameni care afla ca a murit taicasu' si se mai culca putin, ca sunt obositi. Situatie care m'a ingrijorat, nu doar pentru ca sunt ruda cu niste...sa le zic mai bine autiste senile, dar si pentru faptul ca ai mei parinti au fost atat de obositi si stresati incat putea sa pateasca ceva oricare din ei, in timp ce altii...mai dorm putin, sa nu uitam. Asa ca am avut un craciun...dezamagitor.

Ca sa nu lasam in urma feministele, aceste zdrente intretinute care arata m... barbatilor in filmulete motivationale pe internet, am gasit acest articol...scris de o femeie...ceea ce inseamna totusi ceva.

http://www.thechronicle.ro/alte-categorii/femeile-trebuie-sa-iasa-de-sub-permanenta-victimizare/?fbclid=IwAR3fsu03oTi5hs9oFSEFcNZ8cYjlTrw0o6rIuDqqZCB9FGjDQwsJA_40qLg

Am dat din nou pe facebook de o mare fotografa a Bucurestiului, adica prezenta peste tot pentru ca se crede influencer sau ceva de genul, adica oameni care umbla in grup pentru validare, la fel ca si aia cu blogurile. Tot ea, la un interviu acum ceva vreme, intrebata ce parere are despre succesul la femei, tacea si zambea, asa ca amaratul care ii lua interviul...vorbea singur. Sinistre femei! Barbatii care inca stau cu astea in casa ar trebui doar sa le arate cucul apoi sa si'l bage inapoi in pantaloni. Nu poti sa faci risipa de cuc nici macar trei minute pe o zdreanta de asta feminsita si plina de pareri.

Asa, si sa nu uit sa va zic LA MULTI ANI!, fratilor. Eu petrec revelionul ca o pensionara, mai pensionara decat orice pensionara. Am facut ieri o ciorba de legume, urmeaza sa primesc azi niste mancare de mazare langa care asamblez niste ceafa de porc la cuptor si asortez totul cu niste biscuiti si bomboane Bucuria primite de la niste prieteni din Chisinau. Si am frigiderul plin de tarie...cam tot ce a ramas din mure, de fapt.
La multi ani prietenului din Bihor care nu si'a primit dulceata, pentru ca mai am doar magiun..la ceaun :) si care mi'a promis o cutie frumoasa cu culori despre care eu nu i'am mai zis nimic. Poate primesc totusi niste carnati si branza de capra, mai acus dupa anul nou, desigur recompensate ($$$). Aceasta este o varianta voalata de a face comert pe forum, pe pagina personala. :lol:

Si sa nu uit, LA MULTI ANI, mircea! Stau bine cu love, tot astept sa mi se faca faze, dar nu mi se fac. Ceea ce ma sperie um'pic.
Inel pe deget nu am, dar de mine nu scapati, in nicio situatie.
As vrea sa mai intreb ceva, dar ma mut pe "femeile"...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 11 Ian 2019, 17:52

Condoleante coleg ... nu pune la suflet si mai ales nu tine suparare ...

uite https://video.devizitat.org/unic-in-rom ... qxKjGC00Dc

se pare ca ai concurenta
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 12 Ian 2019, 16:48

Dar eu il stiu si intuiesc ceva pe fonduri europene acolo, ca a aparut anii trecuti peste noapte...si nu se vad nicaieri poze de saracie de la inceputuri.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 07 Apr 2019, 22:29

Nu stiu pe ce topic sa pun un manunchi de intrebari.

Stau apicultorii pe instagram? Isi pun si story? Ma gandesc ca omul cand "sufera" de singuratate e mai bine sa...scrie...

Ca de sezon, sunt bolnava de...stomac de mai bine de doua saptamani. Oare are cineva capre pe langa Bucuresti si ma poate ajuta si pe mine cu niste lapte/iaurt? Poate si o aripata de curte (orice specie). De unde pot sa fac eu rost e cam departe. Parca si BH ar avea cate ceva, dar si el e cam departe.

Multumesc si astept ceva stiri si pe dincolo unde era mai vesel.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 05 Mai 2019, 22:45

S'a deschis sezonul si pentru mine...nu fara evenimente. Albine cam rele... Anul asta voi avea un stup jumate...adica vreo 2, drept pentru care voi scrie si mai urat despre...femei si despre ardeleni. Asta cand nu desenez vreo albinuta dezbracata. Ce liniste este, v'au intepat albinele?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 06 Mai 2019, 13:08

mai simpatic ar o albina "imbracata" :)

apropo de deschiz seonul .... cum stai cu murele? .... eu nu ma pot lauda ... ca inca nu am primit "butasii"
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 16 Mai 2019, 20:47

Pai ca sa primesti butasii trebuia sa dai un telefon...sau macar cafeaua aia la un leu.
Cu murele stau bine...cu albinele relativ bine. :mrgreen:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 24 Mai 2019, 16:32

Am visat recent ca mircea mi's trimis un pomelnic cu suparari pentru ca nu am mai intrat pe forum. M'a cuprins un sentiment de vinovatie si am intrat sa mentionez ca nu fac nimic special...

...in afara de a incerca sa imi pun gps la albine. gps pe care l'am gasit pe un site polonez si imi trimite un prieten, ca aia livreaza in Romania numai la oameni de profil (eu nu ma incadrez :lol: ) iar in Romania e vandut cu un adaos mult prea nesimtit, de parca e adus cu trasurica.

Sunt suparata si pe stuparit si pe stupari, dar pentru ca intotdeauna problema nu se intelege si se asimileaza mai personal decat personalul admis, nu am sa vorbesc despre asta.

Va salut si sper sa pun curand un selfie cu albinele :))

Nu mai intindeti mierea de salcam cu serbet, stim cu totii ce vreme este si ce vreme a fost si anul trecut! :D
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 01 Iun 2019, 16:11

The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 07 Iun 2019, 21:28

Visul, ca majoritatea viselor, este doar un pretext .
Asta nu inseamna ca pomelnicul nu exista in realitate.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 10 Iun 2019, 23:13

Exista, exista, dar tu pe unde ai fost?
Citesc fascinata ce in serios se iau baietii pe "poiana lui nea iocan"...dar ce sa zic...dupa aia iar cica sunt neocomunista.
Ar trebui sa scrii o carte "istoria romanilor pana in zilele Mamei Europa", iei un euro si dai inapoi zece...sau cum era? :))
A revenit lumea, a revenit, dar tot neinspirata. :lol:
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 01 Ian 2020, 23:45

Nu ca sa justific ceva...
Am fost ocupata cu ceva desene mai putin ortodoxe, dar din pacate nu pot posta pe forum decat albine cu fuste lungi. :lol:
Nu ca limbajul aici nu ar fi infinit ca si posibilitatile desenului...
Dar nu am mai vazut niciun scandal.
Fişiere ataşate
io.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 14 vizitatori


cron