Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 01:14

Trimiti?

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

...pun si eu asta aici! (DC comics)
Fişiere ataşate
IMG_20180306_183237.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 06:25

modigliani scrie:Draga mea, eu ce-am avut de spus ..... am spus.
Singura satisfactie care mi-ar putea veni peste asta tine de pedagocic. M-ar bucura mult sa aflu ca ai bagat la cap ce-ti spun.

Bezna Zorilor scrie:Am un tata deja si exista mandrie de ambele parti intre noi. Nu am nevoie de tati falsi care s'au trezit peste noapte parinti artificiali sau falsi pedagogi care, pentru ca nu au facut mare lucru cu viata lor


Bezno, ..... esti superficiala. Si ti-o repet la nesfarsit din doua principale motive :

1 - Pentru ca am descoperit ca te scoate din minti si ma distreaza teribil,
2 - Pentru ca vreau sa te scot din minti si mai tare demonstrandu-ti sistematic ca am dreptate.

Acum sa purcedem .....
Tu ca sa fi sigura ca nu te ridiculizez p-aici si ca nu aluneci infailibil in ridicol straduindu-te sa epatezi ar trebui sa intelegi ca nu prea scriu nimic intamplator. La fel, nu este o intamplare faptul ca stapanesc foarte bine sensurile cuvintelor.
Subliniez in ambele citate ce am spus eu si ce-ai inteles tu. Insist, tratand ... superficial ... "dialogul".

Mandro, vorbeam de satisfactii pedagogice! Nicio secunda nu am pomenit ceva despre "parental", "parintesc", etc.

Nu contest ca ai cu tatal tau o relatie mai mult de eleganta. Departe de mine lucrul asta. Insa iti spun ca pot fi catalogat in orice fel sau oricum au mai facut-o baietii prin forum, insa sub absolut nicio forma, sub niciun argument, .... absolut niciodata, .... indiferent in ce subiect sau clenci, nu am fost si nu am sa fiu atata de mojic incat sa aduc familiile in discutie. De fel nu sunt mojic, dar asta tine de moral si eleganta. Concret, pe viitor schimba arpegiul in discutiile cu mine si nu mai sugera macar vreo asemenea insinuare ca venind din partea mea.
Ok, p-asta am lamurit-o .....

Sa continuam cu "pedagocicul".....

Chiar daca e lipsa de modestie acum, iti spun ca sunt harjit rau prin forumuri. Nu doar pe asta unde singur fac fata glorios batalioanelor de agramati recalcitranti ca-i scot "la Vaca", ci pe alte vreo doua pe care moderez si administrez de vreo .... sa zicem 10-12 ani, si multe altele ca user simplu.
Nu-ti imagina ca ai inventat "sexul" si alte cateva mii de interlocutori si eventuali preopinenti sunt adusi de barza. Ca daca o faci .... iarasi esti superficiala si aluneci in derizoriu. Deci daca vrei neaparat sa ne "tavalim" in continuare tine cont de ce spun mai sus. Asta asa, ca-mi place sa fiu fair play, sa iti arat toate cartile, iar la final tot eu sa strand potul de pe masa.

Ok, sunt cinic, acru, acid, ridiculizez, sunt parsiv si extrag din context ce-mi convine, si multe altele. Repet, nu sunt mojic.

Acum ..... daca nu tratezi superficial - in stilu-ti deja consacrat - ce spun in postarea asta, mergem mai departe. Dar, cum spun, cu oaresce eleganta, umor, tertipuri fine, nuante, lovituri permise. ..... C-asa-i frumos in forum. Mai ales ca simt c-ai vrea cumva sa joci la liga pro, nu sa fii aplaudata in divizia C.

Acolo-i simplu. Uite Neander Talianu meu, ... e deja-n "orgasme" , e fericit nevoie-mare, si-a facut si banner cu "Hai Bezna !" , doar ca salatele tale de idei interminabile si fara de continut din postarile anti-Modi pentru el tin de Rocket Science. Asadar e problema ta ce adulatori sau fani vrei sa magnetizezi, dar te previn - tot ca un veteran de forumuri - ca elitele exista, dar sunt mult mai retinute . Ei stau acolo, in camera aia mistica cu jaluzele trase - ca in Dosarele X - fumeaza si trag concluzii.

Admiratia lor ar trebui sa fie targetul tau, nu a Australopitecilor agramati. Evident, doar daca simti ca ar trebui si poti. Si concluzia pana in acest moment este urmatoarea :

Ai avut parte de putina atentie la inceput. Scris frumos, elegant, muzica buna, agresivitate fina, o nota diafana de feminism, nu in ultimul rand putin curaj, ..... insa fiind superficiala ..... le-ai cam pierdut pe drum. Ai plusat cu carti mici in mana, si greii s-au cam prins. Ti-au pus stampila de "Neinteresanta" , s-au ridicat si au plecat . Ofticati de banii pe bilete .....

Pfffff, orgoliul tau .... zob ! Praf si pulbere !!! Ai cotcodacit vreo doua luni dupa Lup. "Sa vina inapoi, dom'le, sa-mi dea mie explicatii ! Unde pleaca ? Cum indrazneste sa nu-mi auda cotcodaceala ? Io mi-s Bezna acilea, nu fitecine !!!"
Nicio sansa, fetico. Ti-am mai sugerat o data, cainii latra , lupii merg. Tu ai scris-o ca ai auzit niscaiva schelalaieli anemice , eu ti-am "tradus-o" .

Nu stiu de unde nevoia ta bolnava de-a impresiona musai..... Probabil din vreo frustrare . Nu stiu .... Dar de existat exista .
Ti-am rasfoit pagina . Ca asa se face cand te iei cu unu' . Primul lucru e sa-i "faci dosarul" , sa stii ce te asteapta si cum il poti tavali ( p-asta am asimilat-o si eu, tot pedagocic vorbind , din Sun Tzu , nu de la tata ) . Si-am vazut acolo ca te lauzi ca nu ai prieteni , ca nu-ti plac prietenii .....
Fetita mea, esti tu prea mandra s-o spui , sau te minti singura , sau ne crezi Talieni ..... , dar problema ta este ca nu esti in stare sa ti-i tii in preajma , nu ca nu-ti plac . Psihologic discutand acum , altfel de unde nevoia asta acuta de atentie ?
..... Nu suntem chiar prosti , draguto . Iar eu personal , desi-mi plac barcile , nu ti-o spune .... superficial .... c-as fi venit cu pluta pe Bistrita.
Nu . Esti dificila si narcisista . Vrei ca tine sau deloc . Si-ai ramas singura . Si-o stii in sinea ta , dar nici in gand nu ti-ai recunoaste-o vreodata . Te minti p-aici , cautand avida aplauze seci de la entitati electronice ( ca si-asa evocai termenul asta undeva la proaspata ta venire-n forum ).

Apropos de "dosar" si de pagina ta , tot fair play te previn ca umbland p-acolo am cules cativa Asi pe care am sa-i joc, sa-i etalez , cand ti-o fi lumea mai draga .....

..............................................................

Acum ma retrag . Toata noaptea am pazit un alternator de barca sa se incarce . Mergi si eu sa dorm .
Tu cand te trezesti citeste - nu .... superficial - ce-am scris . Si fa-ti temele . ..... Bine !
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 11:24

Crezi ca dreptatii ii pasa ca o pui tu la tine? Dupa a doua propozitie nu am mai citit nimic. Stii de ce? Pentru ca chiar nu te citesc.

Nu stiu ce ai scris acolo, dar poate se indura cineva sa imi faca un rezumat in maxim 5 randuri scurte.

Am niste carti de Jung despre niste cazuri consacrate, nu am nevoie sa citesc balariile tale demente pe forum.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Ioan Guist » 19 Mar 2018, 11:44

Pai io zic ca merita cetita de 3 ori.
Stim cu totii ca ai citit-o doar de doua ori :lol:
Hai ...fetita, nu mai fi ...atat de suparata lunea. Prea pui la inimioara.Pe bune.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 11:57

Tu vorbesti serios? Mi'am aruncat ochii pe diagonala, dupa care mi i'am pus la loc. Ce sa fac...Pe tine te pot citi, ca tu scrii 3 randuri.

Nu mi's suparata, ma uit la anuntul unuia de pe grup care'si vinde stupii si nu stiu ce sa fac. Am alte dileme decat sa contrez un megaloman.

A zis pe undeva pe la coada ca sunt o frustrata care vrea sa demonstreze nust ce... Adevaru' e ca am si motive, dar inca nu le stiu, ma duc sa le caut...

Ah, si ca a gasit nust ce pe facebook (probabil) cu care vrea sa joace la maxim. Pai oamenii care traiesc din amenintari sunt niste slabi.

Eu nu ma apuc sa ma razboiesc cu un bolnav, as fi chiar haina la suflet.

Nu stiu mircea cum rezista sa spele pielea la toti nespalatii, doar el stie ce castiga din asta. Din exterior se vede rau, si din interior numai el stie, evident. Adica la final nu prea conteaza, conteaza ca peisajul arata ridicol. Aparent, pare ca cine se ocupa cu spalarile castiga, dar nu cred ca este asa...si pierde si el.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 12:42

Fetico, inc-un sfat gratuit : da-le dracu de orgolii infantile si citeste-ma.

Nu ma atingi cu nimic prin afirmatia grandomana ca "nu stai tu sa ma citesti". Baga la cap ce-ti scriu, sa stii de unde-ti vine, ca altfel iti primesti "sentinta" (si implicit repercursiunile ) prin neprezentare.
Si te trezesti p-aici in vrabiuta goala fara sa stii de unde ti-a venit ....
Ca io asta am de gand cu tine, sa te cam "dezbrac" de toate basinile astea pe care le ai in cap.
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Ioan Guist » 19 Mar 2018, 13:15

Radul unu : Draga Bezna
randul doi : de cate ori ai de rumegat cate o fraza un text mai acatarii, " fugi " la sefu.Ca cica " el saracu cum de mai rezista"!
randul trei: Ce nu vrei sa intelegi e ca "bataliile" da pa net nu sunt decat un fel de desene animate.Adica ireale.Viata e in afara internetului.
Cadou randul patru. Basinosii astia de pe net au mai luat-o in freza sau au mai si dat-o si in viata reala.Unii au facut revolutii altii au pupat piata endependentei sau capatul batelor aduse de mineri.O alta parte au stat cu militianu la usa.Ani de zile. Ce-i mai poate surprinde ?
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 13:30

Ooooo, Nelule, viata-i plina de surprinderi !
Cea mai recenta vine odata cu Bezna .... Mintii !
De te-asezi in c*r pe jos si te intrebi buimac : "ce dracu vrea gâsca asta in bârlogul lupilor???"
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 14:52

Iubitu' (iti zic asa pentru ca'mi place alura ta retro),

De ce te agiti asa ca sifonu'? Faptu' ca te preocupa sa ma dezbraci pe mine in vazu' forumului spune mai multe despre tine decat despre mine.

Crezi ca o sa depun vreun efort pentru a'ti demonstra tie ca nu sunt frustrata, proasta si rea...sau gasca forumului? N'ai atata importanta!

Guist, unde ti se pare tie ca fug la sefu'? Am cerut cuiva, cel putin lui sa imi ia apararea? Ce am spus am spus in ideea in care mircea chiar vorbeste frumos despre unii si despre altii, si cand colo, ce sa vezi, ei umbla cu botu' prin gainatz.

Daca eu nu pot sa mananc o ciorba linistita avand o discutie simpla, de bun simt, cu cineva de la o masa pentru ca acel cineva face valuri, crezi ca mai conteaza ca ala a fost participant la revolutie sau orice altceva? Conteaza ca nu e un om de bun simt, si cand cineva nu e de bun simt de ce mi'as mai pierde vremea sa ii caut faptele bune din trecut?

Nimic nu iti da dreptul ca de la un moment dat incoace sa fii un magar cordit.

Asadar si prin urmare, ma declar invingatoare. Unde? Undeva unde mi'am pierdut timpul chiar si sa privesc. Adica intr'o ghena...literara.

Bai baieti, trebuie sa va spun ceva. Voi stati foarte rau cu logica!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 15:45

Deja plusezi a prost.
Si iarasi esti superficiala .....
N-ai fi fost daca aveai instincte ascutite.
Instincte care sa te previna asupra a ceea ce urmeaza.

(Asta asa, in doar patru randuri, sa intelegi pe scurt, nu cu "pretiozitatea" ta patetica cu care, sanchi, nu ma citesti tu pe mine)
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 15:56

Auzi mah, mocirlosule? Hai, lasa'le pe astea cu logica, ca vad ca ie mai grele. Da' stii ce'am inteles io din tot ce'ai scris pana acu'? Ca iti place capra. Pacat ca nu putem sa continuam pe subiect, ca am inteles ca e posibil sa ne citeasca si niste minori care vor sa se apuce de stuparit si care, chiulind de la dirigentie, aterizeaza pe bar.

CHIAR NU TE CITESC, ma uit in diagonala si unde vad ca e plin de megalomanii si amenintari, zic pas. Am citit altele mai tari decat niste schizofrenici de duzina.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 16:33

Ne mutam de-aici.
Dupa cum ar fi trebuit sa intelegi deja, cu logica-ti "imbatabila" si cu inteligenta-ti nemai intalnita, suntem in Pagini Personale iar mie-mi pasa teribil de sertarasele acestui forum.
Asadar te duc de ciuf, importanto , si te tarasc de n-ai aer !
Ce nu ai inteles tu, orbita de narcisism, ca eu am "juriul". In fata caruia chiar vreau .... si pot (!!!) sa te tavalesc in cea mai crunta distrugere de imagine pe care ti-ai imaginat-o vreodata.

Deci .... ne mutam.
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 16:35

Nu mai roade unghiile'alea!!!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 17:40

Da' unde vrei sa ne mutam, pissi? Te muti tu la balamuc, ce treaba am io cu tine? Presupun ca acolo e locul corespunzator pentru cetateni de 50 de ani care nu mai au altceva sa spuna decat ca li s'a stricat banda, adica "circar in mizerie"...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 18:14

Guist,

Eu ma gandesc ca inteligenta (a se citi si UMORUL) au ce cauta pe un forum, unde...multi autisti cu viata chiar se descurca cu scrisul. Daca nici sa falsezi, in scris (unde nu iti vede nimeni moaca, privirea, mersul) nu esti in stare, presupun ca in realitate situatia este si mai grava. (ma refer, deisgur, la pictoru' cu lanseta)

Deci, despre ce vorbim?
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1534
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 18:52

Bezna Zorilor scrie:...Faptu' ca te preocupa sa ma dezbraci pe mine in vazu' forumului spune mai multe despre tine decat despre mine.



Bezno , .... esti superficiala . daca nu erai ti-ai fi dat de multa vreme seama ca imaginea mea pe forum este de "secole" batuta-n cuie . N-am nevoie sa-ti dau tie chilotii la vedere ca sa punctez ceva in plus.
Stai cuminte , stie lumea ce-si-cum . Am avut si timp si grija s-o arat deja .

Dar vezi ca ti-am inaugurat teren de "tavaleala" . Aici ti-e pagina personala. Nu vreau s-o alterez tavalindu-te exact pe tine .
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
Avatar utilizator
modigliani
 
Mesaje: 348
Membru din: 19 Aug 2017, 12:39
Localitate: Atlantida de Sus.....

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori