Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 26 Sep 2017, 11:02

Bezna Zorilor scrie:Tzatza Floarea si clona ei...poza cu dedicatie CI-ului, ...

...



:oops:

simpatica ... mai ales poseta
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 26 Sep 2017, 14:27

.......simpatica ... mai ales poseta[/quote]
Am asteptat sa-ti dai cu parerea pentru ca iti era dedicata! Poseta zici ca-i porthartu' lu' garcea!
Revenind la ceea ce adoarme cu mine-n gand ( asa zice ea) , cred ca zona blurata acoperă un tatuaj. Este posibil sa-l fi vazut deja! Da' nu ma lasa sufletul sa vad cum cel caruia tu-i cersesti " o noapte de iubire", te tot cadoriseste cu apelative " damblagite". Nu trebuie sa fii critic literar sa iti dai seama cine-i Leontina, cea dusă. ...la imas si cu pitici pe....peluza. Ramane de aflat cine-i Patrut, abuzatorul din poveste, dar văzând studiile...aprofundate, nu trebuie cautat prea departe. Iar satu' cu pricina, se pare ca-i place, din moment ce se cazeaza din cand in cand si afla povesti de viata ce il inspira sa le...nareze cu talent.
Deci, fata mea, LUceafaru' este o himeră, o fata morgana ( poate chiar o fi " fată "), un miraj care dispare in roua dimineții. Cauta-ti un plasture pentru inima in lumea reală, nu in cea virtuală, unde ai toate sansele sa te indragostesti de Romeo si sa descoperi ca de fapt este Conqita Wurst. Capu' sus si lasa-l pe LUceafar sa rămână " nemuritor si rece"!
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 26 Sep 2017, 15:25

Nu comentez elucubratiile, Shrek...da' asa par eu genu' de persoana care sa aiba tatuaje? Hello Kitty nu acopera nimic, stai linistit...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Shrek » 26 Sep 2017, 15:45

Ba poți sa comentezi ! Poti sa le stergi, poți sa ma blochezi, orice iti doreste inima. Da' dacă nu ma crezi, intreaba-l pe " creator" cine-i ...Leontina? Hai, curaj! Nici nu trebuie sa ne povestesti răspunsul. Iar tatuajul este o trimitere la o reclama la vopsea lavabila. In care o tanti alegea o culoare ( ciudata zic eu) in functie de tatuajul de pe mana. Iar viitorul soț, mesteca ceva ce aducea cu o ....pita. Nu fac nici o aluzie.
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3311
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 26 Sep 2017, 23:30

A dracului chelea pe voi...Hingheriti fetisoara asta prin tot forumul de parca v-ar fi furat roata de la bicicleta.

Mandro, nu te lua dupa ei ...astia-s doar invidiosi si spun lucruri trasnite .
Is niste copii ...putin mai mari.
Tu esti ok, scrii ok si geanta aia e chiar misto. :D
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Sep 2017, 00:00

Geanta are o pisica pictata si eu o sa ma intorc pe controverse...pardon zona verde (dar vad ca'i cam acelasi lucru) sa pun pielea in bat cuiva, ca nu mai pot. Sa ma ierti, mircea!
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 27 Sep 2017, 08:18

mircea scrie:A dracului chelea pe voi...Hingheriti fetisoara asta prin tot forumul de parca v-ar fi furat roata de la bicicleta.

Mandro, nu te lua dupa ei ...astia-s doar invidiosi si spun lucruri trasnite .
Is niste copii ...putin mai mari.
Tu esti ok, scrii ok si geanta aia e chiar misto. :D



Da tu ce te bagi? .... ai vazut poza cu fata firava si gata ... te-ai activat pe post de protector? .... lasa natura sa si urmeze cursu' ... sau :idea: iti e ciuda ca, cel puti pana acum, se descurca ... nu da apa la soricei din prima :mrgreen:
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 27 Sep 2017, 16:09

Cristian IONITA scrie:...............................................

Da tu ai avut impresia ca ar avea nevoie de ajutor ? Eu nu....
O vorba buna insa nu strica nimanui .
Daca o sa aiba nevoie de ajutor (desi nu cred) fii convins ca o sa-l ofer.
...................................

Eram cu pretinu` nostru comun si am vrut sa te sunam in mai multe seri. Ne-am luat insa cu vinul si mai ales cu povestile si am uitat de fiecare data. O sa te sun zilele astea .
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 27 Sep 2017, 17:29

mircea scrie: ...

Eram cu pretinu` nostru comun si am vrut sa te sunam in mai multe seri. Ne-am luat insa cu vinul si mai ales cu povestile si am uitat de fiecare data. O sa te sun zilele astea .


deci e clar .... vrei sa ma enervezi .... carevasazica va beti mintile de uitati ce ar trebui facut si ... va mai sa laudati cu asta ... frumos va sade
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 27 Sep 2017, 17:36

Cristian IONITA scrie:
mircea scrie: ...

Eram cu pretinu` nostru comun si am vrut sa te sunam in mai multe seri. Ne-am luat insa cu vinul si mai ales cu povestile si am uitat de fiecare data. O sa te sun zilele astea .


deci e clar .... vrei sa ma enervezi .... carevasazica va beti mintile de uitati ce ar trebui facut si ... va mai sa laudati cu asta ... frumos va sade

Sezi bland....vinul a fost doar un pretext pentru povesti . Se descanta...
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Sep 2017, 17:43

Se da invitatie de la invitatie pentru adunare, diseara la 9 pe zona verde - strangere de mana intre arta si artisti, la invitatia lui CI. Bezna Zorilor in direct numai pe STUPARITUL.

mircea, vinul ala merge numai cu gugustiuci sau prepelite...la soba cu cartofi, in lipsa de soba merge si o ciulama.
Ultima oară modificat de Bezna Zorilor pe 27 Sep 2017, 17:45, modificat 1 dată în total.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 27 Sep 2017, 17:44

foarte bine .... sa cumpar inghetata si pop corn .... intodeauna apreciez o comedie :)
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Sep 2017, 17:48

Eu zic sa te rezumi numa' la popcorn, ca sa nu te strici, ca n'as vrea sa scriu in timp ce cititorii mei stau pe la baie.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde mircea » 27 Sep 2017, 17:58

Bezna Zorilor scrie:Se da invitatie de la invitatie pentru adunare, diseara la 9 pe zona verde - strangere de mana intre arta si artisti, la invitatia lui CI. Bezna Zorilor in direct numai pe STUPARITUL.

mircea, vinul ala merge numai cu gugustiuci sau prepelite...la soba cu cartofi, in lipsa de soba merge si o ciulama.

Invitatie confirmata .
..............................................................
Stiu combinatia de care pomenesti.....e misto.
Dar nici mistret, rata salbatica, cartofi la rola si vin nu e de lasat.
Musai cu pretini de calitate.
.......................................

Aaaaaaa....inca o chestie, vedeti ce faceti pe acolo prin zona verde ca eu nu aleg.....merg pe pachet.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Cristian IONITA » 27 Sep 2017, 18:13

Bezna Zorilor scrie:Eu zic sa te rezumi numa' la popcorn, ca sa nu te strici, ca n'as vrea sa scriu in timp ce cititorii mei stau pe la baie.



Multumesc de grija .... dar nu e cazul ... stomac de crocodil :D
Mircea_63 - bosorog senil si isteric
lucky5strike - parvenit si profitor
Avatar utilizator
Cristian IONITA
 
Mesaje: 4288
Membru din: 23 Feb 2011, 16:33
Localitate: Bucuresti

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 27 Sep 2017, 21:43

In direct cu BeeZee numai pe STUPARITUL s'a mutat ca topic nou pe Cafenea. Adica la bar, unde se discuta in contradictoriu, se pun poalele in cap, se da muzica mai tare si oamenii incep sa se ia la maciuci. Tema mai putin conteaza...
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Avatar utilizator
Bezna Zorilor
 
Mesaje: 1536
Membru din: 21 Aug 2016, 22:45
Localitate: Bucuresti

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori