Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Bezna Zorilor in Stuparit

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2017, 21:17

Nu las topicurile mele pentru blana lupului. Totusi, am asteptat sa se termine sezonul la GOT. :mrgreen:
Asteptarea nu face rau la nimeni. :lol:
Blackberry wine producer.
Bezna Zorilor

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2017, 21:51

Pe la 2 am joaca netalentata noastra (dar totusi muncitoare) cu Sharapova. Zic doar asa, pentru Shrek...care nu stiu la ce meciuri se uita. Ma duc sa ma pregatesc. Cine pe cine a pariat?

Stie cineva daca in GOT (anul viitor) mor toti? :lol:
Bezna Zorilor

Mesajde Shrek » 28 Aug 2017, 22:06

Zici ca te uiți la GOT , ai?! Ce-ai mai vrea sa fii si tu mama dragonilor, asa-i?! Ce ne-ai perpeli la foc mic pe noi, bărbații, asa-i? Pe lup, bănuiesc ca n-ai vrea sa-l incinzi un pic, doar sa-i ....parlesti un pic mustatile sa nu mai stea cu nasu' pe sus!? Zic bine?
Shrek

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2017, 22:20

Shrek, imi esti simpatic, de aceea primele etichete le ai de la mine cadou, desi nu m'as supara sa te lauzi cu felu'n care ii indulcesti tu pe altii. Desigur, putem sa facem troc, ca mie'mi place sa demonstrez cu ce ii imbat eu pe altii, si la mine lista de alcool e lunga. Grasuna dragonilor e o actrita mai dinspre periferie, dar in GOT nu se cunoaste, i'o fi zis cineva sa nu mai strambe asa tare din sprancenele alea. Io's fana la olandezii aia doi, fostul aparator al grasunei si roscata vrajitoare.

Relatia mea cu proverbele romanesti despre care cred ca intruchipeaza...filozofia intruchipata...e una perfect etansa, cum ar veni, cainii latra, ursul merge, pentru ca nu am nimic sa demonstrez acelora care inca incearca sa ma provoace cum ca eu nu sunt eu etc, aviz donbazil si or mai fi si altii.
Bezna Zorilor

Mesajde Shrek » 28 Aug 2017, 22:32

Se zice ca mama dragonilor i-a inspirat pe americani sa conceapă...mama tuturor bombelor! Si apoi s-o foloseasca In razboi.
Din postarile tale răzbate tristețea unui esec recent. Dar, uitandu-ma pe schitele tale am gasit un comentariu care cred ca acu' ai nevoie de el: ridicate in picioare, nu mai sta in genunchi! Sau ceva p-acolo!
Shrek

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2017, 22:44

La care postari te referi? Astea sau ale feisbucului? Razbeste...ceva sinceritate, nu ca alti oameni ar fi diferiti, dar mie nu mi se pare o problema sa fii / arati ceea ce esti. Anul asta nu m'a suparat nimeni, poate cateva false prietene cam prostovane. Anul trecut nu m'a suparat nimeni mai mult decat un bun prieten, intamplator apicultor, si genul ala de om caruia nu poti sa ii faci o mizerie ca se uita la tine de sus, dezamagit si gen "doar atat poti", asa ca tot ce am putut sa fac a fost sa ii sparlesc cateva borcane de miere pe care nici macar nu le'am oprit pentru mine, fiind foarte grabita si suparata, le'am dat la niste copii pe strada.

Shrek, tu vrei sa vorbesti despre lucruri mai sfinte cu mine, sa afli de ce n'am inca verigheta. Uite ca n'am pentru ca nu ma grabesc sa am sau sa oficializez. Ce faci cu verigheta si cu actele, te iubesti mai tare? Te tin astea legat/a? Eu nu cred. Suparata nu sunt, sunt poate umpic introvertita si de aceea sunt mai onesta pe internet. Eu as deschide totusi un topic mai tabu, inspirata fiind de Mircea_63 in opozitie cu aceia care isi scot adoratele neveste la inaintare.
Bezna Zorilor

Mesajde Shrek » 28 Aug 2017, 23:07

Bezna Zorilor scrie:Shrek, tu vrei sa vorbesti despre lucruri mai sfinte cu mine, sa afli de ce n'am inca verigheta. Uite ca n'am pentru ca nu ma grabesc sa am sau sa oficializez. Ce faci cu verigheta si cu actele, te iubesti mai tare? .

La " lucrurile sfinte" ma pricep la fel de mult ca la muzică. Deci ai vorbi singura. Nu sunt interesat de povestea vieții tale, dar daca te ajuta sa te descarci sufletește, dai drumu'! In rest , toate cele bune!
Shrek

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2017, 23:09

Oamenii au povesti asemanatoare pentru ca nu sunt chiar atat de diferiti. Nu, Shrek, tu ai inceput cu scormoneala si datul cu presupusul, eu astept doar sa inceapa meciul ala. :mrgreen:
Bezna Zorilor

Mesajde cristian bh » 28 Aug 2017, 23:21

Bezna Zorilor scrie: Eu as deschide totusi un topic mai tabu, inspirata fiind de Mircea_63 in opozitie cu aceia care isi scot adoratele neveste la inaintare.

Sa prinda oare noul sic trend a la Brigitte?
cristian bh

Mesajde Bezna Zorilor » 28 Aug 2017, 23:24

Acu' n'oi vrea si tu sa puna baietii pe forum albume foto, ca nu tot omu' are o Brigitte acasa. Hai mai bine demonstratii din vorbe, ca la alea ne pricepem cu totii.
Bezna Zorilor

Mesajde cristian bh » 28 Aug 2017, 23:37

Bezna Zorilor scrie:,ca nu tot omu' are o Brigitte acasa.

Ma rog,...cam aceiasi marie cu alta palarie a la Israela,...
cristian bh

Mesajde cristian bh » 28 Aug 2017, 23:50

Amu,..sa nu spui ca-s misogin,..ca habar n-am ce-i aia apa pura,... :)
cristian bh

Mesajde teinegru64 » 29 Aug 2017, 05:47

Ieri....dupa cateva pahare...Un ucenic imi povestea de ce il iubesc toate babele in satul sau.... Nu trebuie sa o bagi unde o baga barbatsu.O plictisesti.
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64

Mesajde Shrek » 29 Aug 2017, 15:37

De fapt nu este nici o negare . Este doar un mod elegant de a-i spune ca sunt dispus sa o ascult, desigur, atunci cand ....personajul este pregătit sa povestească.
Totuși nu inteleg o chestie: io vorbesc cu cineva si îmi răspunde.... Demiurgu'?!
Shrek

Mesajde filip » 29 Aug 2017, 16:27

Si totusi daca Bezna Zorilor e mircea? :lol:
filip

Mesajde Bezna Zorilor » 29 Aug 2017, 17:54

Cum adica sa stergi? Asteptam si noi o saramura...
Bezna Zorilor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?