Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde jonny_it » 01 Noi 2017, 16:45

florin trintoru scrie:Am varachet ce dozaj să fac


Eu am folosit tactik + gaz lampant. Cred ca am vazut pe aici pe forum si varianta pt varachet.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde cristi_vidican » 01 Noi 2017, 17:06

jonny_it scrie:Eu am folosit tactik + gaz lampant. Cred ca am vazut pe aici pe forum si varianta pt varachet.

Din câte știu varachetul are problema că excipienții se diluează greu cu substanța de diluare pentru fureto.
CEl mai bine e să se meargă pe un drum bătătorit de alții și care e sigur
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde Ioan Guist » 01 Noi 2017, 17:09

jonny_it scrie:
Ioan Guist scrie:Dedicatie

https://www.youtube.com/watch?v=rT4kDdPtUXQ

Nu-mi fac vre-o speranta ca vei putea intelege.



Pofta buna!

Mda, nu pot decat sa-ti dau dreptate.Trebuia (asa-i frumos) sa-ti urez si pofta buna !
Am avut o retinere....o speranta.Am zis ca na...trebuie sa existe o farama de barbatie.O scama macar. Care sa te determine la o minima penitenta.La o recunoastere colegiala.
Nu zice nimeni ca trebuie sa recunosti o crima sau ca ai fost cu vaca'n ceapa.Nu ! Nici ca diletanti cum suntem toti cand descoperim cate picioare are albina...ne umflam in pene.Nu !

Normal, colegial adica, chiar daca ma pune-ai doparte, deci nu pentru mine ci pentru colegii ce au citit si s-au scremut sa inteleaga, o fraza de tipul:" am fost pe o pista gresita si acum am reconsiderat datele si informatia primita." sau cumva mai scurt si mai brutal... de genul : am fost un bou,era de cel putin de bun augur.

Pute-am face impreuna doua zile caterinca si ...mergem inainte.

Dar asa... ramane cum am stabilit.

Cu fraieratus inainte.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde jonny_it » 01 Noi 2017, 17:16

Ioan Guist scrie: Mda, nu pot decat sa-ti dau dreptate.Trebuia (asa-i frumos) sa-ti urez si pofta buna !
Am avut o retinere....o speranta.Am zis ca na...trebuie sa existe o farama de barbatie.O scama macar. Care sa te determine la o minima penitenta.La o recunoastere colegiala.
Nu zice nimeni ca trebuie sa recunosti o crima sau ca ai fost cu vaca'n ceapa.Nu ! Nici ca diletanti cum suntem toti cand descoperim cate picioare are albina...ne umflam in pene.Nu !

Normal, colegial adica, chiar daca ma pune-ai doparte, deci nu pentru mine ci pentru colegii ce au citit si s-au scremut sa inteleaga, o fraza de tipul:" am fost pe o pista gresita si acum am reconsiderat datele si informatia primita." sau cumva mai scurt si mai brutal... de genul : am fost un bou,era de cel putin de bun augur.

Pute-am face impreuna doua zile caterinca si ...mergem inainte.

Dar asa... ramane cum am stabilit.

Cu fraieratus inainte.


Despre greseli am recunoscut ca intr-o anumita discutie/perioada am gresit, daca va refereati la BK. Si am explicat de cel putin 4-5 ori si de ce am comis-o urat de tot.

Sanatate!
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde jonny_it » 01 Noi 2017, 17:22

Acum cred ca mi-am dat seama de ce nu dormeati noaptea! :lol:
Daca cititi ce am scris despre BK pe pagina cu liniile cred o sa va dati seama de ce am fost impotriva BK la inceput.
Daca despre asta era vorba.
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde cristi_vidican » 01 Noi 2017, 17:23

jonny_it scrie:Si am explicat de cel putin 4-5 ori si de ce am comis-o urat de tot.

Astea cred că le-am pierdut :?
:lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde Ioan Guist » 01 Noi 2017, 19:28

Domnule Jony -bravo :D
As zice ca nu exista nici-un 4-5 ori .. ci din contra .Adica vitzeversa.

Uite cum facem. Pentru mine chiar nu conteaza.Pe bune si colegial va scriu aici pe pagina.Am zis doar ca este momentul sa incerc , probabil pentru ultima oara sa va fac sa intelegeti ca aveti niste carente.Stiu !! Da aveti ca si noi toti cateva neajunsuri.Numai ca unele defecte sunt usor de schimbat.
Va invit cu "gentilete" , inspre avantajul dumneavoastra si ulterior si in avantajul comunitatii apicole de pe forum si nu numai, priviti-va in oglinda mai des, o sa descoperiti ca mai sunt multe de cizelat.

Cu rabdare si prietenie.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde jonny_it » 01 Noi 2017, 20:40

cristi_vidican scrie:
jonny_it scrie:Si am explicat de cel putin 4-5 ori si de ce am comis-o urat de tot.

Astea cred că le-am pierdut :?
:lol:


Da un telefon dimineata dupa 7.30 si iti povestesc.
Avem fix 1 ora, cat merg de acasa la munca. Sau de la 12 la 13.00 cand ma intorc :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde jonny_it » 01 Noi 2017, 20:55

Ioan Guist scrie:Domnule Jony -bravo :D
As zice ca nu exista nici-un 4-5 ori .. ci din contra .Adica vitzeversa.

Uite cum facem. Pentru mine chiar nu conteaza.Pe bune si colegial va scriu aici pe pagina.Am zis doar ca este momentul sa incerc , probabil pentru ultima oara sa va fac sa intelegeti ca aveti niste carente.Stiu !! Da aveti ca si noi toti cateva neajunsuri.Numai ca unele defecte sunt usor de schimbat.
Va invit cu "gentilete" , inspre avantajul dumneavoastra si ulterior si in avantajul comunitatii apicole de pe forum si nu numai, priviti-va in oglinda mai des, o sa descoperiti ca mai sunt multe de cizelat.

Cu rabdare si prietenie.


Intotdeauna am avut un respect pentru ardeleni ca spun lucrurile direct, nu pe ocolisuri, si ma astept sa faceti acelasi lucru si cu mine.
Spuneti-mi, in oglinda nu ma uit, mi se pare obiectul oamenilor ingamfati sau care au par, eu sunt ras in cap.

PS: Nimeni nu este perfect(ma refer la oameni).

Sanatate!
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde Ioan Guist » 02 Noi 2017, 15:59

La noapte am ultimul transport pe anul asta.Deci nu stau cu timpul bine deloc.
Cu atat mai putin (si nema motivatie) sa stau sa fac un portret lui Jony Bravo :D
Reciteste tot topicul cu Fraieratus, plus altele , te las sa alegi .
Daca nu reusesti nicicecum sa te profilezi in aceste topicuri (oglinzi) esti o cauza pierduta.

Ca sa intelegi cat de cat cum sta treaba.Gandeste ca cineva de extrema staga in politic trece pe dreapta cu caietul de sfaturi gata compus.

Ma intorc Duminica seara.Vezi ce faci pe 'cilea ! Nu scoti limba la oameni si compui 6 randuri cu... despre tine.
Am incredere in tine.
Te iubesc.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde lucky5strike » 02 Noi 2017, 20:03

jonny_it scrie:De cand cu dintisorii la bebe telefonul sta pe silent, nici nu vibreaza nici nu zice nimic....

Ooo, felicitari Jonny! Ce e? 8-)
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde jonny_it » 02 Noi 2017, 20:16

Ioan Guist scrie:La noapte am ultimul transport pe anul asta.Deci nu stau cu timpul bine deloc.


Aici ne asemanam :)
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde jonny_it » 02 Noi 2017, 20:17

lucky5strike scrie:
jonny_it scrie:De cand cu dintisorii la bebe telefonul sta pe silent, nici nu vibreaza nici nu zice nimic....

Ooo, felicitari Jonny! Ce e? 8-)


Baietel, are 6 luni si cateva zile.
Sper sa-i placa albinele dupa ce mai creste :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde Ioan Guist » 06 Noi 2017, 12:59

Pai.... Bravo mai Jony - Bravo !! Ce-am vorbit si ce gasesc acilea. Ce nu intelegi la faza cu Fraieratus?
Ce-i asa greu sa realizezi ca nu da bine deloc sa te intro-bagi prin salt in cap direct in piscina cu jacuzzi? Mai ales dupa ce te-ai tavalit zmbind, impreuna cu animalele domestice in spatele surii !!!. Caaa... uite, in piscina mai sunt cateva persoane ce au abonament permanent. Sa vi tu cu trimitere de la fabrica sa te limpezesti nitel, fara un elementar dus la rece, nu da bine.

Hai ...ca poti si nu mai plange.Ridica-te in picioare si fi barbata. Incepe incet..."in nemernicia mea ca un caine turbat..." Hai...cu lacrimi. !

https://www.youtube.com/watch?v=EuztbN1HjTA

Sau ... mai potrivit.

https://www.youtube.com/watch?v=ccBgc-re32o
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde cristi_vidican » 06 Noi 2017, 14:29


Băi Nelu, da ai cultură generală pe youtube, nu glumă.
Îmi dau seama ce e la tine în stupină :lol:
Dacă cunoști atâtea :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Pagina lui Jonny_it :)

Mesajde Ioan Guist » 06 Noi 2017, 15:29

Ce sa zic ma ... sunt nacajit. Ca uite poate jony -bravo ,acum sta cu dalta in mana si plange.Se intreaba probabil cu ce sa faca dus.Cu rece sau cu calda? Oxalicul zic. Sa-l incalzeasca sau sa-l raceasca. Pentru gargara ....merge sulfuric.Asta sterge tot. Tot !


https://www.youtube.com/watch?v=SXe7LRZtLrs
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 14 vizitatori