Prima pagină APICULTURA GENERALA PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?

In aceasta rubrica iti poti prezenta stupina proprie , metode de lucru , tehnici personale si in general tot ce te reprezinta pe tine ca apicultor .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Pictoru' ! Cu lanseta printre stupi .....

Mesajde modigliani » 14 Mar 2018, 01:30

Bezna Zorilor scrie:Modi, vr'eam sa'ti scriu ceva pe pagina la mine, dar tre' sa citesc intai aici. Nu azi.

Hai. Ti-am spus, nu ma grabesc . Winter is here .....
Diferenta dintre ignoranta si indiferenta ?
Nu stiu si nu ma intereseaza .....
modigliani

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde teinegru64 » 14 Mar 2018, 10:24

modigliani scrie:
Pentru ca, normal ca unul dintre motivele revenirii mele este scoaterea ta din sarite .....
Si-mi si iese ..... Faci bube pe inima cand ma vezi . Aaaah, si nu-ti imaginezi ce satisfactie am !!! :D :D :D

Daca perosana care-ti place prefera pe altcineva in locul tau, nu te supara.
Nu ai cum sa convingi o maimuta ca mierea e mai dulce decat o banana!
http://teinegru64.sunphoto.ro/Albine
teinegru64

Mesajde modigliani » 14 Mar 2018, 13:34

Bai Tei Dilau, uite, hai sa lamurim o treaba pe vecie. Sa va faceti in vene ce spun eu acum. Si tu, si Neander Talianu'.
Sau tatuati-v-o undeva s-o vedeti cand va barbieriti, sa traiti cu ea:

Ok, acceptand ideea voastra fixa cum ca as trage nu stiu cate pet-uri de Ciucas pe zi, spun si demonstrez permanent ca va impachetez din mers.
Asta presupune ca si de mi-ar fi IQ-ul pe avarii, c-as functiona cu 5 % din potential, va crosetez si va penibilizez din orice pozitie. Si e simplu. Pentru ca pot, ma!

Voi doi (si inca niste ametiti de pe-aici) sunteti doua pocnitori cu pretentii de pistoale. Ala toarna replici aka spirituale dar cu ecouri ancestrale, de caverna, tu esti mai mult decat anost si sec cu "mesajele" bancurilor tale fumate ( despre care nu stiu, treaba ta, or avea farmec pe la tine, p-acolo, dar p-aici pe la oras sunt ... gri).

Si intr-un caz si in celalalt este absolut evidenta discrepanta. Pentru ca iata, ca si-n postarea de fata, doar eu sunt capabil sa construiesc fraze cu mesaj, cu logica, si in mod cu totul special construite in asa fel incat duc la ridiculizarea voastra sistematica.

Asadar merg sa-mi iau un bax de Ciucas, sa am diseara cand, inspre deliciul multora care abia asteapta inca o repriza cu voi, va scot iarasi la tabla si va trag la palma.

Noroc !!!
modigliani

Mesajde modigliani » 14 Mar 2018, 14:03

Bezna Zorilor scrie:Modi, vr'eam sa'ti scriu ceva pe pagina la mine....

Pai, fetico, daca tu "vreai" sa-mi scrii mie ceva pe pagina la tine ...... amu stai, ca-ti si raspund!

Eu nu stiu cu ce retarzi te-oi fi intalnit tu in viata si cum i-ai pus "pe mute" cand a vrut vrabiuta ta, numa' ca in cazul meu o sa-ti cam dea cu zecimale.
Nu-ti imagina, scumpa, ca tu "vreai" sa vorbesti iar eu tac cand imi bagi un "Shhhh", ca "nu e loc". Ai fost atat de naiva incat ai indraznit sa-ti imaginezi ca TU imi scrii MIE ..... iar EU nu o sa-TI replic? ..... Ce-ai?

Ai vrut sa-mi scrii? Ok, ai scris. Dar cand ai scris ce-ai scris te-ai gandit si la consecinte? Nu ..... Pentru ca esti superficiala. Am sa ti-o spun pana am sa constat ca ai schimbat ceva la asta.
Esti cruduta. Abia te formezi. Altfel stiai despre urmatoarele doua chestii ce tin de intelepciune in viata:

- " O bataie de aripa de fluture-n Tibet provoaca o furtuna in Pacific"

- " Ai grija pentru ce te rogi, ca s-ar putea sa ti se dea ..... "

..... Si mai vorbim.
modigliani

Mesajde modigliani » 15 Mar 2018, 11:38

mircea scrie:
modigliane scrie:...............................................

ps........ De ce i s-o fi luat si Lupului de tine?
Eu cu baiatul asta gandim cam la fel. Am vazut asta .... ahaaaaa, de cand ne-am cunoscut, candva demult, pe vremea cand n-aveam cont ...... Si am totala incredere in simturile lui de bestie smintita. Merg neconditionat pe mana lui.

Pictore , hai sa-ti spun una , ca intre doi oameni care au baut niste cafele impreuna si or sa mai bea altele multa vreme de acum incolo. Spun cafele, dar ma gandesc la mult mai mult.

Daca eu, mircea, pretenul tau vin si iti spun despre un om oarecare, vezi Pictore ca ala e un jeg, tu il hingheresti pe respectivul ? Sau daca vin si spun despre un preten comun , Pictore ala e bubos si rapanos, tu strici pretenia cu ala ?
Cele doua exemple sunt ipotetice, iar eu nu cred ca tu o sa faci ce zic eu....sau o sa procedezi ca mine, prin imitatie.

Ce spui tu mai sus, ca mergi pe incredere si neconditionat, imi trezeste asa un fel de.....nici nu stiu cum sa-i spun....da e naspa rau .

In viata alegerile sunt ale noastre, strict personale....si nu mergem pe ce spun (sau nu spun, dar fac) altii, fie ei chiar si preteni . Nu-i asa.....?

Si ca sa inchei.....prietenia inseamna si loialitate, dar loialitatea nu inseamna sa fii orb .

Mirceo, - si acum o dau pe fata, s-o citeasca tot poporul, sa ne lamurim - hai sa fiu si serios. Ca , desi pentru niscaiva Pleistoceni pare greu de crezut, se intampla sa pot ........

Exact cum evocam sau sugeram mai deunazi printre "balivernele" mele, ai reusit imposibilul. Dintr-un forum pe care-ar trebui sa bantuie entitati volatile .... ai reusit sa creezi o platforma incredibila. Reala!

Nu-ti aduc elogii "limbincuriste", ca nu e felul meu si cu siguranta nici tie nu-ti plac. Si nimanui de pe-aici.

...................................................

Realitatea consta in faptul ca am avut URIASA OPORTUNITATE de-a ma cunoaste cu multi cerebrali de prin preajma inca dinainte de-a cocheta cu ideea de-a avea cont p-acilea. N-am vrut-o, nu am cautat-o, s-a intamplat.
De-aici s-a ajuns unde s-a ajuns. La faptul ca toti DIN ACEA ZI mi-au oferit tot ce-au avut mai bun din ei, le-am raspuns cu ce-am mai bun in mine.
Nu stau acum sa evoc anume ce. Cine are de inteles intelege, cine nu ..... e retard.

Cert este faptul ca atunci, candva, am insistat ferm sa fiu tratat ca oricare alt user. Fara favoritisme.
Una-i una, alta-i alta ! M-a banat Dila cand a trebuit ( pe drept , si mi-am asumat-o ) in timp ce il gazduiam in creierii noptii la mine-n atelier. E doar un singur exemplu. Avram la fel, al doilea exemplu. Tu ..... si mai abitir ! Si mi le-am asumat pe toate !

Asta nu inteleg multi redusi de pe-aici, si insist, ca ai creat o platforma in care ai magnetizat oameni cu valori stabile, sanatoase, o platforma care a parasit de multa vreme granitele virtualului.

Sa nu pedalam pe asta ca hamsterul pe roata, sa nu ne plafonam, dar spun ca dupa aproximativ opt ani de harjaiala forumista , vrei - nu vrei , s-au creat niscaiva legaturi. Empatii sau antipatii. Este firesc, nu avem aceeasi mama, si avem datoria divina de-a fi fiecare cum i s-a dat de la D-zeu.

Dar, ca sa ne intoarcem la empatii, ca la ele voiam sa ajung, eu sunt piatra tare ! Greu de tot sa merg NECONDITIONAT pe mana unuia sau a altuia. Insa in toti acesti ani despre care vorbesc ..... niscaiva flacai mi-au castigat increderea. Treaba noastra cum, nu stau acum sa iau la cazma istoria acestei comunitati.

Lupul este unul dintre ei ( mai sunt, multi ! ) . Si deloc degeaba, ca l-am "disecat" , ca si pe restul !
Ca in contextul de fata evoc HAITA , restul trebuieste sa inteleaga ca nu-i doar un termen folosit gratuit, ieftin. E mult mai mult.
De ce "lupi" in apicultura? Ca-s loiali, ma, d-aia ! Au acel ..... ceva !
Si mai au , in mod cu totul special, incredere unii in altii. Isi arata unii altora spatele perfect linistiti . Iaca d-aia.

Desi oarecum peiorativ autodenumim acest "nucleu" HAITA, vorbim despre acel nucleu totalmente dedicat acestei comunitati, indiferent prin ce i-a fost dat sa treaca vreodata.
desi au existat tensiuni, divergente, clenciuri, doar cativa au reusit sa se "nege" pe sine si sa mearga inainte inspre binele acestei comunitati.

Sunt mandru de ei, as fii fericit ca la randul lor sa simta la fel in ceea ce ma priveste.

.................................................

Au plecat dintre noi. Unii furati de D-zeu, altii ca asa i-a imbrancit viata sau gandurile, dar spiritul lor ramane. Ne-au marcat. Ne-au influentat. Ceva din ei a ramas in noi ......

..................................................

Una peste alta ..... mergem inainte.
Fiecare pe nisa lui, pentru ca absolut fiecare are o nisa de acoperit. Totul, si insist, inspre bunul mers si eleganta imagine a acestei comunitati. Vorbind despre mine in mod special, am nisa mea, de care tin cu dintii inspre disperarea si oftica multor oligofreni din zona.

Inclusiv Neander Talianu meu are farmecul lui.
Sau Tei ! Pai cine si-a mai facut poze in izmene in stupina ?

Vorbind doar despre ei doi ..... spun ca-s prea ****** sa inteleaga ca ii iubesc teribil ! Au locul lor, acolo, de nestramutat ..... Dar prefer sa nu extrapolez. Ii las sa descopere, odata cu a intelege cum gandesc eu ....

Ce-ar mai fii de spus ? Hai sa facem un subiect din asta. Bine ?
modigliani

Mesajde teinegru64 » 15 Mar 2018, 15:22

Apropo de nise...hai sa facem doua bucati de forum.Gramatical si non gramatical.Asa poate vei avea cu cine dialoga.Saracule ce esti.Ghici de unde mai obtii sponsarizari ?
teinegru64

Mesajde Shrek » 15 Mar 2018, 22:49

Presupunând ca esti fan doberman si iti place să ....coci la cazan ( asa zace lumea-n targ) iar zâna este o mata "obraznica":
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 4526300584
Si totuși, nu-i frumos sa vorbesti vulgar in public , atunci cand discuti cu o doamnă!
Shrek

Mesajde Bezna Zorilor » 15 Mar 2018, 23:34

ma dor ochii. baiatu' este in beci acu, impaiat si cracanat, pe locu' unde fu' lupu' acu o vreme. adica pe acelasi perete atarnat.

baieti, bine ati venit in scularie, locul in care majoritatea simt nevoia sa vorbeasca despre...scule, cand vad o bezna in jur.

haideti, ca sa nu mai pierdem vremea, faceti un rezumat, astia mai falosi, ca cine vorbeste mult se zice ca vorbeste despre ce nu are, sau puneti niste poze, ca vorbele sunt de prisos.

astept sa iasa modi din puscarie, sa defileze cu izmenele in vine, ca de cand si'a dat seama ca nu se pricepe la literatura zice ca stie sa opereze...cu capre.
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Bezna Zorilor

Mesajde modigliani » 18 Mar 2018, 10:11

Bezna Zorilor scrie:
astept sa iasa modi din puscarie

Each ...... :oops:

Mandro, tu cu profunzimile tale .... aka profunde .... iar ai dat-o de gard....
Eu cand sunt pus pe liber am rezervat sejur complet la Copacabana ! La parnaie se duc Cercopitecii si Neander Talienii.
Ti-am zis sa nu ma iei la kil . Tu nu si nu, Batman, Batman .....

Dar, in fine, mai tre' sa-ti curga nitel nasucul pe urmele mele ca sa intelegi tu care-i treaba.
modigliani

Mesajde italianu » 18 Mar 2018, 15:37

Lasă Beznuțo că iasă el, Dorel, din beci și sa vezi pagini-pagini de prosteala ce ne așteaptă sa citim.... bla, bla, bla....... Eh, îs ani ca-si toceste deștele degeaba :lol:

P. S. Ce ma uimește è ca sint destui care cer smântână!
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
italianu

Mesajde teinegru64 » 18 Mar 2018, 15:49

Fraier ce esti.clonele iubesc iaurtul.
teinegru64

Mesajde modigliani » 18 Mar 2018, 20:43

Ba, Cave Man-e, tu si daca-ti iei o ghioaga in plina fata tot n-o vezi .....
Mergi la Vaca. Doar ce-am pus proiectoarele pe hieroglifele alea insirate, alea rosii ale tale de le spui tu .... "semnatura".

Pe bune, in cazul tau n-ajunge ca esti neghiob. Ai mai si scris pe tine. Cu rosu , sa se vada de departe !!! :lol:
modigliani

Mesajde italianu » 18 Mar 2018, 21:27

Iaca și Dorel c-o iesît la... plesnala
italianu

Mesajde Bezna Zorilor » 19 Mar 2018, 01:22

Prefer varianta Superman!
Fişiere ataşate
IMG_20180306_183306.jpg
The image of the hero was set up for all in every age through the appetite for imitation. Therefore the hero was murdered, since we have all been aping him. Do you know why you cannot abandon apishness? For fear of loneliness and defeat.
Bezna Zorilor

Mesajde modigliani » 19 Mar 2018, 01:34

Bezna Zorilor scrie:Prefer varianta Superman!

Da' l-ai intrebat? El o prefera ???
modigliani

Mesajde italianu » 19 Mar 2018, 23:06

Iacătă Dorel ca cere smîntînă!
italianu

AnteriorUrmătorul

Înapoi la PAGINI PERSONALE ! CINE SUNT EU ?