Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Recomandare masina de rindeluit(abricht) cu arbore elicoidal

Mesajde fov » 14 Dec 2023, 18:14

Bine v-am gasit, nu sunt melifer dar sunt melivor :)

Lasand gluma deoparte, inteleg ca unii dintre voi au experienta cu masini de rindeluit. Caut un abricht de 200mm (8") pentru un mic atelier de tamplarie, cu mese rectificate din fonta suficient de lungi (~180cm),arbore cutite elicoidal, 230V ( nu trifazic! ), pret pana in 2000-2500 EUR.

Peste ocean vad ca e plin de astfel de masini de 8", la preturi accesibile (Grizzly, King, Jet, Powermatic etc...). Ma asteptam sa gasesc variante si in EU, dar google imi da zero cu virgula. In RO am gasit doar asta (astept si pareri daca aveti), dar va dura cateva luni pana reintra in stocul producatorului:

https://www.ebernardo.ro/masina-pentru- ... 230-v.html

Pentru grosime am deja o Makita 2012NB, ma intereseaza doar masina de rindeluit, nu combinata.

Are cineva vreun link sau stie alti producatori/variante in RO sau EU pentru abricht cu parametrii specificati ?
fov
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Dec 2023, 16:41

Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 11 vizitatori