Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde nichi » 13 Ian 2013, 15:41

si eu am incercat sa opresc circularul cu degetul!!!!! :shock: costul?...in jur de 40 de lei ( bandaje, compresii sterile, un dezifectant). ma gandesc, ca pe viitor, sa cumpar lazile gata facute, dar la ce preturi, parca tot cheltuiala mea pt un deget e mai mica :D
nichi
 
Mesaje: 9
Membru din: 28 Noi 2011, 16:13

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde cristi_vidican » 13 Ian 2013, 15:45

nichi scrie:si eu am incercat sa opresc circularul cu degetul!!!!! :shock: costul?...in jur de 40 de lei ( bandaje, compresii sterile, un dezifectant). ma gandesc, ca pe viitor, sa cumpar lazile gata facute, dar la ce preturi, parca tot cheltuiala mea pt un deget e mai mica :D

:lol: Așa am zis și eu. M-am uitat la degetul tăiat, m-am speriat puțin și mi-a fost ciudă, că nu eram la prima abatere. Dar, am continuat mai departe, mai atent, cu mai multă dexteritate, mai sigur pe mână și am zis că nu se merită să dau banii la tâmplari. Sper să nu pățesc ceva mai rău.
Am fost ca fiul meu, care la 2 ani a ajuns în fața stupilor. S-a ales cu 3 ace și un cap umflat, urgență etc. Și-a revenit rapid și a doua zi, cum ieșit în curte cum a fugit în zona stupilor.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde aliuta2000 » 13 Ian 2013, 21:13

fiecare meserie cu treaba ei... si sa va ferească Dumnezeu pe voi si pe toti de accidente grave ( sa iti retezi degetul cu os .. ca atunci mergi pe la spital .. o operație de refacere + multe atele atenții pe la asistente si medici pana se vindeca )= multi bănuți si multa durere care nu poate fi acoperita cu bănuți
cat despre voi ... vad ca scule sunt , deci spor la treaba si atenție .. si un sfat prietenesc zic eu ... când te gândești doar ca mai bine ar fi sa te oprești sau sa te protejezi cumva ... acest gând sa fie respectat ca este instinctul vostru care face multe parale ....si te scutește si de multe bătăi de cap si nu "las-o ba ca merge asa !"ca in celebra reclama
A.D.
aliuta2000
 
Mesaje: 645
Membru din: 07 Mai 2011, 17:42
Localitate: Arges Pitesti /Cosesti

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde ovidiu_78 » 17 Ian 2013, 00:01

In timpul lucrului am mai avut timp si de cite ceva mici proiecte
Fişiere ataşate
image.jpg
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde lucky5strike » 17 Ian 2013, 00:17

Nu e sectiunea cea mai indicata, dar e foarte frumos rezultatul muncii!!
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde ovidiu_78 » 17 Ian 2013, 00:31

Stiu,imi cer scuze,dar l-am facut ca prim proiect cu grr ripper-ul cumparat,si cum nu am pagina personala....
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde Mircea_63 » 17 Ian 2013, 00:36

Ovidiu, esti super-talentat! Felicitari si tot respectul.
Nimic din ce-i uman nu imi e strain. (S. Freud)
Abia am timp sa ma mir ca exist...(N.Stanescu)
Mircea_63
 
Mesaje: 5459
Membru din: 15 Mar 2012, 12:55
Localitate: Timisoara

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde Adi Hodis » 17 Ian 2013, 07:53

ovidiu_78 scrie:Stiu,imi cer scuze,dar l-am facut ca prim proiect cu grr ripper-ul cumparat,si cum nu am pagina personala....

Dar de ce nu iti faci ? ... peste ani si ani o sa privesti cu drag in urma, mica s-au marea istorie a ta si o sa zici, asa a fost atunci.
Albinutele = viata ... importantele albinute ... ” daca albinele ar disparea, omenirea ar mai trai 4 ani. Albert Einstein ”.
http://adihodis.sunphoto.ro/
Avatar utilizator
Adi Hodis
 
Mesaje: 2937
Membru din: 03 Apr 2011, 18:40

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde ovidiu_78 » 17 Ian 2013, 08:01

Gata,imi fac in curand,ca bine zici adi,sa arat ceva si la copiii sau nepotii mei
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde cristi_vidican » 17 Ian 2013, 08:56

Mie îmi pare rău că ne părăsești de pe această pagină. Degetul meu s-a vindecat mai bine văzând ce faci :lol:
Dar, va fi mai bine pentru toți să vedem informația pusă într-un singur loc.
Hai și cu video.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde ovidiu_78 » 19 Ian 2013, 09:20

"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde CORNEL V. » 19 Ian 2013, 09:31

Ovidiu,te intreb si eu ...de ce nu lasi blana lipita de masa circularului cand este bagata in panza?...risti sa-ti sara in cap
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde cristi_vidican » 19 Ian 2013, 10:53

Nu e Ovidiu cel din film. El e la polul opus.
E un film despre cum să-ți tai degetele. :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde cristi_vidican » 19 Ian 2013, 10:56

Ieri am reușit să folosesc la circular aceste împingătoare. Sunt foarte bune. Merg folosite împreună și sunt destul de sigure. Apasă și împing foarte bine.
Și nu sunt scurte (așa par în poză). Dacă ar fi mai lungi, ar fi mai incomode. Dacă pânza e ridicată potrivit, sunt ideale.
Fişiere ataşate
IMG_9487a.jpg
Ultima oară modificat de cristi_vidican pe 19 Ian 2013, 12:33, modificat 1 dată în total.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde ovidiu_78 » 19 Ian 2013, 12:14

CORNEL V. scrie:Ovidiu,te intreb si eu ...de ce nu lasi blana lipita de masa circularului cand este bagata in panza?...risti sa-ti sara in cap

Nu sunt eu acela :)))) :)))) uita-te prin topic sa vezi ce am eu :)))

Am ramas socat cind am vazut clipul,totusi pe undeva e in siguranta omul ca la puterea motorului nici kickback nu cred ca risca :))))
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Cât costă un deget tăiat?

Mesajde CORNEL V. » 19 Ian 2013, 12:50

Am inteles gresit...scuze...dar nu mi s-a parut in regula cum taie :)
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori