Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

adrese siteuri sarbesti

Mesajde nichi » 12 Ian 2013, 06:00

stie cineva adrese de siteuri sarbesti care vand echipamente apicole?...dar, sa-mi arate si pretul, ca fara pret am gasit si eu! ma intereseaza o centrifuga de mare capacitate si un descapacitor automat/semiautomat. stiu ca se gasesc si la noi, dar .....banuiti voi ce vreau sa spun!! asa ca, poate gasesc ceva convenabil pe la sarbi si imbin placutul cu utilul (nu mi-ar strica o plimbare in serbia si asa e perioada moarta pt mine). multumesc!
nichi
 
Mesaje: 9
Membru din: 28 Noi 2011, 16:13

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde mircea_tm » 12 Ian 2013, 09:21

si ceara/faguri sunt foarte buni la cladit....
CARPE DIEM !
mircea_tm
 
Mesaje: 525
Membru din: 05 Mar 2012, 22:35
Localitate: TIMIS

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde proapis13 » 12 Ian 2013, 10:11

Mai ai rabdare pina la primul tirg de la Kamenovo - Serbia din martie
Acolo vin PRODUCATORI si au preturile mici si negociabile
ai aici cateva foto cu produsele lor
viewtopic.php?f=21&t=95
salve :D

PS DE ce nu pui la avatar localitatea de unde esti,poate suntem vecini si plecam amindoi in excursie :lol:
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde nichi » 12 Ian 2013, 10:44

PS DE ce nu pui la avatar localitatea de unde esti,poate suntem vecini si plecam amindoi in excursie :lol:[/quote]


vecini de regiune :D si asa vor astia de la putere sa regionalizeze tara. eu sunt din constanta, pot trece sa te iau! :D
sa revenim la subiect, iti multumesc pt informatie, dar vreau ceva preturi sa stiu cum sa ma "pregatesc". plimbare, plimbare, dar e totusi pe bani.
nichi
 
Mesaje: 9
Membru din: 28 Noi 2011, 16:13

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde DoruAN2 » 12 Ian 2013, 10:54

Buna dimineata Marian,
Sunt interesat sa merg la targ. Aprox.in ce perioada are loc?
Toate cele bune!
DoruAN2
 
Mesaje: 40
Membru din: 25 Dec 2011, 18:26
Localitate: BAILESTI--DOLJ

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde cobi » 12 Ian 2013, 17:45

Daca ar fi ceva organizat as merge si eu.

Oricum din ce stiu, pentru maxim 30 zile este de ajuns doar cartea de identitate.

Dl Marian are experienta si poate sa ne fie ghid :P
cobi
 
Mesaje: 509
Membru din: 20 Sep 2011, 21:24
Localitate: Campulung, Arges

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde proapis13 » 12 Ian 2013, 17:58

cobi scrie:Daca ar fi ceva organizat as merge si eu.

Oricum din ce stiu, pentru maxim 30 zile este de ajuns doar cartea de identitate.

Dl Marian are experienta si poate sa ne fie ghid :P


Mergem si pina la Beograd daca se vrea,ghidul se multumeste si cu o pleshcavitza si o apa plata :lol:
Tirgul de la Kamenovo e in primul weekend din aprilie iar cel de la Beograd e in primul weekend din octombrie
Se faceau deplasari organizate de catre Asocitaia PRO APIS pina la Kladovo - localitatea riverana Severinului pe malul celalalt al Dunarii - iar de acolo eram preluati de catre colegii sirbi de la asociatia apicultorilor vecini si prieteni ,,Prijateli Pcelarj'',insa cum marea majoritate au masini...fiecare se descurca cum a invatat
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde nichi » 12 Ian 2013, 22:47

nenea proapis, esti agentie de turism? :D de la o adresa de site, ai dat-o pe chefuri? .....glumesc!!! totusi, pt mine este o distanta prea mare sa merg la ghicit! asa ca, baga matale o adresuta care incepe cu wwww.....si vedem apoi cine da....murfatlarul :lol:
nichi
 
Mesaje: 9
Membru din: 28 Noi 2011, 16:13

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde proapis13 » 12 Ian 2013, 23:13

Cel mai bun Pinot Gris l-am baut in 90 si a fost din 76
Ai la primul site cea mai mare producator din Serbia ci Bulgaria
La al doilea gasesti un producator ce este mai aproape de granita - 20km de la PF II
salve :D
http://www.google.ro/url?sa=t&rct=j&q=& ... CVIZXEL32w
http://www.roloplastkg.com/
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: adrese siteuri sarbesti

Mesajde winetou » 25 Feb 2013, 09:49

Buna ziua!
Sunt din Craiova si as vrea sa merg la tirgul de la Kamenovo ( este prima simbata din aprilie, adica 06.04.13 ???- va rog sa-mi confirmati ). Daca mai sunt doritori as vrea sa mergem mai multe masini. Pe mine ma intereseaza sa merg impreuna cu un prieten petru a lua 2 centrifuge. Intrebarea mea este : avem probleme la vama ? pentru ca sigur ne vor da o chitanta ( bine aici cred ca s-ar putea discuta si de returnarea tva-ului dar cred ca discutam degeaba).
Va multumesc si astept un raspuns!
winetou
 
Mesaje: 1
Membru din: 25 Feb 2013, 09:36


Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 23 vizitatori