Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Placa TEGO: cum se comporta la frecari repetate?

Mesajde almasel » 01 Feb 2013, 09:26

modigliani scrie:Taticule , pune tu tego-ul ala si fa-ti treaba cu el . Daca se buleste in mai putin de doi ani iti trimit eu altu' prin Fan Curier .

Doar sa nu faci "wrestling" sau baroase pe placa ...... In rest e ok .


Propunerea ta mi se pare super ok! Uite cum facem: din placa pe care o am ies cam doua mese (daca nu doua, macar una si trei sferturi!!!). Imi fac doua bucati, si ma apuc de treaba cu ele. Daca fac treaba cu ele vreo 3 ani si apoi se strica, imi trimiti tu altele prin curier.
Pe de alta parte, indiferent daca tin placile sau nu, daca ne-om vedea vreodata dau eu o cafea/suc/ bere/ vin sau ce ti-ai dori.
Pana atunci iti urez si tie si colegilor de pe forum multa sanatate, multe impliniri si iernare usoara.
almasel
 
Mesaje: 390
Membru din: 25 Oct 2011, 15:30
Localitate: Lugoj, jud. Timis

Re: Placa TEGO: cum se comporta la frecari repetate?

Mesajde almasel » 01 Feb 2013, 11:06

RazvanTi scrie:partea proasta la TEGO e ca se obadeaza la umezeala si nu vei avea masa dreapta in veci...


Nu din cauza umezelii imi fac griji, deoarece se lucreza in interior. Grija mea era din cauza frecarilor repetate, dar am gasit varianta super ok, m-am inteles cu colegul nostru modigliani...
:D :D :D :D :D
almasel
 
Mesaje: 390
Membru din: 25 Oct 2011, 15:30
Localitate: Lugoj, jud. Timis

Re: Placa TEGO: cum se comporta la frecari repetate?

Mesajde modigliani » 01 Feb 2013, 22:05

Facem altfel : Si-asa tre' sa dau prin partile alea , pe la tine . Tre' sa ma vad cu 63 , cu Ruben , cu don Bazil , si cu alti cativa timisoreni ......

Io , nenicule , vin cu sau fara placa aia ! Da' tu berea o dai !!! :lol: :lol: :lol:
modigliani
 

Re: Placa TEGO: cum se comporta la frecari repetate?

Mesajde almasel » 01 Feb 2013, 22:53

modigliani scrie:Facem altfel : Si-asa tre' sa dau prin partile alea , pe la tine . Tre' sa ma vad cu 63 , cu Ruben , cu don Bazil , si cu alti cativa timisoreni ......

Io , nenicule , vin cu sau fara placa aia ! Da' tu berea o dai !!! :lol: :lol: :lol:


Asa sa fie, nu fug de raspundere!!!
almasel
 
Mesaje: 390
Membru din: 25 Oct 2011, 15:30
Localitate: Lugoj, jud. Timis

Re: Placa TEGO: cum se comporta la frecari repetate?

Mesajde jenica67 » 02 Feb 2013, 00:06

modigliani, nu m-am calugarit, beau orice, conditia este sa imi placa. Daca vi la Ghiroda, vin si eu. La Faget, nu stiu daca vin. Aprop, cand conduc nu beau alcool. Cand imi trebuie, imi cumpar.
Avatar utilizator
jenica67
 
Mesaje: 2557
Membru din: 08 Mar 2011, 17:30
Localitate: Resita

Re: Placa TEGO: cum se comporta la frecari repetate?

Mesajde jenica67 » 04 Feb 2013, 15:02

Uite aici masa facuta din tego : http://www.youtube.com/watch?v=FR94aheUe60
Avatar utilizator
jenica67
 
Mesaje: 2557
Membru din: 08 Mar 2011, 17:30
Localitate: Resita

Re: Placa TEGO: cum se comporta la frecari repetate?

Mesajde almasel » 04 Feb 2013, 21:09

jenica67 scrie:Uite aici masa facuta din tego : http://www.youtube.com/watch?v=FR94aheUe60


Frumos lucrat.
Deci, au mai facut si altii si merge; pana la urma fac masa din materialul asta.
Daca nu tine, ma bazez pe modigliani!!! :lol: :lol: :lol:
Multumesc tuturor pentru postari, iar tie jenica67 pt filmulet.
Iernare usoara tuturor.
almasel
 
Mesaje: 390
Membru din: 25 Oct 2011, 15:30
Localitate: Lugoj, jud. Timis

Anterior

Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori