Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Varianta optima transport numar mic de stupi

Mesajde vlad » 01 Mar 2014, 20:04

Astfle, daca aveti cunostinta despre vreo astfel de remorca (Padis, Masa maxima 750, frana inertiala) disponibila, sau vreo alta informatie ajutatoare despre acest subiect, nu ezitati sa lasati un mesaj.

langa podul de la fabrica de bere e unul care vinde tot felul de remorcute . poate gasesti acolo ce ai nevoie
vlad
 
Mesaje: 296
Membru din: 30 Iun 2011, 06:08

Re: Varianta optima transport numar mic de stupi

Mesajde valyby » 04 Feb 2015, 20:40

Am si eu o remorca padis 500 si mi s-a rupt un arc lamelar la bara de torsiune.Unde pot gasi?
valyby
 
Mesaje: 18
Membru din: 06 Iun 2012, 19:48
Localitate: buzau

Re: Varianta optima transport numar mic de stupi

Mesajde jenica67 » 04 Feb 2015, 22:29

Ai spart-o. Bara de torsiune este o bara cu caneluri la capete, nu are nimic cu lamelele. E o firma in Salonta care face piese de remorci sub licenta Knott. Peste drum este si firma care face remorci, dar cumpara piesele de la primii.
Avatar utilizator
jenica67
 
Mesaje: 2557
Membru din: 08 Mar 2011, 17:30
Localitate: Resita

Re: Varianta optima transport numar mic de stupi

Mesajde vlad » 04 Feb 2015, 22:46

Am vazut la centrul de fier vechi de lanfa metalurgica . acum nu stiu daca era de care ai tu nevoie . e o varianta de cautare ; la dezmembrari sau la fier vechi , poate ai noroc
vlad
 
Mesaje: 296
Membru din: 30 Iun 2011, 06:08

Re: Varianta optima transport numar mic de stupi

Mesajde icXu » 04 Feb 2015, 23:06

valyby scrie:Am si eu o remorca padis 500 si mi s-a rupt un arc lamelar la bara de torsiune.Unde pot gasi?

Stiu ca Olcitul are suspensii cu bara de torsiune pe spate, poate puteti adapta.
Avatar utilizator
icXu
 
Mesaje: 127
Membru din: 21 Ian 2014, 19:25

Re: Varianta optima transport numar mic de stupi

Mesajde Rent Trailers » 12 Ian 2016, 10:51

Pentru transportul unui numar mic de stupi, o varianta foarte la indemana este remorca de 750 kg. Nu trebuie neaparat cumparata. Daca sunteti din Bucuresti sau judetul Ilfov, o solutie fiabila gasiti aici:

Pentru anunturi comerciale va rugam utilizati site ul: http://stuparitul-anunturi.com/

Imagine
Rent Trailers
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Ian 2016, 10:41

Anterior

Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 29 vizitatori