Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE

Discutii despre baza materiala folosita in apicultura (tipuri de stupi,alte materiale,etc.).
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

inmatriculare pavilion apicol

Mesajde ovidiu8403 » 23 Sep 2018, 22:06

Buna seara colegi !

Am gasit un pavilion dupa multe cautari (Aproape de mine) . Nu vreau sa investesc foarte mult dintr-o data , sunt incepator de cativa ani , Capacitate stupi 32 orizontali pe 18 rame lazi incluse , poza atasata . Proprietarul om in varsta ce nu l-a mai folosit de 15 ani . La facut cu mult timp in urma si pe atunci nu trebuia nimic . Deci nu are acte nimic , neinmatriculat . Pret ce i-am oferit pe el 3000 ron , omu a spus sa il duc .E foarte robust , facut bine , merita .Pe langa instalatie electrica , sistem franare,cauciucuri Care ar fii pasii sa pot sa-l pun in circulatie si la cat s-ar ridica costurile , Nu am idee nici ce greutate are , costuri anuale , itp, asigurare , impozit , rovigneta . Va rog sfaturi !

Multumesc.
Fişiere ataşate
pav.jpg
Cu cat inveti mai mult cu atat iti dai seama ca sti mai putin...
Avatar utilizator
ovidiu8403
 
Mesaje: 193
Membru din: 01 Iul 2013, 08:59
Localitate: Sighetu Marmatiei

Re: inmatriculare pavilion apicol

Mesajde un OM » 24 Sep 2018, 07:01

Cateva indicii aici viewtopic.php?f=28&t=6963
altele aici viewtopic.php?f=28&t=6963
Cel mai bine mergeti la primaria locala pentru mai mult ajutor. Ar putea fi inmatriculat doar prin primarie, doar local ai putea circula.
Avatar utilizator
un OM
 
Mesaje: 1941
Membru din: 24 Feb 2011, 21:57
Localitate: Prundu-Giurgiu


Înapoi la ECHIPAMENTE SI UTILAJE APICOLE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 24 vizitatori