Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA PLANURI....PLANURI....PLANURI.....

In aceasta sectiune se pot introduce planuri de constructie a echipamentelor si utilajelor folosite in apicultura.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Cantar Apicol GSM v1.0

Mesajde mausica » 07 Noi 2018, 22:31

Nu ma refer la modelul asta de persoane ci modelul cu dimensiunile stupului. Adic pe cand conectezi electronica la un cadru metalic/lemn ??
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
mausica

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde informer » 07 Noi 2018, 23:09

mausica scrie:Nu ma refer la modelul asta de persoane ci modelul cu dimensiunile stupului. Adic pe cand conectezi electronica la un cadru metalic/lemn ??

Am comandat de pe Aliexpress 3 bucati load cell (senzori de greutate) pana la 100Kg, modelul asemanator celui cu care am testat cantarul dar cu sarcina admisa mai mare (rezistente in punte, 4 fire).
Ma astept sa ajunga undeva pe la inceputul lui decembrie.
Cu alea ma gandeam sa fac o "mecanica"... partea nasoala e ca nu-i chiar ce stiu eu sa fac. :)
Daca cumpar profile de aluminiu, coltare, piulite de canal etc. sa-l pot face mai usor fara scule deosebite, iar iese la preturi prohibitive... cum "o dai" tot prost iese... :lol: .
Da` te-ar interesa sau doar de curiozitate? ;)
informer

Mesajde mausica » 08 Noi 2018, 21:30

Normal ca m-ar interesa ...mai ales daca iese sub pretul celor din magazine.
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
mausica

Anterior

Înapoi la PLANURI....PLANURI....PLANURI.....