Prima pagină BAZA MATERIALA APICOLA PLANURI....PLANURI....PLANURI.....

In aceasta sectiune se pot introduce planuri de constructie a echipamentelor si utilajelor folosite in apicultura.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

matrita din fibra de sticla pt. stupi din poliuretan

Mesajde viforn » 17 Iun 2016, 13:32

Buna ziua
Va prezint proiect "matrita" foarte fiabila ,usor de decofrajat,productivitae foarte mare,prima data, va propun spre ,-discutii,-analiza,-critica(constructiva)matrita fata corp 1/2 pt. stupi din poliuretan ,rigid,bicomponent cu densitate de peste 120kg/metru cub ,detin pozitive pt,toate partile care compun un stup complect(componente=5) ,am si proiect corp 1/2 dintr-o singura bucata,cu respect va stau la dispozitie cu eventuale amanunte de constructie,binenteles unele elemente ,le voi pastra in mod intentionat ,ca elemente de siguranta ,pt. autenticitate personala,mai am un proiect rame complect din fibra de sticla,roite din spuma ..etc. [...]


Regulamentul permite discutie tehnica. Deci, fara publiticate.
Moderator.
Fişiere ataşate
ScreenHunter_2649 May. 04 05.52.jpg
ScreenHunter_2651 May. 04 05.59.jpg
viforn
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Iun 2016, 12:32

Re: matrita din fibra de sticla pt. stupi din poliuretan

Mesajde viforn » 17 Iun 2016, 21:07

viforn scrie:Buna ziua
Va prezint proiect "matrita" foarte fiabila ,usor de decofrajat,productivitae foarte mare,prima data, va propun spre ,-discutii,-analiza,-critica(constructiva)matrita fata corp 1/2 pt. stupi din poliuretan ,rigid,bicomponent cu densitate de peste 120kg/metru cub ,detin pozitive pt,toate partile care compun un stup complect(componente=5) ,am si proiect corp 1/2 dintr-o singura bucata,cu respect va stau la dispozitie cu eventuale amanunte de constructie,binenteles unele elemente ,le voi pastra in mod intentionat ,ca elemente de siguranta ,pt. autenticitate personala,mai am un proiect rame complect din fibra de sticla,roite din spuma ..etc. [...]


Regulamentul permite discutie tehnica. Deci, fara publiticate.
Moderator.

Ceva asemanator la o matrita din Rusia(linkurile de mai jos),conceptul meu este mai fiabil,deorece la mine matrita se demonteza complect fara sa ramana portiuni care sa inpiedice extractia manuala(nu necesita aer coprimat se, ia ,ca de pe tava)
PARTEA 1
https://www.youtube.com/watch?v=Vnu-5AgEXA8

PARTE 2
https://www.youtube.com/watch?v=uyHUvsilUmY
viforn
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Iun 2016, 12:32

Re: matrita din fibra de sticla pt. stupi din poliuretan

Mesajde viforn » 17 Iun 2016, 22:24

viforn scrie:
viforn scrie:Buna ziua
Va prezint proiect "matrita" foarte fiabila ,usor de decofrajat,productivitae foarte mare,prima data, va propun spre ,-discutii,-analiza,-critica(constructiva)matrita fata corp 1/2 pt. stupi din poliuretan ,rigid,bicomponent cu densitate de peste 120kg/metru cub ,detin pozitive pt,toate partile care compun un stup complect(componente=5) ,am si proiect corp 1/2 dintr-o singura bucata,cu respect va stau la dispozitie cu eventuale amanunte de constructie,binenteles unele elemente ,le voi pastra in mod intentionat ,ca elemente de siguranta ,pt. autenticitate personala,mai am un proiect rame complect din fibra de sticla,roite din spuma ..etc. [...]


Regulamentul permite discutie tehnica. Deci, fara publiticate.
Moderator.

Ceva asemanator la o matrita din Rusia(linkurile de mai jos),conceptul meu este mai fiabil,deorece la mine matrita se demonteza complect fara sa ramana portiuni care sa inpiedice extractia manuala(nu necesita aer coprimat se, ia ,ca de pe tava)
PARTEA 1
https://www.youtube.com/watch?v=Vnu-5AgEXA8

PARTE 2
https://www.youtube.com/watch?v=uyHUvsilUmY

Mai adaug o poza, de la matrita mea,pt. a intari cele afirmate mai sus
Fişiere ataşate
ScreenHunter_2646 May. 04 05.49.jpg
viforn
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Iun 2016, 12:32

Re: matrita din fibra de sticla pt. stupi din poliuretan

Mesajde viforn » 18 Iun 2016, 00:57

poze matrita corp intreg 1/2,este finalizata,la fel ca celalta matrita ,are numai 4 suruburi,extractie usoara,productivitate maxima 4 minute ,pt. asamblare ,la fel si invers.Pozele sant de la inceputuri,finaizarea difera ,principiul la fel.Va multumesc ,numai bine Vifor.
Fişiere ataşate
20140505_145833.jpg
20140505_145819.jpg
viforn
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Iun 2016, 12:32

Re: matrita din fibra de sticla pt. stupi din poliuretan

Mesajde viforn » 18 Iun 2016, 01:00

viforn scrie:poze matrita corp intreg 1/2,este finalizata,la fel ca celalta matrita ,are numai 4 suruburi,extractie usoara,productivitate maxima 4 minute ,pt. asamblare ,la fel si invers.Pozele sant de la inceputuri,finaizarea difera ,principiul la fel.Va multumesc ,numai bine Vifor.

Alte poze
Fişiere ataşate
IMAGE_643.jpg
IMAGE_485.jpg
viforn
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Iun 2016, 12:32

Re: matrita din fibra de sticla pt. stupi din poliuretan

Mesajde viforn » 18 Iun 2016, 01:34

viforn scrie:
viforn scrie:poze matrita corp intreg 1/2,este finalizata,la fel ca celalta matrita ,are numai 4 suruburi,extractie usoara,productivitate maxima 4 minute ,pt. asamblare ,la fel si invers.Pozele sant de la inceputuri,finaizarea difera ,principiul la fel.Va multumesc ,numai bine Vifor.

Alte poze
Fişiere ataşate
ScreenHunter_2816 Jun. 17 15.36.jpg
ScreenHunter_2815 Jun. 17 15.35.jpg
viforn
 
Mesaje: 6
Membru din: 17 Iun 2016, 12:32


Înapoi la PLANURI....PLANURI....PLANURI.....



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori