Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA POZE

Sectiune pentru poze , unde poti incarca diferite poze care au ca subiect apicultura.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 11 Sep 2012, 07:21

sa vezi butoaie de miere ce face soacra-mea acu!!! :lol:
eu consider ca femeia asta de 56 de ani si 42 de kile este un exemplu pentru tinerii care se vaita de birocratie...de multe hartzogarii pentru accesare fonduri...cu tact si perseverenta a reusit sa ia din prima sesiune 141...acu prima pe dambovita ,,multiplicarea.....am mai zis...eu am ras de ea cand a accesat 141...cine-ti da bre matale bani pe degeaba???si i-a dat!...apoi...matale stii bre cate hartii si timp si drumuri si conditii, iti ia sa iei autorizare pentru multiplicare???ea a mers inainte desi eu mereu am dat-o inapoi!!!a mai cerut aia o hartie ..ea a adus-o...au venit in control---ea s-a conformat...au revenit in control...ea a remediat observatiile de la controlul anterior..etc..o dai afara pe usa..ea intra inapoi ca si cum nu s-a intamplat nimic.....sper sa nu o luati a lauda!!! ;)
Fişiere ataşate
multiplicare.jpg
Ultima oară modificat de janese pe 11 Sep 2012, 07:40, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde cristi_vidican » 11 Sep 2012, 07:27

Felcitari Doamnei Niculina!
Inseamna ca la anu vine pe anunturi cu matca aia la 10 lei, cu TVA cu tot :lol:
Imi amintesc de provocarea matale pentru Lucian Avram, cu stupul ala de 50 de lei.
Glumesc!

Sanatate la doamna. E un model pentru noi, mai ales in lupta cu birocratia, de care eu am fugit tot timpul.
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7026
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 11 Sep 2012, 07:35

ma...s-o auzi cum vorbestee...zici ca nu e sanatoasa la cap...cand trebuia cate un formular si autoritatile nici nu stiau despre ce e vorba...ea incepea....cum domnule?...eu vreau sa aduc bani in tara de la UE si dumneata nu ma ajuti????zi cine e seful dumitale!...seful sefului dumitale!...si trebui sa stie cineva de formularu asta!...eu ii dadeam dracu in locul ei...si incheiam!!!
la un control au venit aia neanuntati...si in stupina..aveam un loc unde fumam..la umbra...rezemat de gard ca lumea...cu chicerele intinse..boierieee!~!!.si pe jos in jurul meu numai chistoace de kentan lung...si cand au venit aia si au vazut chistocareala aia...au turbat..ca nu e igienic...s-a apucat soacra-mea...le-a adunat pe toate...a facut luna...mi-a pus si scrumiera cu nisip sa se stinga!...si mi-a zis...gata!!!de-acu sa nu mai vad un chistoc pe jos....aseara am dat o fuga cu ea la stupi...sa vad daca a furat cineva gardu!!!.si prima grija...m-am asezat comod sa trag o lulea...m-a pazit!!! si din reflex...da-i cu chistocu pe jos.!!!....a sarit ca arsa...ia chistocu!!!!!puteam sa zic ceva????m-am aplecat si am executat!! bine ca nu m-a pus sa le adun atunci pe toate...ca muream de shale!!!!
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde cristi_vidican » 11 Sep 2012, 07:40

nea Janese,
ma mir că până acum n-a făcut din matale un sfânt. :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7026
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 11 Sep 2012, 07:47

sa vezi cum trage de mineee...hai la stupi! ..ca a venit vremea sa faci aia...hai la stupi ca trebui tratati a doua oara!...si trebui sa merg ca mi-e rusine,dracu de ea!!!..de-ar fi dupa ..mineeee..orice activitate ar incepe cu o pauza!!!.ma ridic si plec.. bomban in gandu meu si dau din chicere..ma lasa pe mine sa merg inainte totdeauna...si ma struneste din spate sa-i dau mai repede ,sa nu ma calce pe calcaie din urma!!!!ii mai zic:..lasa-ma bre dracu ca nu mai pot!!!!pai ce eu crezi ca mai pot???si eu bomban si zic cu voce tare...lasa-te ma de apicultura si du-te la televizor!!!!...eu de o suta si ceva de kile......preget...de zici ca am o suta de ani!!!!putoareeee!!!
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde trantor » 11 Sep 2012, 10:19

janese scrie:sa vezi butoaie de miere ce face soacra-mea acu!!! :lol:
eu consider ca femeia asta de 56 de ani si 42 de kile este un exemplu pentru tinerii care se vaita de birocratie.....etc..o dai afara pe usa..ea intra inapoi ca si cum nu s-a intamplat nimic.....sper sa nu o luati a lauda!!! ;)

Ce ar fi sa-i treaca prin cap d-nei Niculina sa scape de ginere?

Sa traiesti Janese! Boierule! Te vaicari de banii pe care ii baga mama soacra-n curte! Hai implicare, ca astia stiu sa-i ia si inapoi.
....
trantor
 
Mesaje: 306
Membru din: 24 Feb 2011, 14:48

Re: poze de ping pong 2

Mesajde iunicu » 11 Sep 2012, 13:59

De toata isprava doamna Niculina. Nene Janese, cat de curand, in stupina dumneaei nu o sa mai tragi decat cateva fumuri din afumatoare ca din narghilea, ca tigarile o sa le predai la punctul PSI :lol:
Sa-ti traiasca soacra ca strasnica femeie mai e din ce povestesti matale.
Odihneste-te in pace Gica!
Odihneste-te in pace Kamy!
Avatar utilizator
iunicu
 
Mesaje: 1163
Membru din: 02 Oct 2011, 12:59
Localitate: Silistea Snagovului(IF) 38 ani

Re: poze de ping pong 2

Mesajde balanescuadrian » 12 Sep 2012, 12:07

janese scrie:....!



vii la targ sambata? ne gasim acolo?
Avatar utilizator
balanescuadrian
 
Mesaje: 289
Membru din: 24 Feb 2011, 09:44

Re: poze de ping pong 2

Mesajde CORNEL V. » 12 Sep 2012, 20:36

...nu vine ca are de inramat diploma soacrei :lol: :lol: :lol:

ps.nea Jane,felicitari soacrei pentru diploma ...dar de fapt cum am vazut-o ,nici nu ma mira ca a reusit :)
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: poze de ping pong 2

Mesajde popageorgian » 12 Sep 2012, 21:19

CORNEL V. scrie:...nu vine ca are de inramat diploma soacrei :lol: :lol: :lol:

:)

cred ca va face o rama din lemn de tei alb :lol:
http://popageorgian86.sunphoto.ro/

Un om cinstit este cea mai nobila lucrare a Lui Dumnezeu
Avatar utilizator
popageorgian
 
Mesaje: 770
Membru din: 21 Iul 2011, 15:07
Localitate: Gaesti Dambovita

Re: poze de ping pong 2

Mesajde balanescuadrian » 13 Sep 2012, 07:44

CORNEL V. scrie:...nu vine ca are de inramat diploma soacrei


de-ar fi asa de usor sa faci o rama..eheiii .... nea Janese dupa cum il stiu o va face din cedru si pin in combinatie cu sequoia, poleite cu un strat fin de ceara si argint....! :lol: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar utilizator
balanescuadrian
 
Mesaje: 289
Membru din: 24 Feb 2011, 09:44

Re: poze de ping pong 2

Mesajde arnautu valentin » 13 Sep 2012, 09:23

nea jane !fa bre rama din cornier bre ca asa e cel mai ieftin...1la cat esti de zgarcit...!hagi tudoseeee!
adi1574
arnautu valentin
 
Mesaje: 188
Membru din: 09 Apr 2011, 08:14
Localitate: Cocorastii Mislii, Prahova

Re: poze de ping pong 2

Mesajde mihai v » 13 Sep 2012, 11:02

Nea Eugen, dar stingator langa scrumiera ai?
Acu pe bune cat e pretul la o matca sa stiu cati bani strang.
mihai v
 
Mesaje: 13
Membru din: 08 Apr 2011, 19:40
Localitate: Moreni - Dambovita

Re: poze de ping pong 2

Mesajde balanescuadrian » 16 Sep 2012, 19:41

pentru ca a fost zi de targ ..am purces in calatorie ..si m-am decis sa vizitez cel mai tare apicultor zonal - Razvad, judetul Dambovita!! :mrgreen: ... nea Janese tragea zavorul !! :mrgreen:
Fişiere ataşate
DSCN1866.jpg
Ultima oară modificat de balanescuadrian pe 16 Sep 2012, 19:57, modificat de 4 ori în total.
Avatar utilizator
balanescuadrian
 
Mesaje: 289
Membru din: 24 Feb 2011, 09:44

Re: poze de ping pong 2

Mesajde balanescuadrian » 16 Sep 2012, 19:42

nea Janese plangandu-se ..." invata-ma nepoate..invata-ma ca nu stiu si ma fac de ras!" :mrgreen:
Fişiere ataşate
DSCN1874.jpg
Avatar utilizator
balanescuadrian
 
Mesaje: 289
Membru din: 24 Feb 2011, 09:44

Re: poze de ping pong 2

Mesajde balanescuadrian » 16 Sep 2012, 19:43

nea Janese atent la explicatiile nepotului!!!! :mrgreen:
Fişiere ataşate
DSCN1873.jpg
Avatar utilizator
balanescuadrian
 
Mesaje: 289
Membru din: 24 Feb 2011, 09:44

AnteriorUrmătorul

Înapoi la POZE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator