Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA POZE

Sectiune pentru poze , unde poti incarca diferite poze care au ca subiect apicultura.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: poze de ping pong 2

Mesajde mircea » 15 Ian 2015, 20:57

Mihai, am o rugaminte la tine.
Mai multa seriozitate in ce scrii, pentru ca altfel faci din subiectele unde postezi un fel de Urzica.
Nu e bine nici pentru tine, nici pentru forum.
Un pic de rigoare nu strica niciodata.
Nu am vazut niciodata o salbaticiune, tanguindu-se. O pasare, care moare inghetata pe o creanga, cade fara sa-si planga vreodata de mila !
www.stuparitul.com
Facebook Grup Stuparitul
Avatar utilizator
mircea
Site Admin
 
Mesaje: 1458
Membru din: 17 Feb 2011, 17:33

Re: poze de ping pong 2

Mesajde CORNEL V. » 15 Ian 2015, 21:00

MIHAI BALS scrie:
CORNEL V. scrie:Mihai,ce-ai frate?
Te deranjeaza daca Janese spune adevarul?
Nu vreau sa te jignesc...departe de mine gandul,dar daca nici Janese nu stie cu ce se mananca apicultura...atunci eu ma las de ea.

mare grija!
viroza e in floare!
afecteaza toate simturile!

La mine o fi viroza...la tine?
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 15 Ian 2015, 21:18

eu atata vad legat de varooza 2014: cine a acordat atentie varoozei,asa cum a acordat in fiecare an,nu a avut probleme de depopulari in anul apicol 2013-2014!...nici cel care are albine de doi ani...nici cel de cinci ani,nici cel de-o viata!!!ca nu s-a facut miere ca in anii trecuti, este adevarat,dar in privinta sanatatii albinelor,nu este diferenta fata de anii trecuti!!
@cornel v!
oltene...nu e de la viroza,ma!!!...e de la lene...cu cat trandavesti mai mult...cu atat iti vine sa zaci!!!...boala se duce pe picioare zic batranii!!!!..asta inseamna rame insarmate...tamplarie...cate putin in fiecare zi!!!!sistematic!
cu pupe si cu l5s nu vorbesc pana nu or pune poze concrete din stupina lor!!!..nu poze cu zapada pe capace,sau cu alinierea atza a randurilor de cutii!!! :lol: apropos...aveti ma albine in ele???? :P
@ pupe:...care a avut ma neobrazarea sa spuna despre tine cum ca ai fi harnic???? :lol:
semneaza ..janese harnicul.

ala din filmul tau, e DD-u l'''americanul"...ca numai el taie cainilor frunza la ora asta !!!!
DD-uleeeee! daca-l vezi pe ANDREI RN pe acolo...spuner-i ma ca in fiecare zi face nevasta-mea ciorba de fasole!!!!fara carne!!!
Ultima oară modificat de janese pe 15 Ian 2015, 21:35, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde popageorgian » 15 Ian 2015, 21:31

ai terminat ramele asa repede nea eugene? :shock:
http://popageorgian86.sunphoto.ro/

Un om cinstit este cea mai nobila lucrare a Lui Dumnezeu
Avatar utilizator
popageorgian
 
Mesaje: 770
Membru din: 21 Iul 2011, 15:07
Localitate: Gaesti Dambovita

Re: poze de ping pong 2

Mesajde LUCIAN AVRAM » 15 Ian 2015, 21:32

nea Eugene , mai ai bre sicriele alea in gradina ? :lol:
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 15 Ian 2015, 21:37

da ,ma le am ...vreti niste poze???... a ramas gicanu dator la mine cu niste morti mai mari...mi-a luat si masuraaa...dar a plecat cu ruleta cu tot!...bine ca nu i-am dus cheresteaua sa ii croiasca!!! :P
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 15 Ian 2015, 21:39

popageorgian scrie:ai terminat ramele asa repede nea eugene? :shock:

ba putoareee!!!... de maine iti fac foaie de lucru!!..sa justifici ce faci in fiecare zi!!!ia zi ma adevarat...azi te-am sunat la ora zece dimineata si nu te sculasei inca!!!...soarele era de-o sulita pe cer!! deja la ora aia ma intorceam cu vitele de la pascut!!!si cu doi saci de buruian pentru purcei!!!ca de catei nu am avut parte!!!!
Ultima oară modificat de janese pe 15 Ian 2015, 21:40, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde Florin Dobre » 15 Ian 2015, 21:40

Pune bre niste poze cu sicriele sa vaza ochiul! :shock:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 15 Ian 2015, 21:41

Florin Dobre scrie:Pune bre niste poze cu sicriele sa vaza ochiul! :shock:

le pun ma!...dar dupa ce va mai perpeliti nitzel!!! :P :lol:
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde Ioan Guist » 15 Ian 2015, 21:41

Ba, total de acord cu tine.Cine o stat cu ochiu pe albina si treaba, din anul trecut nu o lipsit decat mierea multa.Varoza si alte alea sunt sub control si lipsesc cu desavarsire ca in restul anilor.Fiinca sunt ....stupii mei.

Cat despre restul... :lol: de aia te iubesc ma! Ca esti capabil sa te uiti la tine in oglinda si la filmul meu si iara la oglinda si iara la film si dupa ce faci asta de douzeci si patru de ori o sa vezi ca semanati leit.Uite ,eu asta fac de la Craciun si pana acum,sa-mi trag palme daca am facut ceva in astea 3 saptamani.Schiat (apropos maine ma duc cu toata familia adica 20 de insi la schiat la o cabana inchiriata) plimbat, acte (cica) socializat cu oricine vrea sa dea o cafea ...bla bla bla.Da de luni intruu in pita.Da-mi o idee de ce sa ma apuc.Nu pomenii de turte. :lol:

am uitat sa scriu da in filmulet sunt eu inainte sa ma pun in pat la somn.
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: poze de ping pong 2

Mesajde popageorgian » 15 Ian 2015, 21:42

Florin Dobre scrie:Pune bre niste poze cu sicriele sa vaza ochiul! :shock:

astia sunt aia pe vertical! sa-i vezi pe cei orizontali ;)
Ultima oară modificat de popageorgian pe 15 Ian 2015, 21:43, modificat 1 dată în total.
http://popageorgian86.sunphoto.ro/

Un om cinstit este cea mai nobila lucrare a Lui Dumnezeu
Avatar utilizator
popageorgian
 
Mesaje: 770
Membru din: 21 Iul 2011, 15:07
Localitate: Gaesti Dambovita

Re: poze de ping pong 2

Mesajde LUCIAN AVRAM » 15 Ian 2015, 21:42

janese scrie:da ,ma le am ...vreti niste poze???... a ramas gicanu dator la mine cu niste morti mai mari...mi-a luat si masuraaa...dar a plecat cu ruleta cu tot!...bine ca nu i-am dus cheresteaua sa ii croiasca!!! :P


da matcile alea care au rupt gura targului mai respira ? :D
LUCIAN AVRAM
 
Mesaje: 1308
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10

Re: poze de ping pong 2

Mesajde janese » 15 Ian 2015, 21:44

nu sant astia ma!!! argeseanul zice de mortii aia 4 intr-unu!!!am sapte bucati...lungi cat coparselu!!!

@ pupe...lasa ma nu de luni!!!mai bine de miercuri ca luni este prea aproape si nu ti-ai inghitzit inca galbenushu!!!
Ultima oară modificat de janese pe 15 Ian 2015, 21:45, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: poze de ping pong 2

Mesajde popageorgian » 15 Ian 2015, 21:45

janese scrie:nu sant astia ma!!! argeseanul zice de mortii aia 4 intr-unu!!!am sapte bucati...lungi cat coparselu!!!

ii stiu!
Doamneeeeee !!!! ce amintiri iti starneste!!!
http://popageorgian86.sunphoto.ro/

Un om cinstit este cea mai nobila lucrare a Lui Dumnezeu
Avatar utilizator
popageorgian
 
Mesaje: 770
Membru din: 21 Iul 2011, 15:07
Localitate: Gaesti Dambovita

Re: poze de ping pong 2

Mesajde CORNEL V. » 15 Ian 2015, 21:47

Nea Jane,acum doua zile am avut drum la capitala...m-am gandit doua zile sa trec pe la matale sa-ti aduc o mana de cuie ,o bobina de sarma,material de rame...ca deh ai pofta de munca si nu ai cu ce face treaba...harnicutule :lol:
Avatar utilizator
CORNEL V.
 
Mesaje: 1138
Membru din: 23 Feb 2011, 13:10
Localitate: Tg-Carbunesti :Gorj

Re: poze de ping pong 2

Mesajde Florin Dobre » 15 Ian 2015, 21:48

Eu stiam ca sicriele sunt pe orizontala. Sau la voi se ingroapa precum chinezii, in picioare? :lol:
Suntem pulbere de stele.
Avatar utilizator
Florin Dobre
 
Mesaje: 4653
Membru din: 09 Apr 2012, 22:57
Localitate: Stefanesti, Arges

AnteriorUrmătorul

Înapoi la POZE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori