Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA POZE

Sectiune pentru poze , unde poti incarca diferite poze care au ca subiect apicultura.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Poze de..departe.

Mesajde calin bondaru » 31 Dec 2013, 01:15

Sunt in vacanta in italia si confirm faptul ca a plouat cateva zile non-stop!
Am intalnit zone inundate, drumuri blocate...
Astfel de momente sunt greu de trecut dar nu avem incotro!
in ce regiune sunteti?
calin bondaru
 
Mesaje: 176
Membru din: 24 Feb 2011, 15:17
Localitate: Dorohoi

Re: Poze de..departe.

Mesajde italianu » 31 Dec 2013, 06:27

Piemonte,provincia di Novara,linga Lago Maggiore
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: Poze de..departe.

Mesajde ves.lucian.zabrani » 31 Dec 2013, 06:42

Tare rau imi pare pentru ce ti s-a intamplat !!!
sper sa reusesti sa-ti refaci efectivul !!!
iti doresc un an nou fericit !!!
:P :P :P
Sa traim cu si in HRISTOS , singura noastra bucurie si nadejde neinselatoare !!!
Se poate trai fara sa ai albine !!! DAR CE ROST ARE ???
Nu-mi pare rau ca ma inteapa albina !!! Imi pare rau ca moare dupa ce ma inteapa !!!
Avatar utilizator
ves.lucian.zabrani
 
Mesaje: 5869
Membru din: 24 Feb 2011, 11:57
Localitate: Zabrani

Re: Poze de..departe.

Mesajde italianu » 31 Dec 2013, 07:00

Multumesc la fel.
Atit ca anul acesta vroiam sa fie un an de .....miere! :lol:
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: Poze de..departe.

Mesajde un OM » 31 Dec 2013, 10:46

Imi pare rau de ce vi s-a intamplat. Am trecut si eu prin foc si apa. Am mers mai departe.
In ce priveste asigurarile, la noi in tara, am primit la un moment dat telefon de la o fatuca, broker de asigurari. Am directionat-o la seful de asociatie, gandind ca la un numar mai mare de stupi se vor face oarece reduceri. S-a redus asigurarea la aproximativ 90 lei pe stup!!! Cati dintre noi am fi platit suma aceasta?
Avatar utilizator
un OM
 
Mesaje: 1941
Membru din: 24 Feb 2011, 21:57
Localitate: Prundu-Giurgiu

Re: Poze de..departe.

Mesajde modigliani » 31 Dec 2013, 10:59

Berlusconi , ti-am zis , mah , ca-mi pare rau de pierderea ta . In schimb ma bucura mult sa vad ca ai totusi un moral destul de bun .

Pai , fratioare , daca tot ai asa un moral , ..... daca tot te tragi de plaiurile in care s-a inventat "hazul de necaz" , ..... de ce nu deschizi , neica , un topic cu ..... Stupul Amfibie ?
Ii umilesti si pe Ursu , si pe Margarit , si pe alde toti astia de habar n-au ..... :D :D :D
modigliani
 

Re: Poze de..departe.

Mesajde janese » 31 Dec 2013, 11:08

capu sus si pieptu-nainte italianuleee!!!
modigliani.....la apicultura care o stie italianu, se repune pe picioare, repede :P
la multi ani!
pe langa haz de necaz....la noi mai e si o vorba....DUMNEZEU nu doarme!!!! :lol: :lol: italianule...mai du-te si tu pe la biserica ma!!!!
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: Poze de..departe.

Mesajde italianu » 31 Dec 2013, 11:40

janese scrie:capu sus si pieptu-nainte italianuleee!!!
modigliani.....la apicultura care o stie italianu, se repune pe picioare, repede :P
la multi ani!
pe langa haz de necaz....la noi mai e si o vorba....DUMNEZEU nu doarme!!!! :lol: :lol: italianule...mai du-te si tu pe la biserica ma!!!!



Multumesc de urări,asemenea.
In e previste biserica, ioi să nu te audă nevasta-mea, că-mi zice : ,, no vezi ma , io de cînd îti tot spun" :lol:
Modi ,multă lume îmi zice că-s prea calm in cazul de față,da' eu am trecut deja la faza urmatoare, ce rost mai are sa plíngi si sa-ti smulgi parul?Oricum, fapta e deja consumată!
In ce priveste l-am avut si pe ăla(stup. amfibie) ,sa vezi ce fata faceam ,cind îi rasuceam în apă si-i auzeam ca zumzăie nevoie mare(mi-au dat si ,,plata' vre-o citeva :lol: )
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: Poze de..departe.

Mesajde modigliani » 31 Dec 2013, 11:47

italianu scrie:Modi ,multă lume îmi zice că-s prea calm in cazul de față,da' eu am trecut deja la faza urmatoare, ce rost mai are sa plíngi si sa-ti smulgi parul?Oricum, fapta e deja consumată!


Bai Giordano , ..... cu asta ti-ai spalat multe pacate !
E un proverb ce spune asa :

" Astazi este prima zi din cat ti-a mai ramas de trait " .....
modigliani
 

Re: Poze de..departe.

Mesajde calin bondaru » 31 Dec 2013, 13:41

sunt langa tine la ivrea
calin bondaru
 
Mesaje: 176
Membru din: 24 Feb 2011, 15:17
Localitate: Dorohoi

Re: Poze de..departe.

Mesajde lucky5strike » 31 Dec 2013, 15:50

Stiu doua cazuri similare petrecute anul acesta la doi colegi de pe forum din jud Braila si Iasi.

I-au plasat in zone similare cu a lui peterneamt... pe principiul ca... n-o sa mi se intample tocmai mie... ca sunt aici... ca in 4-5 zile o tulesc.

----

Capul sus, privirea in fata, ce nu te omoara, mai tare te face.
Pax vobiscum!
lucky5strike
 
Mesaje: 6248
Membru din: 18 Feb 2011, 19:02
Localitate: DOLJ

Re: Poze de..departe.

Mesajde dicu.ion57 » 31 Dec 2013, 18:14

ITALIANU sincer i-mi pare rau de situatia ta.Am fost si eu lovit odata de inundatii si din 170 am mai recuperat 50.Mie nu mi i-a luat apa ,ci din cauza ca nu m-am putut duce la stupi aproape o luna si jumatate ca nu aveam cai de acces din cauza ca baltea apa si pe drum si pe cimp nu mai vorbesc ,albinele au blocat cuiburile cu miere nu am putut sa extrag la timp,nu amai avut unde sa depuna oua si am ramas cu stupi plini de miere dar albina cite un pumn doi ,la fiecre stup.Am avut avanajul ca am scos miere la greu dar si pierderea a fost pe masura.Asa cum spune si colegi de forum tine capul sus
cred ca durerea este mare,dar poate vei primi un ajutor sa-ti mai refaci din efectiv Daca ai fi in tara eu ti-as da cteva fam,s-au roiuri pentru ca in situatia ta cunosc bine starea de spirit in care te afli.Chiar daca anul il inchei cu suparare ,eu i-ti doresc un nou an mai bun ,moral noi te sustinem cit putem dar si patania ta va ramine de poveste asa cum a ramas si la mine.Te salut si-ti doresc noroc in recuperarea stupilor.
dicu.ion57
 
Mesaje: 517
Membru din: 02 Sep 2012, 15:39
Localitate: Urziceni ialomita

Re: Poze de..departe.

Mesajde italianu » 31 Dec 2013, 20:05

Multumesc frumos pentru gindul bun,dar necazul nu m-a lasat chiar in ,,fundul'' gol si cu sanatate de la D-zeu le refac.Asta e ,..mergem inainte!
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: Poze de..departe.

Mesajde MIHALACHE » 01 Ian 2014, 20:27

LA MULTI ANI SI FII TARE MERGI TOT ANAINTE.SA FII SANATOS AI SA TRECI SI PESTE ACEST INCIDENT
Avatar utilizator
MIHALACHE
 
Mesaje: 168
Membru din: 23 Sep 2012, 16:28
Localitate: MIHAILESTI-GIURGIU

Re: Poze de..departe.

Mesajde italianu » 01 Ian 2014, 20:34

MIHALACHE scrie:LA MULTI ANI SI FII TARE MERGI TOT ANAINTE.SA FII SANATOS AI SA TRECI SI PESTE ACEST INCIDENT


Multumesc ! De trei zile usuc la rame,că am avut soare si vre-o 5-8° C .Azi m-am uitat la roiurile din polistiren recuperate din apa,dar din 5 ,doar 2 sint OK. :?
Intelepciunea vine (o)data cu virsta,...dar nu la toti!
Avatar utilizator
italianu
 
Mesaje: 993
Membru din: 17 Mar 2013, 09:58
Localitate: Suno,Tîrnăveni

Re: Poze de..departe.

Mesajde alt stupar » 12 Ian 2014, 22:29

Italiene... noutati sunt ?
Cum ai scos-o la capat, tine vremea cu tine ?
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova

AnteriorUrmătorul

Înapoi la POZE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori