Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA POZE

Sectiune pentru poze , unde poti incarca diferite poze care au ca subiect apicultura.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde gusoiu_gigi » 17 Sep 2011, 21:08

liviu1965 scrie:Buna ideea ta . Folosesti "cap tractor" . Gasesti usor sa inchiriezi.
Partea proasta e , vorba lui alin m ..... cu impotmolirea. Dar daca e uscat , e bine.


Ieste foarte adevarat cu inpotmolirea daca ai ramas pe loc nu te mai misci , iti trebuie wola sau un utilaj greu . am
patito de cateva ori ...[asta ieste avantaje dezavantaje ] :) :)

se apropie de final santeriu.. :D :D
Fişiere ataşate
Fotogr.0026.jpg
Fotogr.0023.jpg
Avatar utilizator
gusoiu_gigi
 
Mesaje: 82
Membru din: 10 Apr 2011, 21:28
Localitate: Batrani Prahova

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde gusoiu_gigi » 17 Sep 2011, 21:20

arnautu valentin scrie:gigele!unge ma cutiile cu vasilina si scoate le pe gazon ca se vin roii singuri!intreaba l pe nea janese! :D


Adita cum ie bre cu vasilina, ca io anul asta ii gasisi prin pereti , pe stalp , in scorbura, dar na venit niciunul la cutie, zai tu lu fratelo ca acusi am 24 de cuti goale simi tebuie vasilina nene nu gluma,, :D :D :D
Avatar utilizator
gusoiu_gigi
 
Mesaje: 82
Membru din: 10 Apr 2011, 21:28
Localitate: Batrani Prahova

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde gica » 18 Sep 2011, 10:10

gusoiu_gigi scrie:Adita cum ie bre cu vasilina, :D :D :D

Vasilina aia nu merge la tine din doua motive:
- nu se vinde cu tancul de 1000 litri
- nu se da cu bidineaua cum trebuie la tine
Aia este pentru chibritelnitele lui Janese sa le gaseasca albinele prin copaci.
In stupii tai intra albinele de bunavoie.
Arnautu Valentin,frate-tau e distribuitor de 'vax albina cavaler pasta ' de-i faci reclama ? :lol:
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde janese » 19 Sep 2011, 09:13

razitori cu stupine de doi roni...asta santetzi!!!! :lol: ...maimutze!!!!

vaselina e f buna dar.....sa fie stupine bune in jur ca sa aiba cine sa roiasca....sa cunosti viatza albinei si sa intiueshti cam unde prefera un roi natural sa se asheze...chestii de cunoasterea vietzii albinei...nu de invartire centrifuga si ochii pe cantar!!!!.....si sa faci exact cum am zis eu acolo la anunturi!!!!...nu sunt nici un distribuitor......!!!!

trebui doar sa-tzi mearga mintea!!!!gicanule...sclerozatule!!!!! :lol: ai inceput iar sa ma naravezi????narodule!!!!

gusoiule,pretenu meu.....vezi ca ashtia vand tronsoane de cale ferata...cumpara vreo doi km pe la dridu...si fa o garnitura de tren!!!!
Ultima oară modificat de janese pe 19 Sep 2011, 09:21, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde janese » 19 Sep 2011, 09:19

gusoiu_gigi scrie:marim capacitatea la 114 apartamente... :D :D :D

cate kile are ma,de ai sprijinit remorca pe un scaun????...daca e asha usoara......nu ai nevoie de cap-tractor...potzi shi cu o caruta cu doi cai!!!!!dar nu martzoage ca la batrani-prahova...ci armasari ca in razvad-dambovita!!!!

daca ai renuntat la camera de dormit si de extractie...eu zic sa mai tzii si tu unu in bratze si sa fie de 115 apartamente!!!!calicule

ps...te saluta...janese...armasaru-stupar!!!!
Avatar utilizator
janese
 
Mesaje: 1817
Membru din: 08 Apr 2011, 12:03
Localitate: Dambovita, Razvad

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde gica » 19 Sep 2011, 09:58

Mai Gigi,Janese asta crede ca toti au stupii ca el sa puna 60 pe un carucior de carat butelia,sa lege caruciorul de bicicleta sa incalece si sa plece in pastoral.Vezi cum il roade la ranza.Da' ce-mi place cum se semneaza:
janese scrie:....ps...te saluta...janese...armasaru-stuparu!!!!

Ma armasarule,orice gloaba a fost armasar dar nu-i obligator ca orice armasar sa ajunga gloaba. :lol: :lol:
Maaaaa,cate chibritelnite mai ai dupa pastoralul din vara asta?
Vezi ca zic unii pe forum ca au vazut pe camp niste cutiute in care se aciuiasera vrabiile.Or fi ale tale?
Lasa ma ca-ti da soacra niste albine la primavara ca-i place cum te milogesti de ea.
Ce,tu nu te-ai prins ?
Sau asa speculezi?
Gigi da-i bataie cu lucrarea sa moara sovieticul de necaz.Auzi aici,pastoralist cu carucioru de butelii legat de bicicleta cu tractiune cacacioasa. :lol: :lol:
Avatar utilizator
gica
 
Mesaje: 1146
Membru din: 22 Feb 2011, 21:11
Localitate: Bumbesti Jiu (Sadu) -Gorj

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde victor s » 19 Sep 2011, 17:24

frumoasa lucrarea ta gigi...toata vara m-am uitat dupa mastodontul tau sau dupa dacia lui janese...nu v-am vazut pe niciunul...asta e...la vara... ;)
Avatar utilizator
victor s
 
Mesaje: 871
Membru din: 23 Feb 2011, 22:31
Localitate: Ploiesti

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde arnautu valentin » 20 Sep 2011, 16:56

victor s scrie:frumoasa lucrarea ta gigi...toata vara m-am uitat dupa mastodontul tau sau dupa dacia lui janese...nu v-am vazut pe niciunul...asta e...la vara... ;)

pai nu ai cum sa l vezi !nu spune niciodata unde e amplasata sstupina!
adi1574
arnautu valentin
 
Mesaje: 188
Membru din: 09 Apr 2011, 08:14
Localitate: Cocorastii Mislii, Prahova

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde gusoiu_gigi » 20 Sep 2011, 22:20

janese scrie:
gusoiu_gigi scrie:marim capacitatea la 114 apartamente... :D

cate kile are ma,de ai sprijinit remorca pe un scaun????...daca e asha usoara......nu ai nevoie de cap-tractor...potzi shi cu o caruta cu doi cai!!!!!dar nu martzoage ca la batrani-prahova...ci armasari ca in razvad-dambovita!!!!

daca ai renuntat la camera de dormit si de extractie...eu zic sa mai tzii si tu unu in bratze si sa fie de 115 apartamente!!!!calicule

ps...te saluta...janese...armasaru-stupar!!!!


Te luasi repede de mine , vazusi scaunu unde stateam si ieu la umbra si gustam o tuica de Batrani sa sti ca miam cumparat 6 cai frumosi ;) ;) sa duc pavilionul in pastoral si iam facut o modificare la spate sa pot sa agat si carucioare :lol: : aaace zici te bagi ii la vara ,,,hai ca anul asta nu ai vrut sa vi cand team chemat si ai daton baraa :oops:
Avatar utilizator
gusoiu_gigi
 
Mesaje: 82
Membru din: 10 Apr 2011, 21:28
Localitate: Batrani Prahova

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde gusoiu_gigi » 20 Sep 2011, 22:34

gica scrie:Mai Gigi,Janese asta crede ca toti au stupii ca el sa puna 60 pe un carucior de carat butelia,sa lege caruciorul de bicicleta sa incalece si sa plece in pastoral.Vezi cum il roade la ranza.Da' ce-mi place cum se semneaza:
janese scrie:....ps...te saluta...janese...armasaru-stuparu!!!!

Ma armasarule,orice gloaba a fost armasar dar nu-i obligator ca orice armasar sa ajunga gloaba. :lol: :lol:
Maaaaa,cate chibritelnite mai ai dupa pastoralul din vara asta?
Vezi ca zic unii pe forum ca au vazut pe camp niste cutiute in care se aciuiasera vrabiile.Or fi ale tale?
Lasa ma ca-ti da soacra niste albine la primavara ca-i place cum te milogesti de ea.
Ce,tu nu te-ai prins ?
Sau asa speculezi?
Gigi da-i bataie cu lucrarea sa moara sovieticul de necaz.Auzi aici,pastoralist cu carucioru de butelii legat de bicicleta cu tractiune cacacioasa. :lol: :lol:


Nene Gicca terminasi si santeriu ...sa moara de necaj nea Eujen cai facu agatatoare de carut la vagon si sa te ti la vara
:lol: o sal plimb pe calea ferata la Dridu pana se fac stupi marri ...si no sa mai vina vrabiute la cuti ci hultani daia de la Razvad care intorc din trei miscari ca nu au loc sa faca ocol..
Fişiere ataşate
Fotogr.0030.jpg
Avatar utilizator
gusoiu_gigi
 
Mesaje: 82
Membru din: 10 Apr 2011, 21:28
Localitate: Batrani Prahova

Re: modificari !!modificari!!!

Mesajde gusoiu_gigi » 20 Sep 2011, 22:38

arnautu valentin scrie:
victor s scrie:frumoasa lucrarea ta gigi...toata vara m-am uitat dupa mastodontul tau sau dupa dacia lui janese...nu v-am vazut pe niciunul...asta e...la vara... ;)

pai nu ai cum sa l vezi !nu spune niciodata unde e amplasata sstupina!


Adriene te manca ceafa bre ia povestestei tu lu Victor cum ie cu catelu lu pretenaru tau de la rapita :lol: :lol: :lol:
Avatar utilizator
gusoiu_gigi
 
Mesaje: 82
Membru din: 10 Apr 2011, 21:28
Localitate: Batrani Prahova

Anterior

Înapoi la POZE



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori