Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA PRODUSELE ALBINELOR

Discutii despre produsele albinelor , norme , legislatie , metode de producere si conservare . Diversificarea productiei si produselor in stupina...trebuie sa preocupe apicultorii romani .
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o fi?

Mesajde Adrian Vasile » 14 Mar 2013, 00:06

Va rog, sa va dati cu parerea, despre reteta minune folosita de Tatoiu(ea zicea ca a scapat de cancer) sunt curios si alte pareri sau experiente.
sursa: http://www.youtube.com/watch?v=V2KRlv_3nU
E un subiect foarte interesant!!
Consuma apicole de calitate, ai grija de unde cumperi!!!!!
Adrian Vasile
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2013, 12:27
Localitate: Baia mare

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde ovidiu_78 » 14 Mar 2013, 00:51

Cauta pe forum,sau youtube,nu deschide topicuri despre ce s-a mai vb,cred ca pana la urma tot retete urmaresti tu :lol: :lol: :lol:
Bafta
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Adrian Vasile » 14 Mar 2013, 00:53

Ovidiu multumesc de incurajare,dar sunt atatea pareri despre acest subiect ,pro si contra,ma gandeam ca aici e locul cel mai bun sa vorbim despre el!
Consuma apicole de calitate, ai grija de unde cumperi!!!!!
Adrian Vasile
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2013, 12:27
Localitate: Baia mare

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde proapis13 » 14 Mar 2013, 00:58

S-a vorbit si pe forumul vechi despre reteta Tatoiu cum o cunoastem cu totii
http://stuparitul.3xforum.ro/post/7037/1/Monica_Tatoiu/
Am scris in 2010 ca o sa vin cu rezultatele la cei carora le-am dat-o,scriu maine ca acum e tarziu
salve :D
Informatia se gaseste in carti,carti pe care din pacate,odata cu feisbucareala apiculturii,nu le mai citeste nimeni...
Avatar utilizator
proapis13
 
Mesaje: 7329
Membru din: 24 Feb 2011, 17:20
Localitate: Drobeta Turnu-Severin

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Adrian Vasile » 14 Mar 2013, 01:01

Multumesc !astept sa vad ce ai de zis.Noapte Buna!
Consuma apicole de calitate, ai grija de unde cumperi!!!!!
Adrian Vasile
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2013, 12:27
Localitate: Baia mare

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde ovidiu_78 » 14 Mar 2013, 01:01

Uite aici

http://youtu.be/rdNhn3qeYrI

Daca nu merge cauta pe youtube reteta tip monica tatoiu by dragos2006
"Nadejdea mea este Tatal,scaparea mea este Fiul, Acoperamantul meu este Sfintul Duh,Treime Sfanta,Slava Tie"
Avatar utilizator
ovidiu_78
 
Mesaje: 1386
Membru din: 29 Iun 2011, 19:59
Localitate: oradea

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Adrian Vasile » 14 Mar 2013, 01:03

Reteta o cunosc am auzit de la ea ce era de zis, dar doream alte pareri si daca ar functiona ,sau a functionat si la alte persoane!
Consuma apicole de calitate, ai grija de unde cumperi!!!!!
Adrian Vasile
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2013, 12:27
Localitate: Baia mare

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Dragos2006 » 14 Mar 2013, 09:07

La cei imunodeprimati a mers foarte bine , mai ales la copii . La inceput am fost putin sceptic dar dupa ce am vazut rezultatele am inceput sa consumam si noi in casa . Secretul este sa ai produse de cea mai buna calitate , in nici un caz polen uscat dat la rasnita.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Badea. claudian » 14 Mar 2013, 12:23

Si la noi in casa se consuma la "greu" mai ales de cand sora mea a avut rezultate bune in urma consumului retetei miraculoase !!!..... in urma ultimului set de analize doctorul s-a uitat mirat la ia si a intrebato: ce ai facut de analizele teau iesit asa de bine ?
Avatar utilizator
Badea. claudian
 
Mesaje: 283
Membru din: 26 Mar 2011, 13:59
Localitate: Ticleni.Jud Gorj

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Adrian Vasile » 15 Mar 2013, 01:02

Oau cat sunt de -ncantat !Si eu zic ca mai bine polen crud,decat cel uscat ,si eu ma gandeam ca e ok combinatia pentru ca e tot ce are mai bun stupul,albinele,ma gandesc ca daca avem si o alimentatie sanatoasa fara carne si produse animale sigur da rezultat!
Consuma apicole de calitate, ai grija de unde cumperi!!!!!
Adrian Vasile
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2013, 12:27
Localitate: Baia mare

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde amina » 28 Mar 2013, 20:05

am facut si eu reteta lui tatoiu insa nu -mi placea la gust si am dat-o unor pers. care aveau probleme cu stomacul ,de acum 2 ani si mi-au spus ca nu mai au probleme,bineinteles nu aveau cancer ,cred ca ulcer
amina
 
Mesaje: 95
Membru din: 05 Iul 2011, 22:13
Localitate: iasi

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde davcosti » 29 Mar 2013, 00:06

:arrow: Cum a reușit Monica Tatoiu să vindece Cancerul cu Miere:
A luptat cu cancerul de două ori și l-a învins în ambele rînduri. Monica Tatoiu, figură cunoscută în lumea afacerilor după ce a condus compania Oriflame vreme de 14 ani a povestit în cadrul unui interviu despre tratamentul pe care l-a urmat și despre efectele miraculoase ale leacurilor naturale. Rețeta pe care a urmat-o Monica Tatoiu: - Lăptișor de matcă - 4 grame - Miere de salcâm, luată de la Plafar - 1,5 kilograme - polen măcinat - 300 de grame - ser fiziologic - 200 mililitri - tinctură de propolis - 150 de grame Toate ingredientele se amestecă, apoi pasta creată se pune la frigider. Se ia o linguririță dimineața, la prânz și seara, pe stomacul gol, sau cu ceai. Puteți mânca după 30 de minute."Nu cred că i-ar dăuna și unui Om sănătos!" :!:
Avatar utilizator
davcosti
 
Mesaje: 158
Membru din: 20 Ian 2013, 19:02
Localitate: București-Stupina în Argeș

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Dragos2006 » 29 Mar 2013, 15:51

Aceasta reteta se apropie ca si calitati de alimentul suprem . Eu din experienta am adus doua modificari : doar cu polen proaspat pastrat la congelator deoarece asa nu se pierd uleiurile volatile care sunt extrem de importante . Si doi , fara ser fiziologic deoarece atunci cand folosesti polen proaspat se compenseaza la nivel de umiditate.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Adrian Vasile » 01 Apr 2013, 13:45

Asa e produsele apicole sunt deosebite prin compozitia lor ,si e pacat ca oamenii din Romania consuma atat de putin ,am sa postez compozitia polenului crud poate asa mai stimulam pe cei care nu folosesc:).Polenul crud prin compozitia lui este un tezaur de vitamine, liposolubile A (şi provitamina A), D, E, F, cât şi hidrosolubile C, P (rutin), acid folic, B1, B2, B3 (PP), B5, B6, B8 (H), conţinând atât macroelemente minerale Ca, Mg, P, K, Na cât şi microelemente Cu, Fe, Mn, Ni, S, Se, Si, Zn, B, Co, Cr, I, Mo.

Seleniul din polenul crud este antioxidant, detoxifiant, anticanceros si antitumoral.
indiferent ca sunteti sanatosi sau cu probleme de sanatate consumati produse apicole (cele originale de la apicultori seriosi).
Consuma apicole de calitate, ai grija de unde cumperi!!!!!
Adrian Vasile
 
Mesaje: 13
Membru din: 28 Feb 2013, 12:27
Localitate: Baia mare

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Danai » 12 Aug 2013, 23:50

Reteta este foarte eficienta,si vorbesc din experienta proprie.Mama a fost diagnosticata cu cancer la stomac si metastaza la ficat acum patru ani,si au trimis-o acasa pentru ca "nu mai aveau ce sa ii faca" .Asa ne-am hotarat sa incepem tratamentul de care vorbeste doamna Tatoiu ,dandu-i 3 luni acest amestec,dupa care 3 luni am schimbat si i-am dat un gel de aloe vera si tot asa am schimbat din trei in trei luni.Si atat!s-a vindecat fara chimioterapie,fara nici un fel de medicamente ,ci numai cu credinta si produse naturale.Nu sfatuiesc pe nimeni sa renunte la tratamentele pe care le prescriu medicii si nici nu promovez nimic,la unii functioneaza,iar la altii nu....merita insa incercat,nu cred ca poate face rau cuiva.Va doresc la toti sanatate si nu subestimati puterea produselor naturale,in fond ele ne-au fost lasate de la Dumnezeu si nu antibioticele si nu aspirinele samd.industria farmaceutica este una dintre cele mai infloritoare afaceri,daca nu CEA MAI....asa ca alegerea este a fiecaruia dintre noi!
Danai
 
Mesaje: 1
Membru din: 12 Aug 2013, 23:28

Re: Reteta minune:miere+propolis+polen crud+laptisor=asa o f

Mesajde Phelp » 14 Iun 2016, 18:30

Bună ziua!!! Vă rog ajutați-mă cu rețetă minune! De unde pot sa o achiziționez în siguranță și calitativ?!
Mulțumesc anticipat!!!
Phelp
 
Mesaje: 1
Membru din: 14 Iun 2016, 18:25

Următorul

Înapoi la PRODUSELE ALBINELOR



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori