Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA BAZA MELIFERA - PLANTE , ARBUSTI , ARBORI

In aceasta sectiune se poarta discutii despre baza melifera existenta in Romania . Poze si informatii despre plante , arbustii si arbori cu potential melifer.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Coriandru

Mesajde yokoz777 » 14 Iun 2013, 22:08

este un pret corect,pe masura muncii depuse.
Un electrician îşi găseşte băieţaşul bandajat la un deget.
- Ce ai păţit?
- Am prins o albină care avea un capăt neizolat.
yokoz777

LINK-URI SPONSORIZATE

SPONSOR

Mesajde yokoz777 » 25 Iun 2014, 07:42

Iaca am ajuns si in acest an la corandru aflat in plina foare :) Planta mare,mai frumoasa ca anu trecut dar baiu e ca nu prea baga nectar :roll: 4zile de vreme frumoasa,de cules si abea daca am 1kg pe plus.Are cineva idee ce se intampla? Tre ciudat este anu asta..toate sunt pe dos.Daca nu o da nici floarea soarelui ne-am omenit.
- Ce ai păţit?
yokoz777

Mesajde libertini » 25 Iun 2014, 13:42

Salutare tuturor,este foarte ciudat anul acesta nici vremea natura numai tine cu noi din n motive,este greu pentru cei ce traiesc din apicultura.Bafta tuturor
libertini

Mesajde yokoz777 » 27 Iul 2016, 08:16

Va salut cu respect dupa ceva timpt de liniste pe aici.In acest an coriandrul a fost dezamăgitor din păcate,a fost o producție modesta. Dar principala problema e ca am cam ramas fara albina la floarea soarelui.Atat de mult s-a uzat albina,a mai patit cineva fenomenul asta? Am primit foarte multe întrebări cum e mierea de Coriandru..este aparte!va astept in Constanta sa degustati ;)
- Ce ai păţit?
yokoz777

Anterior

Înapoi la BAZA MELIFERA - PLANTE , ARBUSTI , ARBORI