Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

facilitarea studentilor la infintare PFA?

Mesajde cristysuli » 02 Feb 2012, 20:01

salut am si eu o intrebare daca ma poate ajuta si pe mine cineva ,pentru masura 141 ,sunt eligibil si acum tre sa ma autorizez sa imi faca pfa.
am inteles k pentru studennti este HG 166/2003 dar pentru a beneficia trebuie sa fiu integralist sau doar sa fi promovat anul sa mi-se elibereze acea adeverinta?
cristysuli
 
Mesaje: 1
Membru din: 02 Feb 2012, 19:53

Re: facilitarea studentilor la infintare PFA?

Mesajde alt stupar » 02 Feb 2012, 22:58

strict ce prevede legea:
"Art. 2
(1) Pentru a beneficia de scutirile de la plata taxelor si tarifelor prevazute la art. 1, studentul care infiinteaza o societate comerciala trebuie sa indeplineasca urmatoarele conditii:
a) urmeaza cursurile unei forme de invatamant superior de lunga sau de scurta durata la o institutie de invatamant superior acreditata;
b) este cel putin in anul II de studiu si a promovat toate obligatiile prevazute de senatul universitatii;
c) nu a depasit varsta de 30 de ani.
(2) Cererea de inregistrare si autorizare a functionarii comerciantului va cuprinde, in mod obligatoriu, si actul doveditor emis de institutia de invatamant superior acreditata, din care sa rezulte ca studentul fondator indeplineste conditiile prevazute la alin. (1). "
lada plina de albine, dalta si afumatorul
in rest... Dumnezeu cu mila !
Avatar utilizator
alt stupar
 
Mesaje: 3217
Membru din: 18 Feb 2011, 22:50
Localitate: Lipova


Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori