Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Mai reprezintă ACA apicultorii ?

Mesajde Donbazil » 13 Mai 2013, 23:11

Sal'tare!
Si ma rog, cine te-a impiedicat sa-ti cumperi faguri de la numeroasele targuri apicole, care - Doamne-Multzam!, sunt acuma peste tot?.....Sau de la bulgari ori de la sarbi - cum am facut noi......
Daca asa ai procedat si asa ai crezut ca-i bine de ce critici?....Sau vrei doar sa bagi betze prin gard?.... :evil:
Nu obliga nimeni pe cineva sa cumpere un produs mai scump, atunci cand poate sa-l ia mai ieftin, da' si daca-l ia, macar sa nu fie badaran si sa se apuce apoi sa bage fitile.....
Traimj totusi intr-o economie concurentiala. Sau noi vrem sa ne dea, ca la comunisti, ( adica ieftin) - da' noi sa traim - ca la capitalisti?- adica ieftin, ca statul suporta cheltuielile sociale....
Sa fii sanatos!
Sal'tare la toata lumea!.
Donbazil - Faget

DA!....A.C.A. mai reprezinta apicultorii care-i sunt membrii, recunosc si respecta statutul si beneficiaza de avantajele de a face parte din aceasta mare ( cea mai mare) organizatie asociativa a apicultorilor romani!.....Ceilalti..... :mrgreen:
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2778
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Mai reprezintă ACA apicultorii ?

Mesajde a_costy » 14 Mai 2013, 07:52

Am cumparat cateva pachete cu faguri de la targul din Sighisoara, alte cateva pachete le-am dobandit in urma schimbului de ceara de la targul din Valcea. Problema este ca mi-a mai trebuit sau mai bine spus asa am avut eu impresia, inca 1 pachet, pe care nu l-am gasit in judet decat la A.C.A.

P.S Nu consider ca am aruncat cu noroi in organizatie, am spus doar atat "am cumparat faguri la pret de 55 lei/kg".
Diferenta de la 35 la 55, mi se pare exagerata.

Cu respect!!
a_costy
 
Mesaje: 353
Membru din: 30 Sep 2011, 19:12
Localitate: Gorj

Re: Mai reprezintă ACA apicultorii ?

Mesajde Dragos2006 » 14 Mai 2013, 15:54

Chiar in plin sezon am preferat sa merg pana la Vaslui sa cumpar faguri decat sa cumpar de la acel gen de magazine. Pana la urma este comert si fiecare cumpara de unde vrea iar altii vand la ce pret vor.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Mai reprezintă ACA apicultorii ?

Mesajde marius.gj.apic. » 21 Mai 2013, 07:06

a_costy scrie:Am cumparat cateva pachete cu faguri de la targul din Sighisoara, alte cateva pachete le-am dobandit in urma schimbului de ceara de la targul din Valcea. Problema este ca mi-a mai trebuit sau mai bine spus asa am avut eu impresia, inca 1 pachet, pe care nu l-am gasit in judet decat la A.C.A.

P.S Nu consider ca am aruncat cu noroi in organizatie, am spus doar atat "am cumparat faguri la pret de 55 lei/kg".
Diferenta de la 35 la 55, mi se pare exagerata.

Cu respect!!

Şi-n definitiv ai şi dreptul la liberă exprimare , poţi să spui ce-ai constatat şi să tragi şi o concluzie ... Nu văd motive pentru care noi , membrii ACA să ne şifonăm mai ales că 99% suntem de aceeaşi părere şi marea majoritate rămânem membrii din lipsă de atitudine şi de oportunităţi .
Proverbe 3:5 Încrede-te în Domnul din toată inima ta, şi nu te bizui pe înţelepciunea ta!
6 Recunoaste-l în toate căile tale, şi El îţi va netezi cărările.
7 Nu te socoti singur întelept; teme-te de Domnul, şi abate-te de la rău!
Avatar utilizator
marius.gj.apic.
 
Mesaje: 97
Membru din: 23 Feb 2011, 15:35
Localitate: Motru

Re: Mai reprezintă ACA apicultorii ?

Mesajde marian67stroe » 21 Mai 2013, 22:55

marius.gj.apic. are dreptate.
Ce atata suparare?? :lol:
PS. Dar noi ce facem pentru ACA sa faca si ea pentru noi mai multe???
Sunt membru ACA ,am nemultumiri visavis de ACA dar nu fac nimic pentru rezolvarea nemultumirilor...................deci...............ce pretentii sa mai am :?:
Cand nu esti sigur de caracterul unui om, priveste-i prietenii.
Avatar utilizator
marian67stroe
 
Mesaje: 127
Membru din: 24 Noi 2011, 11:40
Localitate: Targoviste

Anterior

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori