Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Organizarea Camerelor Agricole

Mesajde marius.gj.apic. » 08 Oct 2013, 06:41

Se tot aud zvonuri cum că s-au hotărât în sfârşit de organizarea Camerelor Agricole , dar cred că totul e ţinut la secret . La primărie , nimeni nu ştie nimic , am sunat "la judeţ" şi am întrebat pe cineva chiar de la ei şi mi-au zis că nu se ştiu prea multe lucruri concrete , că deocamdată sunt ocupaţi cu dosarele cu cererea de finanţare 112 tr. II şi 141 tr ...
Prin alte părţi tot aşa brambureală este ?

Care este rolul concret al acestora ? Cu ce pot veni în sprijinul agricultorului român (dacă pot oferi ceva mai mult decât consultanţă pe "măsuri") ? Îi au în vedere şi pe apicultori ?
Sau totul se rezumă la o mică recompensă (nişte fotolii - locuri de muncă) pentru cei care au pus umărul în campania electorală şi n-au apucat nici o feliuţă ?
Proverbe 3:5 Încrede-te în Domnul din toată inima ta, şi nu te bizui pe înţelepciunea ta!
6 Recunoaste-l în toate căile tale, şi El îţi va netezi cărările.
7 Nu te socoti singur întelept; teme-te de Domnul, şi abate-te de la rău!
Avatar utilizator
marius.gj.apic.
 
Mesaje: 97
Membru din: 23 Feb 2011, 15:35
Localitate: Motru

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori