Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde peterneamt » 28 Dec 2017, 00:47

Dragos2006 scrie:
peterneamt scrie:Eu nu am accesat PNA- ul în ultimii 2 ani și înainte... am luat doar medicamente apicole ( varachet și mavrirol ). Majoritatea o să-mi spuneți că sunt prost, pentru că sunt apicultori ce decontează anual peste 10.000 de roni.....! Eu spun că nevoile apicultorilor sunt altele ......vezi cum se folosesc acești bani în alte țări din UE. PNA- ul în forma actuală nu ajută apicultura ci pe cei ce vând apicultorilor.......! Câți bani ajung cu adevărat în stupine ? Dacă s-ar deconta utilaje apicole sau ......pentru transportul și manipularea stupilor..extracția..etc. toți banii se vor regăsii în stupine .....,dar și în calitatea mierii și a .....! Cinstea mea e rușinea altora ! La noi hârtiile mincinoase ( facturile ) și hoția este apreciată și când vorbim de..... bio.....
La mulți ani ! ;)

Pe ce planeta traiesti ? Respectivele achizitii se fac prin AFIR . Iar conform legii europene finantarile din PNA nu se pot incaleca cu cele din AFIR. Chiar este greu sa va informati putin inainte sa postati aiureli ?

Nu vreau să vă supăr dar realitatea este că la dosare ajung hârti ......se cumpără roiuri și familii de albine și...imaginare.....se vând rahaturi......trezițivă, hoția nu trebuie să fie o normalitate chiar dacă cei pe care i-am ales noi ca popor sunt....nu sunt picat din lună și cunosc corupția generalizată și cum se descurcă unii ....din banii dați pe agricultură se fac vile și.....fak!
:evil:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde peterneamt » 28 Dec 2017, 01:04

Dacă cauți în urmă la ce am scris ai să vezi că gândim la fel ....până la un punct.


"[quote="danmirea"]transportul si manipularea stupilor ? pai iti platesc motorina pentru transport, vrei sa iti plateasca si om sa iti descarce stupii ??? nu vrei sa vina sa scoata si mierea si tu doar sa privesti ?"

La motorină se dau niște tunuri ......!

"legat de achizitia utilajelor apicole...daca te referi la centrifugi, topitoare, etc vezi ca se da pe pna bani si pt asa ceva."

Cui se dau ? Patronilor de asociații , sau patronilor de cooperative ! ( la noi chiar și aceste forme simple de asociere sunt greșit constituite .......) :(

ps. acum mai nou au apărut și patronii de sindicat.... ce mai, cosa nostra, să vezi ce bani o să facă din ungerea și transformarea apicultorilor pălmași... în apicultori bio. :lol:
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Arhivistu » 28 Dec 2017, 01:54

Cei care au demisionat sa-si expuna motivele in public,daca se vrea putina lumina in apicultura,hai sa fim transparenti,spune frate de ce ti-ai dat demisia?!daca nu spui motivul omul crede ca tu nu ai ajuns la ciolan si ai renuntat...ce doamne atatea motive personale..spune pe fata care e problema..ce,va e friga de puisorul?.slabi barbati...sau ce interese mai purtati voi de nu sunteti cinstiti pana la capat?!...hai,An Nou fericit !!
Nu încerca sa faci un lucru cu exceptia cazului în care esti sigur de tine, dar nu renunta pur si simplu deoarece altcineva nu este sigur de tine.
Arhivistu
 
Mesaje: 574
Membru din: 25 Feb 2011, 10:56
Localitate: Bistrita

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Ioan Guist » 28 Dec 2017, 08:07

Domnule Arhivistu Xsulescunicu ....cum e sa fi barbata?

Nu suntem in stare sa ne asumam o indentitate. Stam frumos elegant in spatele unei perdele si soptim hotarat in directia mesenilor ...balarii
Nu-mi permit luxu' sa fiu ...pesimist ! .
Avatar utilizator
Ioan Guist
 
Mesaje: 3635
Membru din: 20 Feb 2011, 21:43
Localitate: Cisnadie jud.Sibiu

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 28 Dec 2017, 09:15

Fiecare are dreptul de a expune sau sa faca ce face si fara argumente. Decât cu motive inventate mai bine fara. Rezultatul final conteaza si nu cum au fost obtinute. A se vedea finalul!!!!!
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Arhivistu » 28 Dec 2017, 12:13

Atunci stati in spatele mesei ca asa faceti de cand sunteti...nu va asteptati sa mearga ceva bine,la povesti pe forum fiecare toti is tari
Nu încerca sa faci un lucru cu exceptia cazului în care esti sigur de tine, dar nu renunta pur si simplu deoarece altcineva nu este sigur de tine.
Arhivistu
 
Mesaje: 574
Membru din: 25 Feb 2011, 10:56
Localitate: Bistrita

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Balian » 28 Dec 2017, 12:42

Arhivistu scrie:slabi barbati...sau ce interese mai purtati voi de nu sunteti cinstiti pana la capat?!...

Poate nu știu eu bine, dar cred că Bratu a făcut mai mult pentru apicultură cât noi toți pe acest forum. :oops:
MER. Iernare pe 3 corpuri. Gratie aprilie-stoarcere FS. 1-3 caturi pentru miere.
Balian
 
Mesaje: 2865
Membru din: 27 Feb 2017, 18:14
Localitate: Salonta Bihor

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde peterneamt » 28 Dec 2017, 12:48

Ce este dreptatea ? Vizionare plăcută !
http://filmehd.net/assault-on-wall-stre ... nline.html ;)
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Donbazil » 28 Dec 2017, 13:58

Arhivistu scrie:Atunci stati in spatele mesei ca asa faceti de cand sunteti...nu va asteptati sa mearga ceva bine,la povesti pe forum fiecare toti is tari


Saolut!

Parerea mea este ca oricine se documenteaza un pic de la inceput, daca-i om normal - si mai ales daca-i total dezinteresat de invarteli si aranjamente - spune Da!....Sau NU!....Eu de la bun-inceput mi-am exprimat indoiala fata de acest demers....Asa cum am facut-o si fata de multe alte subiecte sau persoane care intr-o vreme au aparut pe forum...
Imi place grozav moto-ul lui Kiloz....Să fii drept şi scrie adevărul...Asta pentru ca asa ne invata Domnul!... Ci cuvântul vostru să fie: Ceea ce este da, da; şi ceea ce este nu, nu; iar ce e mai mult decât acestea, de la cel rău este...
Sarbatori fericite tuturor colegilor - iar celor ce pearticipa la intalnirea sindicalistilor lui Puisoru, multa sanatate si distractie placuta...
Avatar utilizator
Donbazil
 
Mesaje: 2780
Membru din: 23 Feb 2011, 23:34
Localitate: Faget

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Dragos2006 » 28 Dec 2017, 17:43

Arhivistu scrie:Cei care au demisionat sa-si expuna motivele in public,daca se vrea putina lumina in apicultura,hai sa fim transparenti,spune frate de ce ti-ai dat demisia?!daca nu spui motivul omul crede ca tu nu ai ajuns la ciolan si ai renuntat...ce doamne atatea motive personale..spune pe fata care e problema..ce,va e friga de puisorul?.slabi barbati...sau ce interese mai purtati voi de nu sunteti cinstiti pana la capat?!...hai,An Nou fericit !!


In urma cu un an cand am fondat sindicatul am spus clar ca mandatul meu este de un an si ca daca nu se indeplinesc obiectivele initiale eu imi dau demisia pentru ca asa este corect. A trecut anul , obiectivele nu s-au indeplinit si cum era normal mi-am dat demisia . Sa vina altii mai tineri si cu mai mare putere de munca.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 28 Dec 2017, 21:16

Oricum calculam nu sa implinit un an. N-a fost sarbatorite ziua de nastere.

Cum suna mai frumos.
Cînd vaporul începe sa scufunda f.. .. .......!
Daca ai urcat întro barca tot te duci si nu incerci sa cobori pana la celalat mal!
Razbunarea.
Daca am baut prea repede pe pielea ursului din padure el de suparare nea mîncat mierea!
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Dragos2006 » 28 Dec 2017, 22:54

kiloz scrie:Oricum calculam nu sa implinit un an. N-a fost sarbatorite ziua de nastere.

Cum suna mai frumos.
Cînd vaporul începe sa scufunda f.. .. .......!
Daca ai urcat întro barca tot te duci si nu incerci sa cobori pana la celalat mal!
Razbunarea.
Daca am baut prea repede pe pielea ursului din padure el de suparare nea mîncat mierea!

Ba s-a implinit un an dar tu nu ai de unde sa stii. Mai bine iti vezi de barca ta ca e mai bine.
Ajuta-l Doamne pe dusmanul meu !Da-i viata lunga sa asiste la succesul meu ...
Dragos2006
 
Mesaje: 2251
Membru din: 05 Apr 2011, 16:37
Localitate: Valea Ramnicului

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Arhivistu » 29 Dec 2017, 00:56

Lasa povestile domnule dragoş,explica,de ce isi dau baietii de buna credinta demisia din sindicat?....de ce isi da demisia domnul Nistor,un om intelept..?
Nu încerca sa faci un lucru cu exceptia cazului în care esti sigur de tine, dar nu renunta pur si simplu deoarece altcineva nu este sigur de tine.
Arhivistu
 
Mesaje: 574
Membru din: 25 Feb 2011, 10:56
Localitate: Bistrita

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 30 Dec 2017, 02:00

Dm. Dragos cu cîteva minute in urma Puisoru in direct afirmase ca nu ai dat demisia. Tot vicepresedinte de SAR iest. Acuma cine nu spuna adevarul?
Dar treaba cu Dm. Bratu cum sta?
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 30 Dec 2017, 03:10

NOAPTEA MINȚII , sau NU ȘTIȚI CE PIERDEȚI !
https://www.youtube.com/watch?v=Tx7JlMNsia0
Neafiliatul
 
Mesaje: 1977
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 30 Dec 2017, 04:00

Deviza mea : Trăiți , gândiți , munciți ca o familie de albine

Deviza SAR : IDEM
Concluzia : SAR-ul sunt EU !

Neafiliatul
 
Mesaje: 1977
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori