Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 23 Ian 2019, 16:21

Un sindicat democratic este unica organizatie care reprezinta exclusiv interesele muncitorilor. El este independent atat fata de partidele politice, cat si fata de guvern si patronat, c
are-si apara propriile interese.
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde jonny_it » 23 Ian 2019, 17:24

romikele scrie:Un sindicat democratic este unica organizatie care reprezinta exclusiv interesele muncitorilor. El este independent atat fata de partidele politice, cat si fata de guvern si patronat, c
are-si apara propriile interese.


Ce cauta Ponta acolo?
Cel care a pus impozit pe apicultura se pozeaza cu reprezentantii unor apicultori. Penibil ...
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 23 Ian 2019, 17:36

Intrebarea nu e pusa corect. Ponta isi vedea de turneul sau electoral.
Poate ai vrut sa intrebi: "Ce cauta Puisoru acolo?"
Raspunsul numai el il stie...
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde jonny_it » 23 Ian 2019, 17:46

romikele scrie:Intrebarea nu e pusa corect. Ponta isi vedea de turneul sau electoral.
Poate ai vrut sa intrebi: "Ce cauta Puisoru acolo?"
Raspunsul numai el il stie...


In spatele lor vad ca scrie mare Sindicatul Apicultorilor din Romania. Nu mai este Danut "the chicken" sef? :lol:
Ce imi mai place este ca apare la colaboratori si sigla de la "Apicola Costache", cei care vand doar glucoza industriala in loc de miere. Firma unui prefect.
Asocierea SAR cu o astfel de firma nu este prea ok, o sa creada multi ca toti apicultorii vand glucoza in loc de miere. Zic si eu ..
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 23 Ian 2019, 17:58

I.dependenta asta de unde ati mai luat-o?
35 de ani am fost membru de sindicat.Dupa am iesit.
Sa nu zic mai mult de 25 de ori am fost tradati de lideri nostri pentru interesele proprii.
Toti, Mari marii sef al sindicatelor au ajuns în partide pe functii mai mici sau mai mari. Nu prea cred ca puteti sa ma contraziceti.
Parca dintrunul so facut si ministru,daca nu ma însel.
Cand începi sa cochetezi cu un partid, lider de partid.,dezastrul e aproape!
Ar fii bine,ca un sindicat sa fie, democratic, independent , reprezentant al interesele muncitorilor. Povestile lasati va rog pentru seara, la adormit de prunci.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Shrek » 23 Ian 2019, 23:26

romikele scrie:.....
Poate ai vrut sa intrebi: "Ce cauta Puisoru acolo?"......

Cloșca!?
PS. Și Al Capone avea un sindicat.......
Avatar utilizator
Shrek
 
Mesaje: 3315
Membru din: 16 Aug 2015, 10:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 24 Ian 2019, 00:46

kiloz scrie:I.dependenta asta de unde ati mai luat-o?
35 de ani am fost membru de sindicat.Dupa am iesit.
Sa nu zic mai mult de 25 de ori am fost tradati de lideri nostri pentru interesele proprii.
Toti, Mari marii sef al sindicatelor au ajuns în partide pe functii mai mici sau mai mari. Nu prea cred ca puteti sa ma contraziceti.
Parca dintrunul so facut si ministru,daca nu ma însel.
Cand începi sa cochetezi cu un partid, lider de partid.,dezastrul e aproape!
Ar fii bine,ca un sindicat sa fie, democratic, independent , reprezentant al interesele muncitorilor. Povestile lasati va rog pentru seara, la adormit de prunci.


Nu prea va pricepeti la subtilitati. Sa va traduc!
Ce am bolduit, e ceea ce ar trebui.
Ce este, se vede din poze.
Eu nu va spun povesti, va arat realitatea... comentariile va apartin.
Pentru clarificare: nu am semnat nici o adeziune, nu sunt purtator de cuvant si nici angajat al SAR.
Nu trebuie sa fiu de acord cu cei care sunt la conducere, doar mai arat uneori cate ceva de sub capota. Din pacate acum iese fum si ceata.
Tot din pacate liderul nu are experienta si face greseli la foc automat. E si incapatanat, incercand sa iasa mereu in fata, fara sa asculte de cei cu stofa de negociatori.
Sinucidere curata!
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde cristi_vidican » 24 Ian 2019, 10:10

A fost tare faza cu ... O simplă întâmplare ... vs Astăzi la ora 13:45 de minute mă voi întâlni cu dl Victor Ponta ... :lol:
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7026
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 24 Ian 2019, 10:22

Întâlnire cu SAR,SARe și pâine acum pentru Ponta,în așteptarea unui cozonac la schimb,în viitor.

http://reporterbuzoian.ro/lui-ponta-ii-place-la-buzau/
Neafiliatul
 
Mesaje: 1979
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 24 Ian 2019, 20:38

cristi_vidican scrie:A fost tare faza cu ... O simplă întâmplare ... vs Astăzi la ora 13:45 de minute mă voi întâlni cu dl Victor Ponta ... :lol:


Cristi, pentru mine chiar a fost o intamplare. Am luat masa in acea locatie si am profitat de ocazie pentru a face, cu asentimentul gazdelor, o miniprezentare de produse apicole.
Nu am stiut ca seful sefilor s-a dat in spectacol inainte, si a debitat perlele respective, nu am vazut filmarea decat a doua zi.
Asa ca in ce ma priveste afirmatia a fost cat se poate de corecta. Ca limba romana e grea pentru unii si cauta dedesubturi, e alta poveste...
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 25 Ian 2019, 00:08

Domnul Roman ,nu te mai scuza. Stim cu totii, ca trebuie sa merg unde spune "sefu" ,si fara sa mai intrebi, ce si cum?
Nimeni nu este suparat pe matale si nu are treaba de cum si ce faci.
Numai unii ,cum ai zis , "au scapat ochii sub capota" !
Si sub capota cineva e gol ,goluta!
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 25 Ian 2019, 07:57

Nu am de ce sa ma scuz, "seful" nu e si seful meu, pentru ca eu n-am nici o treaba cu ce face sau zice.
Nu am semnat nici o adeziune, nu sunt angajat, am proiectele mele si nici n-am timp, nici chef de altceva.
Mai ajut cand pot doar cu unele lucrari de secretariat si cu mentenanta web, pana cand noua secretara va invata tot ce e necesar.
Am convingerea ca sindicatul poate face multe, dar trebuie alt mod de abordare, nu pe persoana fizica.
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 25 Ian 2019, 08:23

romikele scrie:Am convingerea ca sindicatul poate face multe, dar trebuie alt mod de abordare, nu pe persoana fizica.


De acord în totalitate,la care este necesar de adăugat și nu cu anumite persoane.
Neafiliatul
 
Mesaje: 1979
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01


Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde viorel55 » 25 Ian 2019, 11:15

Romikele a scris
"Nu prea va pricepeti la subtilitati. Sa va traduc!
Ce am bolduit, e ceea ce ar trebui.
Ce este, se vede din poze.
Eu nu va spun povesti, va arat realitatea... comentariile va apartin.
Pentru clarificare: nu am semnat nici o adeziune, nu sunt purtator de cuvant si nici angajat al SAR.
Nu trebuie sa fiu de acord cu cei care sunt la conducere, doar mai arat uneori cate ceva de sub capota. Din pacate acum iese fum si ceata.
Tot din pacate liderul nu are experienta si face greseli la foc automat. E si incapatanat, incercand sa iasa mereu in fata, fara sa asculte de cei cu stofa de negociatori.
Sinucidere curata!"

E bine ca pana la urma ii recunoasteti niste "merite"
Mai bine mai tarziu....
Are legatura cumva cu ...schimbarea secretarului ?
viorel55
 
Mesaje: 329
Membru din: 09 Apr 2011, 19:46
Localitate: Campina

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 25 Ian 2019, 12:54

viorel55 scrie:Romikele a scris
E bine ca pana la urma ii recunoasteti niste "merite"
Mai bine mai tarziu....
Are legatura cumva cu ...schimbarea secretarului ?

Nu e "pana la urma", abia acum luarati la cunostinta.
Nu s-a facut nici o schimbare, postul era vacant. Eu am facut doar provizoriu niste servicii unor oameni care vor sa faca ceva.
Din pacate nu mai am timp, am destule proiecte personale si prea putin timp sa le duc la bun sfarsit.
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator