Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 26 Ian 2019, 22:43

Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 27 Ian 2019, 13:02

Vom coabita cu acest partid!

Dovada că întâlnirile cu Ponta nu au fost întâmplătoare sau fără interes.
https://www.youtube.com/watch?v=DX00X6JIS2I&feature=youtu.be
Neafiliatul
 
Mesaje: 1977
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 27 Ian 2019, 15:33

Neafiliatul scrie:
Vom coabita cu acest partid!

Dovada că întâlnirile cu Ponta nu au fost întâmplătoare sau fără interes.

în primul rand nu au fost "intalniri", ci una.
In al doilea rand, in ce priveste sindicatul, conteaza declaratiile de presa ale comitetului director, ceea ce afirma liderul, e pe persoana fizica si face referire probabil la familia lui.
SAR nu va fi implicat niciodata politic sau religios, in caz contrar se va autodizolva.

Sper sa te plictisesti si sa incetezi cu asemenea mizerii.
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde peterneamt » 28 Ian 2019, 00:17

dan pescarul scrie:Acest videoclip poate fi postat la umor, alături de Daea.Omul apicultor, iernarea albinelor primăvara, sterilitatea familiei de albine, şi alte mostre de umor involuntar sunt greu de digerat.Ca apicultor e greu să nu observ la stupii verticali dispunerea unilaterală a cuibului, e mult mai avantajos să ai dispunerea pe centru a cuibului in perioada iernii.Apoi împachetarea familiilor de albine greoaie, cu multe straturi, atît textile cât si diafragme.Probabil filmarea e făcută in zona Livada Mică,, am iernat stupi in aceleasi condiții vreo 25 de ani. Dacă tot a umblat in stupi putea restrânge cuibul cu o ramă la ultimul stup, că la primul stup bătea toba cu restrângerea la maxim a cuibului.O prostie maximă să expui cuibul, unde ouă deja matca , frigului de cel putin -3/ -4°C,cam mare diferenţa între plus 37°C din cuib si zăpada de afară.Cine vrea să aibă nosema, poate si locă, stie acum ce trebuie să facă.Rezervele de miere căpăcită erau extrem de mici la familia care oua, măcar , dacă tot a umblat, le dădea o turtă cu miere.Apoi d-na secretară mi s-a părut cam dezinteresată de apicultură, putea învăţa viziunea Puişoru despre iernare pe o singură familie.
Ce e mai frumos am lăsat la urmă, Puişoru va trece de la lupta sindicală la lupta politică, asemeni fostului ministru Mitrea, ministrului ,, genunche" şi a altora.Totul pentru binele albinelor și a ,,omului apicultor".Nasol e că nici susţinerea tovarășilor de luptă nu mai e ce a fost și trebuie să-i ţină alături de el cu niste promisiuni, care trebuie transpuse în Legea Apiculturii.El speră să-l tragă pe sfoară și pe Ponta, dar Ponta va ști să-l manevreze, inclusiv cu ajutorul unor dosare penale, ghici pe ce, pe fonduri apicole .Bye, bye, minichickenule.


Nu, nu sunt pinguini !
Fişiere ataşate
50562804_1021246414750241_2889413895192051712_n.jpg
asistenți de pișcină
Avatar utilizator
peterneamt
 
Mesaje: 4868
Membru din: 28 Noi 2011, 18:19

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 01 Feb 2019, 12:00

Neafiliatul
 
Mesaje: 1977
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 02 Feb 2019, 00:46

Se încalzeste vremea,începe perioada cureteniei de primavara.


https://www.facebook.com/groups/1852797 ... 010271691/
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde mausica » 02 Feb 2019, 01:30

No...bine ii amu ?
Tocmai securistu sa fie impahetat ?? Ne asteapta un film spectaculos, cu intrigi si actiune mascata :lol:
Merge un popcorn
Nimic nu e intamplator....totul se intampla cu un scop !!!
Avatar utilizator
mausica
 
Mesaje: 3523
Membru din: 18 Oct 2013, 14:59
Localitate: Baile Felix/Stei,Bihor

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 02 Feb 2019, 17:01

Postarea lui Florin Damian
Răspuns la telefonul primit de la Dănuț Puișoru
https://www.facebook.com/groups/SINDICATUL-APICULTORILOR-DIN-ROMANIA-1852797451672418/1893052707646892/
Neafiliatul
 
Mesaje: 1977
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 02 Feb 2019, 18:49

RASPUNS LA TELEFONUL PRIMIT DE LA DANUT PUISORU
Nu cred ca ai inteles nimic, Danut Puisoru sau, si mai rau, ai confundat marfa cu ambalajul…Mare gafa… Nu ti-am putut raspunde ceea ce doream la telefon intrucat familia era langa mine…Dar, recunosc, si acum ma crucesc…Ori nu ai inteles cu cine vorbesti, ori, intr-adevar exista oarece probleme la mijloc…NU, NU am inteles nimic gresit, nu imi cer nici o scuza si nu renunt la un post pe care NU l-am avut legal si oficial…Am inteles perfect “fenomenul”… Nu voi da curs nici propunerii facute in legatura cu cealalta discutie intrucat intru intr-un conflict de interes, ceea ce pentru nimeni nu este de dorit. Despre cutitarul la care ai facut trimitere, sper sa nu fie vreo aluzie sau amenintare, caci vom cunoaste impreuna dar din posturi diferite “cutitarii” mei din trepele de mascati ale MAI… MARE ATENTIE… Pe moment, ma fac ca nu am inteles mesajul acela cu super-smardoiasul tau din Bucuresti… Despre prieteni, nu am primit “indicatii” de pe la 18 ani, cu cine sa fiu sau nu prieten, dar fi sigur ca am inteles pefect sfatul tau si am sa il urmez asa cum am promis. Multumesc ! Uite ce iti propun: hai sa ne evitam unul pe celalalt, la fel si acolitii si va fi bine pentru toti…Sa consideram ca nu ne-am cunoscut niciodata. Hai sa nu regretam mai tarziu, fiecare in felul lui ca nu am tinut cont de propunere… Despre noul Secretar General si despre exprimare ta “jurist adevarat”… ma intreb cum iti permiti si mai ales in ce calitate sa faci asemenea aluzii? Am fost colegi la Drept si nu imi amintesc? Ai idée in imaginatia ta, cate acte juridice am intocmit eu in cariera mea profesionala? Ca nu le stiu pe toate, de acord, dar am cerut un ragaz sa le studiez. Nimeni nu s-a nascut perfect si invatat ca tine…Trage concluzii si gandeste-te foarte foarte bine…cheia succesului este ca de azi inainte sa NU ne mai cunoastem si sa NU mai avem nici un fel de contact, eu , tu si gasca ta.
Despre calitatea de prieten, incheiata acum, niciodata nu am avut decat cuvinte de lauda, niciodata nu am avut absolut nici un repros de facut, exceptand ziua de azi. Despre faptul ca ai vrut sa postez punctual de vedere, fiind exclus de pe forum, am sa rog pe cineva sa o faca in numele meu, fara ca aceasta persoana sa aibe vreo responsabilitate pentru continut.
Remus Trandafir
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08


Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 05 Feb 2019, 14:30

Ura, ura .
Mai trantorilor, iesiti mai la adunat de nectar si polen.
Nu asteptati sa zboara în gura porumbelul fript .
La lucru cu voi, nu la întans de mana, pana va treziti trece si cincinalul asta.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 05 Feb 2019, 14:59

Din perlele omului albină(bezmetică)
- În 6 zile am dormit 14 ore,mă culc la 10-11 și mă scol la 5
- Fătuca,cea care conduce mașina, are 18 ani și șase luni,dar conduce de la 14-15 ani :idea:
- Regina care conduce(în stup)... :?: :?: :?:
Neafiliatul
 
Mesaje: 1977
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde cucubau » 05 Feb 2019, 15:43

Neafiliatul scrie:Din perlele omului albină(bezmetică)
- În 6 zile am dormit 14 ore,mă culc la 10-11 și mă scol la 5

Bietul om ! Din 6-7 ore petrecute în pat doarme doar 2-3 restul timpului... Regină tânără 18 ani si 6 luni! :roll: :roll:
........
Avatar utilizator
cucubau
 
Mesaje: 1073
Membru din: 19 Noi 2012, 10:55
Localitate: Curtea de Arges

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde jonny_it » 05 Feb 2019, 15:51



Il lauda pe Daea .. ala de a obtinut iar derogare pentru nocotinoide :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 05 Feb 2019, 16:53

Norocul lui ca nui cu 6 luni sub 18.
Oare cand o fii obtinut permisul,de conduce asa bine, pe trantorul sef.
Oaia,si înaintasii,proful onleain,cum sa uita de ei.
Cum sa nu îi laude, ani la rand au facut favoruri prin pna.
Daca nu erau neonicxuri, nu se pierdeau atatea familii, nu era necesar atatea stimulente din alea bune. Si nu din celelalte,neconforme!
Dar de treaba aia stiti ,ca proful onleini, a tinut stupina pe ferma lui Baciu?
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde cristi_vidican » 05 Feb 2019, 18:19

jonny_it scrie:Il lauda pe Daea .. ala de a obtinut iar derogare pentru nocotinoide :lol:

Tocmai ce s-au certat azi
Tot ce voiti sa va faca voua oamenii, faceti-le şi voi la fel – Matei 7:12a
Avatar utilizator
cristi_vidican
 
Mesaje: 7022
Membru din: 23 Feb 2011, 13:58
Localitate: Hidiselu de Sus - Bihor

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 5 vizitatori