Prima pagină DIVERSE IN APICULTURA ORGANIZATII APICULTORI

Discutii despre organizatii , asocieri locale , judetene , regionale , legislatie etc . Apicultori trebuie sa tina seama de faptul ca unitatea inseamna reusita si performanta.
Reguli forum
Acest site foloseste cookies. Continuarea navigarii implica acceptarea lor. Afla mai multe detalii : viewtopic.php?f=35&t=6168

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde sorinc66 » 08 Ian 2019, 09:16

Nu se spune nimic despre data de 28.12 2018 ? N-au mai fost alesi cei doi vicepresedinti ?
Ce s-a hotarat la CONGRES (exista un mandat ) referitor la legea apiculturii ?
" ulterior, ne-am prezentat la partenerul nostru sindical BNS ( Blocul National Sindical ) unde am stabilit strategia de dialog cu MADR cat si cu comisiile parlamentare de specialitate" Apropo, cu cine s-a hotarat strategia la BNS ? ca cel din poza este....soferul !
sorinc66
 
Mesaje: 17
Membru din: 23 Dec 2015, 10:14

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 08 Ian 2019, 09:49

SINDICATUL ARE REPREZENTATIVITATE.. tin sa va informez ca SAR are la ora actuala un numar de 257 membrii inscrisi in sindicat

Asta înseamnă că,scăzând vicepreședinții numiți din oficiu,în fiecare județ sunt aprox. 6 membri de sindicat. Reprezentativitate,nu glumă! Nu au membri în toată țara nici câți are Albina Râmniceană.
Cum apar personalități pregătite sau vocale,sar în spatele lor (ca varroa) și nu le mai lasă până nu-și fac interesele,după care încep să-i bălăcărească(vezi precedentul).
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 08 Ian 2019, 10:25

https://youtu.be/UmTGQboiP28

Circul începe, se împarte peomisiuni,se spovedeste, pasarea phoenix se reinvie din propria cenusa.
Ultima oară modificat de kiloz pe 08 Ian 2019, 10:35, modificat 1 dată în total.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 08 Ian 2019, 10:32

VINO LÂNGĂ MINE!

Și...a venit!(cine se aseamănă,se adună)!
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde mircea.costache » 08 Ian 2019, 11:55

Buna ziua !

Muicăăă...!!! să citeşti şi tot să nu-ţi vină să crezi.
Unde văzură-ţi voi muică în stup şi marea-mica familie de albine atăta prostie, dezbinare, ură, unii împotriva altora????????????????????????????????
Păi să ne ierte Dumnezeu, dacă tot suntem prin preajma familiilor de albine, chiar, în afară de miere, altceva nu se poate lipi de la familia de albine şi de noi.
Hai să vedem ce ne va zice timpul şi timpurile, fiecăruia ca individ şi mai apoi ca o mică mare familie a apicultorilor, care nu are nimic comun ci familia de albine în afară de .......................!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!????????????????????????, m-am abţinut.

Cu respect
mscostache
Unii sunt prea CREDINCIOSI ca sa priceapa,altii prea PACATOSI sa inteleaga.Noi cum trebuie sa fim?
Ceea ce este SEMANAT nu incolteste intotdeauna,dar ceea ce INCOLTESTE a fost intotdeauna SEMANAT.
Nimic nu este intimplator.Nimic fara DUMNEZEU!
Avatar utilizator
mircea.costache
 
Mesaje: 650
Membru din: 01 Oct 2011, 21:22

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 09 Ian 2019, 11:26

Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 14 Ian 2019, 03:51

Când faci o adresă către un ministru și aceeași adresă către un subordonat al său,confirmi faptul că nu ministrul conduce. SAR-ul își face din nou legea lui,în ofensiva(fâsssul) de iarnă.
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 17 Ian 2019, 18:12

Singurii "reprezentanți" ai apicultorilor invitați la MADR pentru discuții,în ziua de 22 ian.2019. Vor discuta,dar nu știu nici ei ce,atâta timp cât reprezentanții tuturor formelor asociative nu s-au pus de acord.
Fiind mai mulți de-ai lor,rămâne cum s-a stabilit.
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 17 Ian 2019, 19:22

Îmi pare rău să constat că dl. Neafiliatul, în lipsa unor informații corecte trage niște concluzii pripite și lansează mesaje nedemne de un apicultor.
Am rugămintea să ștergeți linkurile către forumul apiardeal legate de sindicat.
De asemeni, rog un moderator sa corecteze titlul, corect fiind "Sindicatul" nu "Sinicatul"
SAR a solicitat o intrevedere de lucru, nu formele asociative. MADR va discuta daca va considera necesar cu acestea la o alta intrevedere.
La invitatia SAR de dialog, s-a raspuns cu invective, ceea ce denota lipsa reala de interes pentru subiect, fiecare fiind preocupat cu problemele sale, unii cu poluarea rasei, altii cu introducerea mierii LOR in scoli...
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 17 Ian 2019, 22:03

Domnul Roman , niste intrebari ,daca tot vati întors în lumea asta de rea credinta.
SAR-ul acuma în dialogul asta social cere ajustarea veniturilor la salariul minim pe economie,bani de vechime, mariri de salarii la apicultori ? Garantarea ,înbunatatirea conditiilor si marirea gradului de siguranta la locul de munca.
Dreptul la al 13-lea salar,bani de vacanta si bilete de tratament?
Protectia împotriva mediului nociv, asigurarea de echipamente împotriva intoxicatiilor în timpul ezercitarii meseriei pe perioada orelor de lucru?
Cu stma. Un "angajat în apicultura".
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde romikele » 17 Ian 2019, 22:53

Domnul "kiloz", e o simpla halta... ca sa va raspund, ar insemna sa emit niste opinii personale, dar cred ca nu va intereseaza acestea.
Eu ajut SAR doar din punct de vedere tehnic si temporar, pana cand noul (sau noua) secretar(a) isi va intra deplin in pita.
Cand conducerea va emite comunicate de presa, in care sper sa se regaseasca toate raspunsurile asteptate atat de domnia voastra cat si de restul apicultorilor, cu mare graba am sa pot face cunoscute aceste opinii.
Pana atunci, dati-mi voie sa va salut cu respect, chiar daca ne-am mai tachinat uneori, va asigur de toata stima si consideratia pentru eforturile pe care le faceti pentru bunastarea breslei.
romikele
 
Mesaje: 126
Membru din: 25 Feb 2011, 13:35

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 18 Ian 2019, 09:09

Domnul Roman ce a fost, a fost! Eu am iesit din hora de mult.
Mai scriu si eu din plictiseala câteodata, mai spun parerea, sau mai pun câte o întrebare încomoda. Astept raspunsurile.
Sanatate si noroc la o secretara cat mai tanara.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 18 Ian 2019, 11:46

Da cum sa nu. Si profesor de comunicatii. Are ferma de multiplicare si tine si cursuri de crestere matcilor. Are si familii si roiuri pe trei patru rame. Si mai are si alte!
Puteti viziona pe yuutoub.
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde Neafiliatul » 18 Ian 2019, 12:14

KILOZ,aveți MP.
Neafiliatul
 
Mesaje: 1972
Membru din: 15 Dec 2013, 12:01

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde jonny_it » 18 Ian 2019, 14:16

dan pescarul scrie:Aşa, de plictiseală, vestitul lider Puişoru mai are stupi? Că iarna 2017-2018 a trimis la ceruri multe familii din stupina sa, din câte am aflat de la niște colegi de breaslă, iar iarna asta e mai grea si mai lungă.Singurul domeniu în care a căpătat experienţă de când l-am cunoscut eu, acum peste 20 de ani, este tupeul.


Asa-s "profesorii" in apicultura :lol:
Avatar utilizator
jonny_it
 
Mesaje: 5470
Membru din: 23 Feb 2011, 16:21
Localitate: Piatra Neamt / Iasi / Vaslui / Oslo

Re: Sinicatul Apicultorilor din Romania(S.A.R)

Mesajde kiloz » 19 Ian 2019, 03:29

Prezentare secretara.
https://youtu.be/XNmY_Rk7pLc
Să fii drept şi scrie adevărul.
kiloz
 
Mesaje: 1945
Membru din: 23 Feb 2011, 15:08

AnteriorUrmătorul

Înapoi la ORGANIZATII APICULTORI



Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori